אלוטון: מהר יותר, גבוה יותר, איכותי יותר

מי שהביאה לארץ את שיטת יוניטייזד, המבטיחה את ההתקנה המהירה והבטוחה ביותר של קירות המסך האיכותיים ביותר, מקימה בימים אלה מפעל נוסף וממשיכה בעקביות להוביל את תחומי הנדסת החזיתות ומוצרי האלומיניום לתעשיית הבנייה

מאת: תמי וינצברג | צילום: אסף פינצ'וק, הילטופ | 10/12/2019

 

  

חדשנות, מקצועיות ושירותיות, לצד יצירתיות ושאיפה למצוינות - אלה העקרונות העומדים בבסיס התפיסה העסקית של חברת אלוטון מוצרי אלומיניום בע"מ מיום הקמתה, לפני למעלה מ-25 שנים, והם שממצבים אותה לאורך כל שנות קיומה כחברה המובילה בישראל בתחומי הנדסת חזיתות ומוצרי אלומיניום לתעשיית הבנייה. 
 

 


מרכיבים פרויקטים מורכבים

 

אלוטון, שהוקמה על ידי אדמונד ביטון, המשמש כיום כנשיאה, מתגאה בצוות עובדים מיומן ומסור ובהנהלה בעלת חזון ותעוזה. אלה אחראים למוניטין המצוינים של החברה, ולהצלחתה בתכנון ובביצוע פרויקטים מורכבים ומגוונים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה. אלוטון מגייסת את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לטובת לקוחותיה, ומאפשרת להם לעמוד ביעדים ובמטרות שקבעו לעצמם, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים, בטיחות מירבית וחיסכון משמעותי בזמן ובכסף.

 


החברה מציעה מגוון רחב של מוצרי בנייה לפרויקטים גדולים, ובהם מתחמי מגורים, בנייני משרדים ומרכזי קניות. אלה מיוצרים כיום במבנה הממוקם בקריית אתא על מגרש ששטחו 8,000 מ"ר, ושיותר ממחצית שטחו משמשת לאחסון מוצרים מוגמרים. בסמוך למתחם זה מקימה אלוטון בימים אלה מפעל שני, חדיש ורחב ממדים, שעתיד להשתרע על פני שטח נוסף של 8,000 מ"ר. 

 

במפעל עומדים לרשות לקוחות החברה מחלקת תכנון ממוחשבת ומערך ייצור חדשני, עליהם אחראי צוות עובדים מיומן ומנוסה. שילוב זה בין אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה לטכנולוגיות מתקדמות וניסיון עשיר מבטיח ייצור באיכות גבוהה, בדיוק מירבי וכמעט בכל כמות נדרשת.

 

 


חוד החנית: יוניטייזד סיסטם

 

בנוסף למגוון יכולותיה הרבות, אלוטון היא חלוצה בתכנון ובביצוע קירות מסך למגדלי משרדים בשיטת יוניטייזד סיסטם (USCW), המבטיחה קירות מסך באיכות הטובה ביותר, המורכבים בצורה הבטוחה יותר ובלוח הזמנים הקצר ביותר. בשיטה זו בלבד כבר הרכיבה אלוטון עד היום קירות בשטח כולל של כ-70,000 מ"ר, בין השאר במגדלי בסר 3 ו-4 ובמגדל הכשרת היישוב בבני ברק, בפרויקט Sea View בהרצליה ועוד.

ייחודה של השיטה טמון בעובדה שקיר המסך עשוי מיחידות המיוצרות במפעל על פי דרישה אדריכלית ותוכנית מדויקת, והן משונעות בשלמותן לאתר, כשהן מוכנות להרכבה ומרוכזות בו במקום אחד. המשמעות היא שזמן ההתקנה אורך שליש מהמקובל בשיטות אחרות ומצריך הרבה פחות כוח אדם. בנוסף עיקר העבודה מבוצעת מתוך המבנה ולא על גבי פיגומים, מה שמאפשר לעבוד כמעט בכל מזג אוויר והופך את ההתקנה ליעילה יותר מבחינת לוח זמנים ולבטוחה יותר מבחינת המתקינים וכלל העובדים באתר. בשורה התחתונה מדובר בחיסכון עצום בזמן, בכוח אדם ובכסף.

מעבר לכך, אלוטון מייבאת את הסיסטמה מגרמניה, שם היא נבדקת במפעל בתנאי מעבדה במנהרות רוח וגשם. היחידות עמידות בגשם, לחות ורוחות, מאופיינות בבידוד אקוסטי גבוה ועומדות בתקנים בינלואמיים מחמירים. בזכות מכלול תכונות זה ואופן ההתקנה הייחודי של שיטת יוניטייזד, היא מתאימה להקמת קירות מסך במגדלים, במבנים גבוהים ובכל פרויקט בו רוצים לחסוך בזמן ולהבטיח עבודה בטוחה ויעילה.


 


משלבים כוחות - ופתרונות

 

כאמור, אלוטון היא חלוצת השימוש בשיטת יוניטייזד בישראל והיא עושה זאת בארץ כבר עשור שלם. ניסיון זה, לצד שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות עתירות מוניטין כמו Priedemann, Hueck, Reynobond ו-Transsolar, מקנה לה בסיס טכני וביצועי רחב ומחויבות גבוהה לעמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

לצד שיתופי פעולה אלה מציעה אלוטון מגוון שירותים נוסף באמצעות חברות הבת שלה, אלוטרקס, המספקת פתרונות עבודה בגובה, ובכלל זה פיגומים תלויים חשמליים, פיגומי תרנים, פיגומי אלומיניום ניידים ופיגומי זקיפים וטופז תעשיות זכוכית - חברה לעיבוד זכוכית, ייצור זכוכית בידודית, הדבקות סטרקטורליות ועוד. כל מוצרי אלוטון נבדקים במעבדת בדיקה לגילוי חדירות מים ורוח ועומדים בדרישות המחמירות ביותר של התקן הישראלי.

לקבלת פרטים נוספים: www.aluton.com, טל' 04-8419797, aluton@aluton.com

 

  

 
 
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי