איציק ביניונסקי- הקוסם של העדשה

וולט דיסני אמר בזמנו: "אתה יכול לחלום ולעצב את המקום היפה ביותר בעולם, אך נדרשים אנשים כדי להפוך את החלום למציאות". וכך היא משנתו של הצלם ואמן איציק ביניונסקי, תושב תל אביב, בעל סטודיו לצילום ברמת גן, שהופך את מסעותיו בארץ ובחו"ל דרך עדשתו, ממציאות לחלום. איציק מתמצא יפה בטכניקות הצילום השונות, כאיש מקצוע וכדרך אמן אמיתי, הוא בוחן את הנושא העומד בפניו ומבחין היטב בקומפוזיציה המתאימה לאופי יצירתו. ובכך הוא מציג עבודות מקוריות ומעניינות.

מאת: טל פאר | צילום: איציק ביניונסקי | 18/12/2020

 

צילום: איציק ביניונסקי
צילום: איציק ביניונסקי
  

מיקומו של הצילום המקומי

צילומיו של איציק ביניונסקי, הם בעיקרם צילומי טבע והוא מראה את כל אלו  מזווית קצת אחרת. חוויות אלו חושפות את הצופה למפגשים ייחודיים ומפתיעים. עבודותיו מחמיאות לנוף המשרדי הישראלי,  במעטפת שכולה כחול ולבן.

 

צילום: איציק ביניונסקי
צילום: איציק ביניונסקי
  

לטפל בחלל הנזנח

מבחינה אסתטית, המסדרונות ברוב החללים הציבוריים נותרים מיותמים  בהשוואה לחללים מרכזיים יותר כמו משרדים, חדרי המתנה או אפילו שטחי הסעדה. התפיסה השגויה, אך הרווחת, שלפיה אין צורך מיוחד לסגנן את אותם המעברים, מחטיאה את  הזדמנות לתת למרחב את קולו. צילומיו של ביניונסקי- בין אם מדובר בפנורמה נוצצת של אורות תל אביב בשקיעה, או בצילום הזריחה המעירה את מצפה רמון המנומנמת- מציעים לא רק פתרון חזותי לקירות , אלא גם מעניקים להם משמעות אמנותית וקווים של אופי. באופן זה,  משטחי הקיר הלבנים  המיותמים והנייטרלים מקבלים ערך חזותי  והופכים את החלל הקר למסוגנן משמעותי ואסתטי הרבה יותר.

 

צילום: איציק ביניונסקי
צילום: איציק ביניונסקי
  

לייצר חוויה

להלבשת קירות בטבע קיימת השפעה חזותית גדולה, בייחוד כשמדובר במבנים הנחשבים קרים וחסרי אופי כמו משרדי חברה המוצפים  באור פלורסנטי קריר ,או בתי אבות בז'אנר אדריכלי וותיק. 

 

צילום: איציק ביניונסקי
צילום: איציק ביניונסקי
  

באותם המבנים, שילוב של צבעוניות וערך אמנותי מעוררים את הדימיון ומאפשרים הזדמנות לנדוד למחוזות אחרים- רגע של שקט בחוף הבונים או צפייה בשדה גלילי שטוף שמש. כדי להעצים את החוויה ואת נראות החלל, חלק מהצילומים של ביניונסקי מולבשים על תיבות אור המותקנות על גבי הקירות או התקרה. קרני האור המבליטות את הגוונים המרתקים וקווי הנוף, כל אלו מעצימים את החוויה ויוצרים אווירה של הוד והדר בחללים  בהם קיימת תנועת מבקרים  כמו : חדרי קבלה ואירוח.

 

צילום: איציק ביניונסקי
צילום: איציק ביניונסקי
  

 

צילום: איציק ביניונסקי
צילום: איציק ביניונסקי
  

צילום מקומי כאובייקט משלים

הבחירה בתצוגה שעל הקירות, יכולה לשמש כאמצעי ליצירת שפה אסתטית בחלל- בעיקר כשמדייקים בבחירתם של הגוונים והאובייקטים שייראו בצילום. כפי שניתן לראות בחלק מעבודותיו של ביניונסקי, קיימות מספר דרכים להשתמש בצילומים כאביזר משלים, למשל: חיפוי אבן בגווני חול בקירותיו של חלל לובי הושלם על ידי גווניו של נוף מכתש בצילום, או במקרה  אחר  בו  הצמחייה הירוקה המצולמת מחקה ומשלימה את תמונת הנוף הנשקפת מחוץ לחלל.

 

צילום: איציק ביניונסקי
צילום: איציק ביניונסקי
  

הפריימים של ביניונסקי חזקים, עותקי נשימה, אך בד בבד מהורהרים, מאירים, ומאד ייחודיים. איציק הוא אמן הנאמן לעצמו ובטוח בדרכו העצמאית והייחודית.

לפרטים נוספים ויצירת קשר:

ווטסאפ: 052-2532943

אתר: www.izikbi.com

מייל [email protected] 

לטופס ישיר ליצירת קשר עם איציק ביוננסקי > לחץ כאן.

הכתבה מתוך גיליון 161 בנושא המשרד ומרחב העבודה <<להורדת המגזין לחץ כאן>>


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי