עיצוב פינת לימודים

מה מומלץ לישיבה נכונה וממושכת מול מחשב ואיך מתאימים את הכסא והשולחן בצורה מיטבית?

מאת: מערכת בית ונוי | תמונות: אתר pexels י | צילום: | 09/12/2019

 

 


 הידעתם כי מרבית האנשים העובדים מבלים כשליש מחייהם בישיבה על כסא ועוד מספר שעות על גבי הכורסא? בעידן בו משרה מלאה מתחילה משמונה שעות עבודה ועשויה להמשך לשעות הקטנות של הלילה, רבים מאיתנו יושבים מול מסך המחשב גם עשר עד שתיים עשר שעות. לאחר מכן, עייפים ורצוצים אנו יושבים על הספה וצופים בחדשות בטלוויזיה או בסדרה אהובה. 

 

מחקרים  רבים מוכיחים כי יש קשר בין בעיות גב תחתון, אמצעי ושכמות בעקבות הישיבה הממושכת ומציעים רעיונות שונים לעיצוב פינת הלימודים על מנת להקל על הגוף, כבר משלב לימוד תואר במדעי המחשב ובמקצועות נוספים בכדי למנוע את הנזק לגב.

בחרו בכסאות ארגונומיים

כסאות ארגונומיים מאפשרים חלוקה נכונה יותר של העומס על עמוד השדרה ומאפשרים לשנות את התנוחה מדי פעם. הם מותאמים למבנה הגב והאגן של היושבים עליהם. חשוב לדעת כי כסאות שונים יתאימו למבנה גוף שונה – לכן כדאי להיוועץ עם אורתופד מהי הזווית הנכונה עבורכם?

התאימו את גובה השולחן

התאימו את גובה השולחן לגובה הגוף שלכם וודאו כי אין לחץ על השכמות כאשר אתם מקלידים. אם אתם גבוהים חשוב להשתמש בשולחן שניתן להגביה למידותיכם. נמוכי קומה? השתמשו בשולחן נמוך יותר וכסא המאפשר לכם להניח את הידיים בזווית מתאימה להקלדה.

עבדו לפעמים בעמידה

כיום, ישנה מגמה שונה לחלוטין בתכנון מקומות הלימוד והישיבה. הוספת של שולחן שגובהו משתנה ומאפשר לעבוד לפעמים גם בעמידה . השילוב של עמידה וישיבה מאפשר לגוף להוציא מעט יותר אנרגיה (עד 20% יותר) מאפשר בעבודה בישיבה ומאפשר לעובד למתוח מעט את השרירים. 

מבחינה עיצובית, ניתן להשיג היום שולחנות מתכווננים בעיצוב מודרני עשויים ממתכת ופלסטיק או שולחנות בעיצוב קלאסי עשויים מעץ. את השולחן ניתן להנמיך על מנת לשבת מדי פעם ולהגביהו בעת הצורך. מול השולחן, מומלץ להוסיף שני כסאות נוחים המתאימים לישיבה – כסא בר ארונומי לישיבה לזמן קצר וכן כסא משרדי ארגונומי לישיבה לזמן ארוך יותר.

מספר המלצות לישיבה נכונה מול המחשב

כאשר אתם יושבים מול המחשב, מומלץ למקם את המסך בזווית שבה לא תצטרכו לאמץ את הצוואר על מנת לראות את הכתוב. שימו לב כי לאורך זמן העבודה אתם מיישרים את עמוד השדרה ומשחררים את השכמות. נסו לא לשבת כאשר הגב קמור. בנוסף, מעבר לדאגה לתנוחה הפיזית, דאגו לתאורה מתאימה על מנת שמסך המחשב לא יהיה התאורה היחידה בחדר.

לסיכום, אם אתם עובדים מהבית או לומדים תואר במדעי המחשב עצבו לכם עמדת לימודים נוחה, בריאה ומעוצבת שתישאר עמכם לאורך השנים ותאפשר לכם לעבוד מבלי לפגוע בעמוד השדרה לאורך זמן.

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי