הסבת רבי קומות לידידותיים לקהילה ולסביבה

 

  

מאת: | צילום: | 29/09/2013

                                                                                                         להרשמה ››    

 

כנס בנייה ירוקה 2013 שייערך ביוזמת והפקת בית ונויו ובשיתוף 'שנקר' - ביה"ס הגבוה להנדסה ועיצוב יתמקד באדריכלות ירוקה, תכנון ועיצוב סביבתי בר-קיימא וקיימות חברתית. 

אדריכלית דר' עינת קליש רותם, תושבת חיפה משלבת חיי אקדמיה והוראה בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון עם ניהול משרד פעיל. בעלת דוקטורט מאוניברסיטת ETH בציריך, שוויץ ועוסק במרחב הציבורי ותואר ראשון שני מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון באדריכלות ועיצוב עירוני.משרדה קשור עם קליינטים פרטיים ומוסדיים ומתמחה בתכנון מגורים ועסקים, מבנים ברי-קיימא, שכונות ויישובים על פי עקרונות הבניה הירוקה. עינת זכתה בפרסים ותחרויות שונות בארץ ובעולם, והיא כותבת ומרצה בארץ ובחו"ל על תכנון ועיצוב עירוני ברי-קיימא, על עירוניות ובריאות ועל שימושים מחודשים במבנים מתיישנים.הסבת רבי קומות לידידותיים לקהילה ולסביבה 

העור-הירוק הוא כינוי לשכבה בנויה העוטפת מגדלי מגורים קיימים (בגבהים ותצורות שונות) ומקיימת מכלול תפקידים אקולוגיים. 
המפגש של הבניינים האקולוגיים המחודשים עם הרחוב ועם המרחב הציבורי עשוי להיות בעל השלכות מרחיקות לכת על מרקמים עירוניים רחבי ממדים. (תחום זה יורחב בהרצאה). עינת גם מומחית בחידוש שכונות ובתכנון עירוני בר-קיימא (תכנון עירוני בדגש של סביבה וקהילה). עינת רואה את בעיות העיר בהשוואה לערים רבות עולם שהיו במצב דומה למצבה של חיפה ועברו תהליך שינוי והתחדשות שהפך אותן לערים אטרקטיביות ומשגשגות ברוח זו היא מציגה את חזון ההתחדשות שלה.

הפרויקט  "עור ירוק " של האדריכלים ד"ר עינת קליש רותם וארי נשיב תוכנן במסגרת תחרות בנייה ירוקה שאורגנה על ידי המשרד להגנת הסביבה וקיבל פרס מיוחד בקטגורית 'שדרוג רקמות קיימות'. ההצעה מאפשרת להוסיף למבנה מערכת חדשה שמורכבת מגינות, מרפסות ומערכת סולארית על הגגות שעוטפת את החזיתות הקיימות וצובעת אותם בירוק ומשפרת את איכות חייהם של התושבים. על הדרך היא גם הופכת את העיר למקום יפה ואקולוגי יותר.
 
 
 
הבעיה היא שחלק גדול מהאנשים שמתגוררים במבנים האלה אינם בעלי אמצעים ולא ממש יוכלו להשקיע מכספם לצורך שיפור מראה המרחב הציבורי.
 
 

 
היתרון, ההצעה תהפוך מבני מגורים שנבנו מתוך צרכי השעה, בצורה משעממת ולא אסתטית, למבנים ירוקים ונעימים למראה ותעניק לתושביהם פינה ירוקה בסמוך לבית ותעלה את ערך הדירות.
  

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי