עבודה במהירות האור

5 חידושים טכנולוגיים בתחום התאורה מציעים דרכים לייעול העבודה בחלל המשרד, באופן שיוצר סביבת עבודה נעימה יותר, בריאה יותר וחסכונית יותר

מאת: תמי וינצברג | צילום: גדעון לוין, עוזי פורת | 02/12/2020

פרויקט בית ריג'נט ישראל. צלם: עוזי פורת
  

האור בחלל המבנה, כפי שמוכיחים אין ספור מחקרים, משפיע באופן ישיר על האווירה והתחושה בו. כשמדובר בחלל משרדי, השפעת התאורה ניכרת ברווחת העובד, ביעילות העבודה, בעלויות התחזוקה ובהוצאה האנרגטית.

כדי להנעים את תחושתו של העובד ולייעל את עבודתו, פיתחה חברת Regent השווייצרית, שהוקמה בתחילת המאה הקודמת ופועלת בארץ כ-20 שנה, מערכות תאורה המתייחסות לאור הטבעי החודר לחלל, לשעה ביממה ואפילו לתגובות כמו ירידה בערנות לאחר הפסקת הצהריים. 

אדריכל: ערן נעים | צילום: גדעון לוין
  

אדריכל: ערן נעים | צילום: גדעון לוין
  


לאור החידושים

פתרונות התאורה החכמים והמתקדמים, תחום התמחותה של החברה, מבוססים על טכנולוגיות דיגיטליות פורצות דרך, ובראשן LiFi - העברת נתונים באמצעות האור. תקשורת אלחוטית זו היא דו כיוונית, מאובטחת וחסכונית, מתבססת על מערכת תאורה קיימת ומאפשרת מהירות שידור גבוהה בהרבה מהמקובל כיום.

פרויקט בית ריג'נט ישראל. צלם: עוזי פורת
  

פרויקט בית ריג'נט ישראל. צלם: עוזי פורת
  

תוך ניצול של טכנולוגיה זו, פיתחה החברה חמישה כלים חדשניים:

1. MyLight - אפליקציה המאפשרת לשלוט מרחוק בעוצמת התאורה ובגוניה, ולהתאים אותה לצורכי המשתמש ולתנאי השטח.

2. Alon at Work - מערכת שליטה ובקרה לחללי עבודה משותפים, המאפשרת כיבוי האור ועמעומו, בהתאם לאיוש העמדות. 

3. My Data Analysis - מערכת תאורה מבוססת IOT, העוקבת אחר אופן העבודה בחלל המשרדי, ומאפשרת לאתר במהירות עמדות עבודה זמינות, לתכנן את מערך הניקיון של עמדות פנויות, ולעשות שימוש מיטבי בחדרי ישיבות. 

4. ®Sensodim - חיישן המעמעם את התאורה במבנה בהתאם לאור הטבעי החודר אליו ואף מכבה אותה לחלוטין כאשר הוא חש בחוסר תנועה לאורך פרק זמן שהוגדר מראש.  

5. +PAL - טכנולוגיה לשירות מתכנני תאורה, המאפשרת לייצר אור מותאם לתפיסת הצבע של העין האנושית, לצמצם חשיפה לקרינת UV ולמנוע התחממות יתר של גוף התאורה. 

פרויקט בית ריג'נט ישראל. צלם: עוזי פורת
  

אדריכל: ערן נעים | צילום: גדעון לוין
  

מערכות התאורה של Regent נתמכות בתוכנת חישוב (Relux\Dialux), המספקת מידע מדויק לגבי עוצמת התאורה בפועל. לצד הפונקציונליות הגבוהה של מערכות אלה והעמידה שלהן בתקנים מחמירים, מושם דגש רב גם על עיצוב מוקפד ועדכני, וכך מתקבל מוצר שהוא יפה כשם שהוא יעיל ומתקדם. 

תרשים חישוב תאורה
  

לפרטים נוספים - ריג'נט תאורה:

 050-5747363 / www.regent.co.il / shuki@regentlighting.co.il

 

לטופס יצירת קשר עם חברת ריג'נט תאורה > לחץ כאן


 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי