עיצוב מתפרץ

בין עשרות המציגים בתערוכה המקצועית שהתקיימה במהלך כנס בתי המלון, שנערך בשבוע שעבר, בחסות בית & נוי, בלטו מספר חידושים שהצליחו להיכנס למשבצת של מביאי בשורה אמיתית

מאת: | צילום: | 26/05/2015


לפעמים היכולת לחדש כמעט מפליאה. איך עוד אפשר לרגש אותנו? מה אפשר להמציא שעדיין לא חשבנו עליו? התערוכה המקצועית בכנס 'בית ונוי', שכללה עשרות נציגויות של חברות מקומיות, הצליחה לייצר מספר הצהרות עיצוביות שהיו מספקות לא מעט ערכים מוספים גם לתערוכות בינלאומיות 
 

אזוב חנוט יקשט לכם את הקיר


אזוב חנוט ומשומר, מיערות בנורווגיה ובשוודיה, הוא אחד החידושים המרעננים ביותר, תרתי משמע, בעיקר בתחום בתי המלון והמשרדים. מדובר בצמח בעל מראה מקורזל, מזכיר באיזשהו מקום ראשי ברוקולי רעננים. האזוב הוא מצד אחד צמח אמיתי, נעים למגע ומצד שני, בשל העובדה שעבר תהליך חניטה, אינו זקוק להשקיה והוא יכול לשרוד על הקיר כמעט לתמיד. התנאים האידיאלים לאזוב החנוט הם חללים עם 40% לחות, מה שאומר שבכל חלל עם מזגן הם יצליחו לשרוד מצוין. במרחק של הדבקת מספר לוחות כל לובי של מלון יכול להפוך ליער ירוק ואקזוטי. לוחות האזוב נחשבים מבודדים אקוסטים מצוינים, דוחים חרקים ועמידים בפני אש. כל תהליך הייצור, מבטיחים לנו בדקורם, היבואנים של החומר, נערך על פי התקנים האירופאיים המחמירים ביותר. המוצר האזובי נקרא דקו מוס וחוץ מחיפוי קירות, ניתן לעצב באמצעותו את לוגו החברה בכניסה לבניין משרדים וכך גם כשמדובר במלונות. הדקו מוס עובר תהליך צביעה ייחודי כחלק מתהליך הייצור, כך שחוץ מירוקים עזים, תוכלו למצוא אותו במגוון ממעורר השראה של גוונים. נכון לעכשיו בישראל קיימים 3 גוונים בלבד, אך בדקורם הבטיחו לנו שזה זמני בלבד. ואם אתם בעניין של מעט אבק כוכבים, משרדי APPLE החדשים בהרצליה פיתוח, בחרו בדקו מוס לחיפוי חלק מהקירות במקום.


שרף וחתיכות עץ יאירו לכם את החלל


משחקים של נסתר וגלוי, מעוררים תמיד את הסקרנות. חיפויי הקיר המוארים של 'עילם' הם למעשה תרכובת הומוגנית של של שרף וחתיכות עץ. השרף הוא החומר שמחזיק את חתיכות העץ והגוון החלבי שלו מייצר רמת שקיפות שמאפשרת חדירת אור. ניתן למקם גוף תאורה בתוך או מאחורי אלמנט שכזה והאור החמים שיבקע מבין חתיכות העץ, יהיה מושלם ליצירת אווירה. ניתן למקם אותו גם במקום המאפשר חדירת אור טבעי. האלמנטים מיוצרים בטכניקה הנקראית טונוס והם עמידים מאוד ומהווים אלמנט עיצובי דומיננטי מאוד. המוצר מיוצר לפי דרישה ויכול להגיע במגוון מאוד רחב של צורות, מעמודים דקורטיביים, דרך חזית של דלפק קבלה, מחיצה בין אזורים, הכל לפי דרישה. 

שקוף שזה סטארקזה כבר כמה שנים שבבהנס גרוהה חוקרים את תנועת מערבולת ה- V הנוצרת במים. החברה שחרטה על דגלה את החדשנות והבאת הבשורה בכל הקשור לברזים, בחרה בפיליפ סטארק כשותף, לייצור ברז שבמרכזו עומדת המערבולת המדוברת. סטארק יצר ברז עם תושבת שקופה המאפשרת להבחין במערבולת בכל עת שפותחים את ברז המים. אם תהיתם, המערבולת היא עניין אזתטי בלבד. אין בה כל דבר מעבר לכך. התושבת הפריקה שעיצב סטארק, היא לא רק יפה אלא פרקטית לא פחות. היא ניתנת לשטיפה במדיח הכלים וקלה מאוד לפירוק ולהרכבה. בהאנס גרואה, רואים בפיתוח המוצר יעד אסטרטגי וחוץ מקולקציית AXOR המציגה שיתופי פעולה עם מעצבים ידועי שם, הכריזה החברה על תחרות מעצבים תעירים לעיצוב תושבות מעניינות של ברזים. באופן כללי הפכה הזכוכית לגיברות ההצגה בתחום חדרי הרחצה. יש למה לחכות.

המקלחת של ננדונדמה שהשנה הזאת היא השנה של אוקי סאטו. המעצב היפני שזכה בפברואר האחרון בפרס מעצב השנה בתערוכת MAISON & OBGET נכנס לעומק התודעה ואיצץ לעצמו ערכים מוספים חשובים. אוקי סאטו, העומד מאחרוי מותג חדרי הרחצה והכלים הסניטירים- 'ננדו', השתלב בקולקציית AXOR של הנס גרוהה. בתערוכת בית ונוי, פגשנו בראש מקלחת המדמה צורה של אהיל, בו מותקנת נורה חלבית והאהיל עצמו דומה לסלסלת אחסון ביצים. המראה המתקבל, לא מאוד מיוחד על פניו, אבל משהו בפשטות הבלתי מתחכמת, מציג תחכום מורכב מאוד. ראש הטוש הזה מאובזר במזלפים זעירים הממוקמים במספר מעגלים, היוצרים מעטפת פנימית וחיצונית ובזוויות שונות, המאפשרים למים להחליק על הגוף באופן קטיפתי.

באים תולים הולכיםאורבונד הציגו בתערוכה מוצר שטרם ניתן להשיגו, אך בקרוב מאוד, מאוד זה יתאפשר. מדובר ב- ADIT, לוח אקוסטי שנתלה על הקיר ללא צורך בשיפוץ. הלוח במצבו הטבעי מגיע לבן, אך ניתן לקבלו בכל גוון ואף לשלב על גבו הדפסים. הרעיון המרכזי של המוצר החדש, לאפשר שיפור משמעותי של הכושר האקוסטי מבלי הצורך להכנס לשיפוץ מאסיבי. את הלוחות הללו תולים ממש כמו תמונה. 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי