רדה אמלו REDA AMALOU - ועידת נצרת ה- 2 21.9.2016

האדריכל הצרפתי REDA AMALOU, מייסד ובעלים משותף של סטודיו 2 AW, הוא בוגר לימודי אדריכלות באוניברסיטת מזרח לונדון. עם סיום לימודיו השתלב אמאלו במשרדים מקומיים בעיר, ובמסגרת עבודתו היה אחראי על פרויקטים ברחבי אירופה.

מאת: | צילום: | - 19/07/2016

 

עם שובו לצרפת לאחר מספר שנים הצטרף אמאלו למשרד האדריכלים THURNAUER ARCHITECTS, בו היה מעורב בתכנון פרויקטים אורבאניים רחבי היקף ונטל חלק בתחרויות אדריכלות אליהן ניגש המשרד. בשנת 1997 יצא אמאלו לדרך עצמאית כשהקים את 2 AW , סטודיו לאדריכלות ועיצוב, וניתב את עשייתו לפעילות בינלאומית, שאכן עשתה את שלה- עד היום היה הסטודיו מעורב בתכנון פרויקטים ב-25 מדינות ברחבי העולם. 


בשנת 2006 נבחר אמאלו לחבר בהנהלת AFEX (ארגון אדריכלים צרפתים הפועלים בעולם) וכסגן נשיא מכהן של פעילות הארגון בו חברים 95 משרדי אדריכלים מצרפת ומספר שותפים מוסדיים. בנוסף, בשנים האחרונות פיתח אמאלו מותג בתחום עיצוב המוצר- REDA AMALOU DESIGN, במסגרתו עיצב עד כה מוצרים לחברות מובילות כ-BACCARAT, TOULEMONDE BOCHART, VERONESEואחרות, ועיצובים עבור חברות מובילות נוספות מצויים כרגע בשלבי פיתוח שונים. במקביל, מציע המותג סדרות מוגבלות של מוצרים שעוצבו ופותחו על ידו.


על המשרד

2AW מצוי בבעלות משותפת של מייסדו REDA AMALOU ושל האדריכלית STEPHANIE LEDOUX, שהצטרפה אליו בשנת 2002, וצוותו מונה 13 אדריכלים.תפיסת העולם של המשרד רואה בתהליך התכנון מתודה מובנית שמטרתה להגיע לרעיונות ולתוצרים הנכונים- הפרויקטים לעולם לא מתבססים על "הצהרה סגנונית", אלא על תהליך מתודי מבוסס קונטקסט וחוויית משתמשים המנתבים את מהלך התכנון, גיבוש שפת הפרויקט, ומציאת הדרכים להעשרתו מתוך אמונה באדריכלות מושתתת פיתוחים (המצאות) ותוכן. משמעותם של שני מרכיבים אלה היא, לשיטת המשרד, יצירת תכנון ייחודי ומתן פרשנות אישית לקונטקסט. תוכן ומשמעות הם הדגשים המנחים את שפת התכנון של המשרד המבוססת על חללים "פשוטים", קצב, פרופורציות ושימוש בחומרים בסיסיים.
  

יצירת קשר - רדה אמלו REDA AMALOU - ועידת נצרת ה- 2 21.9.2016