כנס בנייה ירוקה 2013

מאת: | צילום: | 13/11/2013

 


כנס בנייה ירוקה "הקיימות כסינרגיה", מתקיים במסגרת פעילותה רבת השנים של חברת
"בית & נוי" בתחומי העיצוב, האדריכלות והבנייה, אשר כוללת גם הפקת כנסים מקצועיים לקהילת התכנון בארץ.

הכנס - שיתוף פעולה בין "בית & נוי" ושנקר, בי"ס גבוה להנדסה ועיצוב – הוא הכנס הרביעי
שבית ונוי מפיקה בנושא בנייה ירוקה ותכנון בר קיימא. 

מטרת הכנס:

בעידן משתנה בו מתנהל שיח בינלאומי ער סביב נושא הקיימות, קיום הכנס נועד לדון במתרחש בזירת התכנון המקיים בארץ ובעולם. 


קהל יעד:

אדריכלים, מעצבים, יזמים, מנהלי פרויקטים,  בכירים במחלקות רלוונטיות בגופים ממלכתיים וברשויות מקומיות, ארגונים ועמותות שפעילותן מבוססת על קידום ערכים ירוקים ועוד. 


נושאים לדיון: 

 סוגיות בתכנון אורבאני .
 תפיסות תכנון חדשניות[ כפתרון לצפיפות אוכלוסין בערים ולהחלת ערכים מקיימים 
 תועלות הטמונות בבנייה ירוקה ואמצעים מתקדמים להשגתן  
 מקומו החיוני של "עיצוב נוף", לשיפור החיים האורבאניים ולקידום ערכים חברתיים
 הקשרי היבטים חברתיים ותכנון בר קיימא בדרך לכינון סביבה עירונית משופרת לתושבים ועוד. 

בנוסף להרצאות המליאה יתקיים מושב דיון שיתייחס לחשיבה מחודשת על היבטי טכנולוגיה, אקולוגיה וסוציולוגיה של ערים בישראל.  

התערוכות בכנס:

• תערוכת פרויקטים שהוגשו במסגרת "קול קורא" לאדריכלים ולמעצבים להציג עבודות שתכנונן
   משלב עקרונות ירוקים. הפרויקטים יוצגו במצגת וידאו שתוקרן ע"ג מסך ענק לאורך כל הכנס.
• חללים "מעוצבים בירוק" אשר תוכננו ע"י אדריכלים במיוחד לאירוע
  {האדריכל מיכי סטר, והאדריכלית מאיה אסיף}.
• תערוכה של חברות מסחריות שתחומי עיסוקן רלוונטיים לתחום האדריכלות הירוקה.

מנחת הכנס: 

האדריכלית ד"ר עינת קליש – רותם.
 
המרצים: 
 
המרצים המשתתפים בכנס נמנים על השורה הראשונה של אנשי מקצוע מובילים מהארץ והעולם, שעשייתם בתחום התכנון האדריכלי מתמקדת בערכי הקיימות, וחותרת להגשמתם.  

 אדריכל Jose Luis Vallejo, ספרד

בעל תואר מוסמך באדריכלות מאוניברסיטת הרווארד, ממייסדיו ובעליו של סטודיו ecosistema urbano במדריד. משמש גם כפרופסור במחלקה לאדריכלות באוניברסיטת מדריד וכמרצה אורח מבוקש בעולם האקדמיה ברחבי העולם, בין היתר באוניברסיטאות נחשבות כהרווארד, ייל, UCLA, קורנל ועוד.

המשרד ecosistema urbano נבחר מבין 400 קבוצות, וקיבל את התואר הנכסף בתחום בנייה בת-זמננו "Emerging European Architect". המשרד, מתנהל לפי פילוסופית ייחודית לשיפור ה: self-organization - גישה חדשנית המוכיחה את יעילותה ברחבי העולם. 

נושא ההרצאה: "עיצוב אורבאני חברתי".
 
 
• אדריכל ד"ר Markus Jatsch, אנגליה  

בעל תארי אדריכל ומוסמך באדריכלות מאוניברסיטאות שטוטגרט, גרמניה, וקולומביה, ארה"ב, ודוקטורט בארכיטקטורה ופילוסופיה מהאוניברסיטה הטכנולוגית במינכן. Jatsch שותף ודירקטור במשרד Martha Schwartz Partners המתמחה בתכנון נוף אורבאני. Jatsch מרבה להרצות במוסדות אקדמיה מובילים באירופה וארה"ב. 
בבסיס פילוסופית העיצוב של המשרד, עומד הרעיון כי לעיצוב הנוף חלק מרכזי בשיפור החיים האורבניים, קידום ערכים חברתיים והוצאת חיי החברה אל מחוץ לבתים. 

נושא ההרצאה: "תכנון אורבאני ועיצוב סביבתי בר קיימא". 
 
 
• אדריכל דויד קנפו, ישראל

בוגר הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, בעל תואר מוסמך באדריכלות מאוניברסיטת קולומביה, ניו יורק, ומבעליו של משרד "קנפו כלימור אדריכלים", שהוא מחלוצי ניסוח האדריכלות הירוקה בארץ. לצד עבודתו במשרד, משמש קנפו כמרצה בכיר בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון. 
"ערי העולם ובכללם ת"א שותפים ליצירת מציאות תרבותית עירונית חדשה בה הגבולות         
פתוחים וההזדמנויות לחיבורים והתקשרויות היא אינסופית", אומר האדריכל דויד קנפו שמאמין כי הדיון הגלובלי יקדם חופש, שגשוג ודמוקרטיה לחברות שונות סביב הגלובוס.  

נושא ההרצאה: "קהילתיות אנכית בעיר הרב מפלסית".
 
• אדריכל יפתח הררי, ישראל  

בוגר לימודי אדריכלות ב- BAC , בוסטון  ו-SCI, בלוס אנג'לס, קליפורניה, ובעליו של משרד "יפתח הררי אדריכלים" המתמחה בבנייה ירוקה. הררי משמש  גם כיועץ בנייה ירוקה ופיתוח בר קיימא לגופים ציבוריים, פרטיים ורשויות מוניציפאליות, כחבר וועדת מומחים במכון התקנים (תקן 5281 ו- 5280) ובקוד הבנייה הישראלי בנושא אנרגיה ובנייה ירוקה. כמו כן, הררי מרצה בבית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל-אביב. 

האדריכל הררי, חוקר את השלב הבא, ובמיוחד את התחום של Integrated Models - סימולציות ממוחשבות שמאפשרות לנו תכנון מראש, ברמה גבוהה, של פרויקט הבנייה הירוקה.

נושא ההרצאה: "בנייה ירוקה דור 3.5" 
  
• אדריכל ד"ר נעם אוסטרליץ, ישראל

בעל תואר ראשון באדריכלות מבצלאל, ותואר מוסמך מהטכניון בו השלים את לימודי הדוקטורט.  מכהן כחבר סגל, חוקר ומרצה בתחומי אדריכלות אקולוגית ותכנון בר קיימא בבי"ס לארכיטקטורה, ובבי"ס פורטר ללימודי סביבה באוניברסיטת ת"א. לצד פעילותו באקדמיה אוסטרליץ הוא בעליו של משרד  A.U.S.העוסק בתכנון אדריכלי, יעוץ לפרויקטים והכנת תוכניות אסטרטגיות לחברות מסחריות ורשויות המעוניינות לשלב עקרונות אדריכלות הירוקה. 

הפאנל בהנחייתו של האדריכל נועם אוסטרליץ יתמקד באפשרויות לשיפור בתוך המודלים הקיימים וגם בחזון למרחבים יצרניים המזינים את הקהילה שחיה בהם ומקנים לה חוסן כלכלי וחברתי.

נושא ההרצאה:  "משכונות ירוקות לערים יצרניות"
  
 
 אדריכלית ד"ר עינת קליש רותם 

בעלת תואר מוסמך באדריכלות ועיצוב עירוני מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, ודוקטורט העוסק במרחב הציבורי מאוניברסיטת ETH, בציריך, שוויץ. קליש רותם היא בעלת משרד "ערים ואדריכלות" המתמקד בתכנון על פי עקרונות הבנייה הירוקה בסקטור הפרטי והציבורי, ובנוסף היא משמשת כיו"ר עמותת האדריכלים בחיפה. 

הרצאת מבוא: "להוביל את נושא הקיימות מרעיון למציאות".

 

מכון התקנים
 
אדריכלית סיגל רוזנפלד, ישראל

בעלת תואר ראשון באדריכלות, ותואר מוסמך בבנייה משמרת אנרגיה מאוניברסיטת בן-גוריון. רוזנפלד מכהנת כממונה בכירה על פרויקטים בתקינה במכון התקנים הישראלי ומרכזת, בין השאר, את וועדות המומחים ברווזייה בת"י 5281 ותקני אנרגיה בבניינים.

נושא ההרצאה: "תקינה בסביבה הבנויה". 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי