משחק ילדים

בית המשחקים בסאו פאולו שבברזיל תוכנן כך שכל קומה משלוש קומותיו מזמנת תחושת כיף והנאה. הבית, ששטחו כ-250 מ"ר, תוכנן ע"י משרד האדריכלים סקלי סמרדיג'אן (Pascali Semerdjian Architects) , ונבנה לצד בית הבעלים עם מטרה ייעודית- להכיל פונקציות משחק, בידור ופנאי לילדים ולמבוגרים כאחד. 

מאת: באדיבות אתר: freshhome.com | צילום: | - 20/03/2016

"הפרויקט נהגה ונוצר כדי להכיל שטח משחקים רחב ידיים למשפחה מתרחבת, עוצב לשמש כבית צעצועים ומשחקים של הילדים, כמו גם כמקום מפגש למסיבות ואירועים של המבוגרים. הכניסה הנפרדת אליו נפתחת עם הזמנה למשחק, וגרם מדרגות עשוי פלדת אל-חלד מוביל את הבאים לבחור בין 3 הקומות השונות זו מזו באופיין ובחזותן" אומרים האדריכלים. 


הקומה התחתונה מכילה חדר טלויזיה גדול למשחקי וידאו, וצפייה בסרטים, וכן מטבח נגיש ופינת אוכל נוחה לנוחות השוהים בו. מחלל החדר ישנה יציאה אל החצר, עם דלתות הזזה שנפתחות ישירות לשטחה בו ניצבת מגלשה מתחת למדרגות פלדה.


הקומה המרכזית/ ראשית, היא קומה ססגונית למראה, מצוידת בריהוט מודולארי צבעוני המתכתב עם מדפים יצירתיים למראה המאופיינים בצורניות גיאומטרית משתנה.


את הקומה העליונה,  תכננו האדריכלים כקפסולה מטאלית המצוידת בתריס שפתיחתו נעשית בשלט רחוק " הרעיון היה ליצור חלל גמיש שיכול להשתנות בכל עת– להתרחב או להתכווץ, להיות מופרד ואינטימי או פתוח, וניתן אף לפרקו בעתיד אם יתעורר צורך בכך" מסביר צוות המפתחים. את ההשלמה לבית המגורים העליז ויוצא הדופן מספקים שער למגדל וגשר חבלים ורוד המקשרים אותו עם הבית הסמוך, כאשר עבודות של אומנים ברזילאים מוכרים טווות את אופיו העיצובי. 


יצירת קשר - משחק ילדים