על לוח לבנו: המדיניות האקולוגית של EGGER

חומרי גלם ידידותיים לסביבה, תהליכי ייצור חסכוניים באנרגיה, שינוע מינימלי ואיכות גבוהה מציבים את חברת EGGER ישראל בקדמת הבמה מבחינת איכות המוצר ואיכות הסביבה כאחד

מאת: תמי וינצברג | צילום: יח"צ | 10/12/2019

 

 

מגמת הבנייה הירוקה בישראל, כמו בכל רחבי העולם המערבי, הולכת וצוברת תאוצה מבורכת. לצד פריחת התכנון הירוק, המתייחס, בין השאר, למיקום המבנה בשטח, לזוויות קרינת השמש ולכיווני האוורור הטבעי, גובר הצורך במוצרים, בטכנולוגיות ובחומרי גלם, העומדים בסטנדרטים אקולוגיים ברורים ועקביים.

 

 

 


מוצרי העץ של EGGER הבינלאומית, המיוצגת בארץ על ידי חברת EGGER ישראל, הם בדיוק כאלה. מדובר במגוון פתרונות וחומרי גלם איכותיים לתעשיית הריהוט והעיצוב, ובהם לוחות מלמין, MDF וננו, פרקטים, פורמייקות ועוד, בהם ניתן להטמיע מאפיינים ייחודיים כמו עיכוב בעירה, צפיפות גבוהה, עמידות בפני רטיבות ועוד. לצד איכות גבוהה, עיצוב חדשני ופונקציונליות מיטבית, מיישמת החברה במוצריה מדיניות אקולוגית במגוון דרכים:

 

 

שימוש בעצים שגודלו ביערות מנוהלים בלבד ותהליכי ייצור מפוקחים, המתבצעים תוך מזעור מירבי של הפגיעה הסביבתית. אלה מזכים את מוצרי EGGER בתקן PEFC, שמחייב עמידה בסטנדרטים קפדניים של שמירה על היערות והיערנים העובדים בהם.

השקעה בטכנולוגיות של שימור משאבים, שילוב חומרים ממוחזרים בתהליך הייצור וניהול מיזם המיחזור Timberpak.

 

 

עמידה בתקן האקולוגי הבינלאומי 14001 ISO, המחייב נקיטת אמצעים למען איכות הסביבה בתחומי הייצור, השירות והאחזקה במרבית מפעלי החברה באירופה, ובתקן האקולוגי 50001 ISO, המתמקד בחיסכון בצריכת אנרגיה ועלויותיה, במפעלי החברה האחרים.

שקיפות אקולוגית - כל מוצרי החברה מצוידים בהצהרה סביבתית, המאפשרת להתוודע לטביעת הרגל האקולוגית שלהם ולצפות באישורים ובדוחות על מאפייניו של המוצר, מרכיביו, תהליכי הייצור שלו, ואפילו כמות הפסולת שיותיר אחריו. 

 


יצירת אנרגיה מתחדשת - חומרי גלם שאינם עומדים בדרישות החברה משמשים אותה להפקת אנרגיית ביומסה, שהיא ידידותית לסביבה ואף מביאה לצמצום משמעותי בפליטות הפחמן הדו חמצני (CO2). 

מזעור השינוע ותעבורה ידידותית לסביבה - כדי לצמצם את זיהום האוויר הנגרם משינוע מוצרים וחומרי גלם, נעשים כל תהליכי הייצור ב-EGGER במנסרה אחת.

 

מהמרכז הלוגיסטי החדשני והמתקדם של החברה, הממוקם באשדוד ומתפרש על פני 12,000 מ"ר, מציעה EGGER ישראל את כל אלה גם לשוק הישראלי. 

 

פרטים נוספים: www.lgegger.co.il, טל' 08-8682300


 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי