אדריכל גרי פרידמן - עיצוב עדכני וחדשנות טכנולוגית

האדריכל גרי פרידמן ישתתף בכנס INNO - הוועידה הבינלאומית לחדשנות בעיצוב ואדריכלות

מאת: | צילום: | 19/05/2014
אדריכל: Gary Freedman,
חברה: SHA-GA STUDIO
מדינה: אנגליה
 
האדריכל גרי פרידמן, מייסד ובעלים משותף של סטודיו SHA-GA בלונדון, הוא בוגר (בהצטיינות) לימודי אדריכלות באוניברסיטת TUDELFT, בעל תואר מוסמך בעיצוב מתקדם ומחשוב  מבית הספר של איגוד האדריכלים בלונדון –AA, חבר ב-RIBA ואדריכל רשום באנגליה ובהולנד.

טרם הקמת סטודיו SHA-GA שימש פרידמן כאדריכל בכיר ב-UNStudio, משרדו של האדריכל הנודע Ben Van Berkel, ובמסגרת זו היה אחראי על פרויקטים רחבי היקף באנגליה וברחבי העולם:  מבני ציבור, מתחמי שימושים מעורבים ומתחמי מגה, דוגמת Raffles City   בהואנגז'ו, סין, ופרויקטים גדולים נוספים בארה"ב, סינגפור, הולנד, צרפת וגרמניה. 

עם הקמת הסטודיו פיתח פרידמן פלטפורמה המשלבת עיצוב עדכני-מתקדם וחדשנות טכנולוגית בתחום המרחבי. הוא משמש כמנהלה של תכנית מחקר בינלאומית מטעם ה-AA בתל אביב (הפעלת סדנה לקידום שיתופי פעולה המגשרים בין האקדמיה והפרקטיקה בשדה העיצוב), וכן שימש כמורה ב-AA, ועמד בראש סטודיו לימודי במרכז  BERLAGE  בהולנד- מרכז למחקר מתקדם באדריכלות ואורבאניות.

עשייתו של פרידמן בשדה האדריכלות זיכתה אותו בפרסים וציונים לשבח, ובין אלה ניתן למנות את זכייתו בפרס BKVB לשנת 2012- פרס המוענק לאדריכלים צעירים מטעם הקרן לאמנות חזותית, עיצוב ואדריכלות בהולנד, פרס המוסמכים שהוענק לו מטעם ה-AA, וARCHIPRIX-, פרס מצוינות המוענק למוסמכי אדריכלות צעירים.

על סטודיו SHA-GA

סטודיו SHA-GA שבסיסו בלונדון, הוא סטודיו משותף לעיצוב שהוקם ע"י האדריכלים גרי פרידמן ושני ברט. הסטודיו מתמחה באדריכלות, פיתוח עירוני והענקת שירותים מבוססי מידע לתעשיית הבנייה, ופעילותו מאחדת ניסיון מעשי עם מתודולוגיות עיצוב עדכניות וחדשנות טכנולוגית.

פרידמן וברט מאמינים כי יש לרתום רעיונות טובים לאפשרויות עכשוויות וזוקפים לזכותם מיומנויות מקצועיות נרחבות לעיצוב מציאות חדשה ללקוחותיהם. בתוך כך, שינויים ואי וודאות נתפסים על ידם כגורמים חיוביים-מועילים לפיתוח מתודולוגיות חדשניות ואינטראקטיביות המקדמות פתרונות ישימים מותאמים לתנאי שוק דינאמי.

בעידן ה- BIG DATA, לשיטתם של פרידמן וברט, למידע יש תפקיד משמעותי המקיף כל קנה מידה של עיצוב- מתכנון ערים חכמות ועד בנייה מחומר סינטטי, בעבודתו המשותפת עם אנשי מקצוע מתחומי הבנייה והאורבאניות מביא עמו הסטודיו את מומחיותו הייחודית, שמסייעת להגדרת היתכנותם של פרויקטים בהתאם לפרמטרים פיננסיים, חברתיים וסביבתיים, תוך קישור בין החומר לבין נתוני המידע.   

להרשמה לוועידה לחדשנות בעיצוב ואדריכלות 
הרשמה לוועידה לחדשנות בעיצוב ואדריכלות

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי