אדריכל דן זוהר, מבעליו של משרד HAUGEN/ZOHAR ARKITEKTER מרצה אורח בכנס בנייה ירוקה 3

 

ההרצאה תתקיים במסגרת כנס “בנייה ירוקה בכל קנה מידה” 2012 ונושאה: מאחורי כל בית ירוק, מסתתר סיפור תרבותי בו הרוח פוגשת את החומר והזיכרון הופך לאמנות...

זוהר ירצה כאורח כבוד במושב S שיעסוק בעיצוב ותכנון בית אקולוגי פרטי. 

מאת: מערכת אתר 'בית ונוי' | צילום: | אדריכל דן זוהר

מרצה אורח: אדריכל דן זוהר
אתר חברה: http://www.hza.no
קנ”מ: מושב S  
 
 
 
אדריכל דן זוהר, יליד ישראל (1972), ובעל תואר מוסמך באדריכלות, הוא בוגר אוניברסיטת Norwegian University of Science and Technology בנורווגיה, ומסלול לימודיו כולל גם שנת לימודים במחלקה לאדריכלות ב"בצלאל" במסגרת חילופי סטודנטים, ושנת השתלמות בתכנון ערים אקולוגי, בקטמנדו, נפאל.  בשנת 2006, לאחר מספר שנות עבודה כאדריכל שכיר, הקים זוהר יחד עם  האדריכלית MARIT JUSTINE HAUGEN  את משרדם המשותף HAUGEN/ ZOHAR ARKITEKTER, הממוקם באוסלו, נורווגיה. לצד העשייה האדריכלית מעורב זוהר באקדמיה- משמש כמנחה בביה"ס לאדריכלות ועיצוב באוסלו, ובשנת 2011 אף שימש כמנחה בביה"ס לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי באוניברסיטת תל אביב. הרזומה של זוהר ומשרדו עשיר, וכולל זכייה בפרסים ובציונים לשבח בתחרויות ארציות ובינלאומיות, מהם שהוענקו לו בארץ; השתתפות בתערוכות ברחבי העולם, ובכלל זה בישראל; ועבודות שזכו לפרסומים בעיתונות בינלאומית. 

על המשרד- HAUGEN/ZOHAR ARKITEKTER 
משרד  HAUGEN/ZOHAR ARKITEKTER, בבעלותם המשותפת של האדריכל דן זוהר ושל MARIT JUSTINE HAUGEN, אדריכלית ואמנית, הוקם על ידם בשנת 2006 באוסלו, נורווגיה. תפיסת העולם של המשרד גורסת כי מעצם טיבה והווייתה אדריכלות קשורה לאדמה ונוצרת ע"י אנשים ולמען אנשים. בתוך כך, מכוונת פעילותו לחקר הקשרים בין אדריכלות, פונקציה ואמנות ע"י שילוב דיסציפלינות של נוף, אדריכלות ופיסול, וגוף עבודותיו מגלם את הצורך למסד חיבור וקשר בין עבר לעתיד, בין תרבות לזיכרון, בין אנשים, ה"סיפורים" שלהם והסביבה שלהם. תוך התחשבות בצרכים פוליטיים, חברתיים וסביבתיים של החברה העכשווית, מתמקדת העשייה האדריכלית של המשרד בתרגום רכיבים אלה לשפה מרחבית וחומרית, המתייחסת לשיתוף, למעורבות חברתית, לצרכים, לקונפליקטים, ולחזון של חברה דינאמית. כול אלה ביחד, לשיטתו של משרד  HAUGEN/ZOHAR ARKITEKTER, מייצרים עשייה אדריכלית שבבסיסה עומדת אמפטיה.  

 

 

 
 

 
 
 

יצירת קשר - אדריכל דן זוהר, מבעליו של משרד HAUGEN/ZOHAR ARKITEKTER מרצה אורח בכנס בנייה ירוקה 3