סינגפור: מטפחים קשרים ושומרים על מורל גבוה

חברת Trend Micro הגלובאלית עוסקת באבטחת סייבר. מנהלי החברה ביקשו ממשרד האדריכלים M Moser הסינגפורי לתכנן את המטה החדש בסינגפור, שחולש על פעילות החברה באסיה-פסיפיק, במזרח התיכון ובאפריקה. קבלו הצצה.

מאת: שירה רייז משולם | צילום: Owen Raggett י | 04/01/2021

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

הדירקטורים ביקשו מהאדריכלים ליצור סביבת עבודה מאירת פנים שתעודד את היצירתיות של העובדים, ותאפשר לאנשי הצוות לעבוד יחד, לערוך אירועים ולהזמין שותפים ולקוחות לפגישות עסקיות. 

משרד האדריכלים M Moser תכנן סביבת עבודה שמתמקדת בעובדים ומעודדת שיתופי פעולה. סביבת העבודה החדשה היא סביבה אנרגטית, שנעשה בה שימוש בטכנולוגיה כדי לקדם את רווחת העובדים והאורחים. 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

נכנסים ללובי מפואר של בית מלון

כדי לענות על שני היעדים – שיפור היצירתיות וחיזוק שיתופי הפעולה בין העובדים – מקום העבודה החדש של Trend Micro השתחרר לגמרי משולחנות העבודה המסורתיים, ואת מקומם תפסו שולחנות "חמים" שמפוזרים במקומות שונים. 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

רחבת הכניסה לחברה מוארת ומזכירה לובי מפואר של בית מלון או חלל המתנה של מסעדה יוקרתית. היא מצוידת בבר בשירות עצמי, בריהוט נוח, ובסידורי ישיבה מגוונים. כל האלמנטים האלו מעודדים את המבקרים ואת העובדים להירגע, לשבת בפינות האירוח הנוחות ולשוחח זה עם זה. 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
 

נעים בין סוגים שונים של שולחנות עבודה

החלל ה'ממוקד עבודה' נמצא בצדו השני של המשרד. האלמנטים הנמצאים בחלל זה מתאימים גם לעבודה פרטנית וגם לעבודת צוות. 

התכנון האקוסטי המוקפד מבטיח את הפרטיות של העובדים ומונע חדירת רעשים שפוגעת בריכוז שלהם. גם בחללים ה'קהילתיים' יש אזורים שקטים שמאפשרים לעובדים לעבוד ללא הסחות דעת. במהלך יום העבודה, העובדים יכולים לנוע בחופשיות ממקום עבודה אחד למקום עבודה אחר בהתאם לצרכים שלהם. 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

נותנים ביטוי לזהות התרבותית 

החברה מציגה את זהותה התרבותית הייחודית באמצעות שימוש בצבעים, רהיטים, חפצים ואביזרי נוי שמקורם באזורי הפעילות של חברת Trend Micro, לכל חלל או חדר ישיבות זהות משלו. 

כל אזור במשרד – מהאזור שנועד לפעילות גופנית ועד לאזורים השקטים – נקרא על שם מדינה או יבשת, כמו אמריקה, אפריקה, סינגפור, אוסטרליה, ניו זילנד, יפן, קנדה, אירופה והמזרח התיכון; ומעוצב בהתאם. מלבד הזהות הייחודית של האזור, שולבו בו גם אלמנטים שמכניסים את הנוחות של הבית למקום העבודה, וכך נוצרה חוויה בלתי נשכחת עבור העובדים והמבקרים. 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

לדוגמה, 'חדר אפריקה' מכיל אוסף של סלים צבעוניים, שכל אחד מהם מייצג מדינה אחת ברחבי יבשת אפריקה. הסלים הצבעוניים יוצרים אווירה נעימה שמכניסה את המבקרים לתוך עולם סיפורי. 

'חדר יפן' תוכנן במיוחד כדי להעניק תחושה של שלווה ורווחה. החדר נטול מכשירים טכנולוגיים כדי ליצור סביבה אטומה ונקייה מהסחות דעת, שמאפשרת לאנשים להתמקד בעבודתם. 

"רצינו לעשות משהו שונה ממשרדים אחרים, ולכן ראינו בפרויקט אתגר מעניין מהרגע הראשון. התמודדנו עם אתגרים עיצוביים ועם אתגרים ביצועיים. צוות M Moser נענה בקלות לאתגרים האלו, ונוצרו שיתופי פעולה נפלאים בין אנשי הצוות לביננו," אמר ג'יימס לי, מנהל בכיר במחלקת אסטרטגיה ותפעול של חברת Trend Micro.

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
 

נהנים מפרטיות מוחלטת

בסמוך לרחבת הכניסה המשותפת, מוקם חדר ישיבות על במה מוגבהת מעט. חדר הישיבות הרב-תכליתי משמש מרכז תדרוך. אפשר להפוך את חלל הישיבות לחדר פרטי באמצעות דלתות הזזה מזכוכית. 

חדר הישיבות נועד להדרכת לקוחות ולהדגמות מקוונות בנושאי אבטחת סייבר. המסגרת העבה במיוחד של המסך (1.8 מילימטר) מאפשרת גמישות רבה בהקרנת התכנים השונים, ומספקת למשתמשים מגוון אפשרויות תצוגה שמתאימות לפעילויות שונות. ההתאמה האישית מאפשרת לצוות המכירות להזמין לקוחות ושותפים למשרדי החברה, מתוך ידיעה שאפשר להתאים את המצגות לקהלי היעד השונים, ובביטחון שיש שמירה מלאה על חשאיות ועל סודיות. 

כאשר דלתות הזכוכית נכנסות לתוך הקיר, חדר הישיבות נפתח לכיוון חזית המשרד והופך לחלל ישיבות רגיל שאפשר להשתמש בו לאירוח ולאירועי חברה. מאחורי דלפקי הבר נמצאים מסכים נוספים, המשמשים להצגת סרטוני וידאו של נוף מרגיע. 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

משוטטים בין יצירות אמנות

במסדרון הכניסה, מוקרנות על בדים דיגיטליים יצירות אמנות של ציירים מפורסמים. העובדים והאורחים זוכים לחוויה של ביקור במוזיאונים מכובדים ברחבי העולם. חיישני תנועה שמפעילים את הבדים מאפשרים לצוות להחליף את הציורים, ומוסיפים אינטראקציה שמניעה מעורבות במקום העבודה. 

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

מכניסים את החוץ פנימה

בכניסה למשרד נמצא קיר ירוק ומושמע צליל מרגיע של מים זורמים, ואלו יוצרים תחושה של רווחה פיזית ורגשית. עצים וצמחים שמפוזרים בחללים המשרד השונים מסייעים בשמירה על אוויר נקי ומכניסים את הטבע לאזורי העבודה. אור שמש טבעי ושימוש בחומרים ברי קיימא הם התוספת שיוצרת סביבת עבודה ירוקה ובריאה. 

"לאורך כל הפרויקט התרשמנו מחוש העיצוב החד של M Moser ומהתייחסות הצוות לפרטים הקטנים. הצוות הצליח ליצור 'פוטפורי' של אלמנטים מגוונים ולמזג אותם בצורה חלקה. לכל פרט ופרט עיצובי יש הצדקה. אנחנו אוהבים את המראה הסופי של המשרד, שהוא שיקי, שובב ובעיקר ביתי." מסכמת דהניה תאכר, סמנכ"לית Trend Micro.

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
 

משרד M Moser משנה את הדרך שבה אנשים עובדים זה יותר משלושים ושמונה שנים. צוות המשרד מונה למעלה מתשע-מאות אדריכלים, מהנדסים, מעצבים, אסטרטגים, מומחי קיימות, מומחי בנייה ועוד. למשרד עשרים סניפים ברחבי העולם, והוא מחבר בין רקעים תרבותיים, תחומים מגוונים ומגוון דיסציפלינות, כדי לספק תובנות ולמצוא פתרונות. המשרד מספק פתרונות הוליסטיים וחדשניים אשר מוציאים לפועל את חזון הלקוחות ומשפרים את הביצועים של העובדים כדי להשיג יעדים של עסקים, של אנשים ושל מותגים.

צילום: Owen Raggett
צילום: Owen Raggett
  

שם הפרויקט: Trend Micro

מדינה: סינגפור

משרד אדריכלים: M Moser

קרדיט צילום: Owen Raggett

הכתבה מתוך גיליון 161 בנושא המשרד ומרחב העבודה <<להורדת המגזין לחץ כאן>>


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי