פתרונות יצירתיים של עיצוב משרד או חנות

בעין העדשה – עיצוב חנות לעדשות מגע 

מאת: מיה אור | צילום: יהונתן הופנר | לי רן שלומי גדרון Miss Lee Design - 03/04/2013
עיצוב פנים אינו דבר פשוט ומעצבים רבים מוצאים עצמם עומדים מול דילמות עיצוב מגוונות. כך גם מעצבת הפנים לי-רן שלומי-גדרון מצאה עצמה מתחבטת לגבי עיצובה של חנות קונספט ראשונה מסוגה בישראל לעדשות מגע, שהרי לא מדובר כאן בעוד פרויקט עיצוב משרד, אלא בחנות קונספט מאתגרת שדורשת פתרון עיצובי יצירתי שיוכל להציג את מהות החנות באופן ראוי ומושך. אחד הדברים החשובים במלאכת עיצוב פנים, בין אם דרוש עיצוב משרד, עסק או חנות קונספט כמו זו, הוא גם המראה החיצוני, כלומר הנראות של המבנה כלפי הסביבה. לכן, היה חשוב לשלומי –גדרון  להביא את נוכחותה של החנות לידי ביטוי, במיקומה האסטרטגי ובעיקר בהתחשב בעובדה שהחנות מצויה במעטפת של בנין ישן.

 

ניקיון, צלילות והשתקפות
הקונספט של עיצוב משרד או עסק הוא לעתים מה שמוביל את מעצבי הפנים ברוב בחירותיהם. כך, גם שלומי-גדרון שאבה וגיבשה קונספט, במקרה הזה ישירות מהמוצר וההקשרים האסוציאטיביים הנקשרים לעדשה ולמהותה, כמו ניקיון, צלילות, שקיפות והשתקפות. במסגרת תהליך העיצוב, דאגה שלומי-גדרון אף לחדד את כל נושא האופטיקה ואת המודעות לחוש הראייה, כך למשל, ניתן לראות כי מדובר במלאכת עיצוב פנים המדגישה אלמנטים מעוצבים באופן ייחודי בהתאם לקונספט, כמו למשל ריצוף באריחי גרניט פורצלן שלג מבריק, גימור חלק ומהוקצע, ואיך לא- קיר מספרים בעל נוכחות הנראית למרחוק, גם למי שלא רואה 6:6. 

 

 

 

כדי שתראו 6:6

עיצוב פנים הינה עבודה מאתגרת תמיד, אך קיר המספרים שעיצבה שלומי- גדרון היווה תהליך מאתגר בפני עצמו שנולד בהשראת הלוחות המשמשים בבדיקות ראייה. מדובר בכמות נכבדת של אותיות וספרות במידות גדולות, בעלות נפח וצבעוניות שמשתנה בין הדופן ושטח הפנים, מה שדרש עבודת גימור מוקפדת מאד שכללה ליטוש, צביעה ושיוף כדי להגיע לרזולוציה "נקייה" לגמרי. ואם לא דיי בכך, המספרים על הקיר אינם רנדומליים, מדובר בדיגום בתוכו מסתתרים מספרי הטלפון של החנות. כי בכל עיצוב משרד, חברה או חנות- צריך גם להתייחס לפן הזה, כדי שכולם יוכלו לראות, גם מרחוק.

 

חזית החנות

 

 

-----

התוכן נשען על המאמר: בעין העדשה – עיצוב חנות לעדשות מגע
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,66,905.aspx
 

יצירת קשר - פתרונות יצירתיים של עיצוב משרד או חנות