תערוכת BAU 2019: הבנייה המסורתית out!

כמדי שנתיים, גם השנה נערכה במינכן תערוכת BAU, התערוכה העולמית המובילה בתחום הבנייה, האדריכלות והעיצוב. מאחר שהתערוכה מכסה את כל ענף הבנייה, היא משמשת מוקד עניין לכל העוסקים בתחום.  

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 20/11/2019

 

 

במוקד התערוכה עמדו כמה נושאים מרכזיים, ביניהם תהליכי בנייה ואדריכלות, חללים למחיה ולעבודה, מערכות ובנייה, וכן תאורה ומבנים.

מלבד תצוגות מגוונות ומרהיבות של פתרונות חדשניים בתחום האדריכלות, החומרים, הציוד והחידושים בכל ענפי הבנייה, התכנון ועיצוב, לא היה אפשר להתעלם מהטכנולוגיות המתקדמות אשר משתלבות אט אט בתחומים אלו.

בפורומים המקצועיים עלו לדיון נושאים חשובים הקשורים בקשר ישיר לסוגיות המובילות בתערוכה, כמו למשל: מה מחכה לנו הלאה בדיגיטציה? מהן האפשרויות החדשות שנפתחות לנוכח ההתקדמות בבנייה טרמית ובבניית מערכות מודולריות? איך נוכל לחיות ולעבוד בעתיד? מהו תפקיד האור במבנים חכמים? ועוד ועוד נושאים בוערים.

 

 

 


 

חכם, בטוח ומאובטח

תחת המוטו Smart / Safe / Secure  "sBuilding components Triple ", הוצג בתערוכה השימוש במרכיבי בנייה חכמים, כוננים, חיישנים ומערכות אבטחה. הדגש הושם על קלות השימוש ברכיבים אלו, וההתקנה והנוהל התקין ביחס לדרישות תאימות ובטיחות.

עוד נדונו בתערוכה יישומים מורכבים, כגון מערכות נגד פריצה, מערכות אש ומניעת עשן, אבטחת יציאות חירום ועוד, תוך התייחסות למשמעויות המשפטיות, להנחיות חדשות ולנהלי בדיקה.

 

 

 

 


 

 

מרחבים למגורי העתיד

תצוגה מיוחדת התמקדה בתחום של "מרחבים למגורים: דיגיטלי, בר קיימא, חכם" –

דיגיטציה; קיימות חדשה – מחזור חומרי בניין וחומרים הניתנים לחידוש ומבנים חכמים.

בתחום מגורי העתיד שבו הדרישות הולכות וגוברות ללא הפסקה,  המסקנה הייתה כי פתרונות חדשניים וקיימות הם התשובה.

 

קיימות היא הסטנדרט החדש

לנוכח האתגרים הגלובליים הבוערים, כגון שינויי האקלים ומשאבי הטבע אשר הולכים ומידלדלים, הושם דגש על חשיבות נושא הקיימות בתחום הבנייה. נסקרו ההתפתחויות הנוכחיות בבנייה בת קיימא והוצגו פתרונות חדשניים, בין היתר רעיונות ופתרונות בנושאים עתידיים, כגון ״כלכלה מעגלית״ ואסטרטגיות לבניית ״אקלים ניטרלי״ – כך ש״קיימות״ תהפוך לנורמה החדשה.

 

 

 

 

 

 


מגורים חכמים

תצוגה מיוחדת הוקדשה לנושא המגורים החכמים ובחנה את האינטראקציה בין בני אדם, בניינים וטכנולוגיה. הודגם תכנון מרשים של בניין חכם באמצעות שימוש בדירה מדומה, כך שהמבקרים יכלו להתרשם מאווירה של סביבה הנתמכת על ידי טכנולוגיה חכמה המותאמת לכל דייר, בכל גיל ובכל שלב בחיים, וליהנות ממנה.

תחת המוטו "אנחנו מתחברים. אנחנו ממקסמים. אנחנו מעוררים השראה" הוצגו בפעם הראשונה יוזמות דיגיטליות בתחום תעשיית הבנייה, וחברות סטארט-אפ הציגו את רעיונותיהם העסקיים.

המסקנה המובהקת מהתערוכה היא כי גם ענף הבנייה שנחשב מסורתי ו״קופא על שמריו״ במשך שנים רבות – לא נשאר מאחור, אלא מתאים את עצמו לעידן הנוכחי ולאתגרים שהוא מביא עמו.

 

 

 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים