מרחפים באוויר במלון פיצוויליאם בלפסט

מאת: | צילום: | - 16/02/2014

 

משרד אדריכלים: Project Orange
 
 


בית המלון פיצוויליאם ממוקם בסמוך לבית האופרה המפואר, בלב ליבה של בלפסט. מלון זה נחשב לבן משפחת מלון פיצוויליאם המקורי בדבלין. במלון יש 132 חדרי שינה. בית המלון שנפתח בשנת 2009, נכנס כבר בשנת 2010 לרשימה החמה של "Condé Nast Traveller's" וכיום הוא נחשב לאחד מהמלונות הפופולאריים באזור. 
 
 


עיצוב הפנים של המלון מפגיש פשטות עם צבעוניות נועזת. ציפוי עץ אלון חם, בדים מוזרים וגולות מפוארות, נותנים למלון מראה זוהר אך עדיין מאופק. באמצעות שילובים מיוחדים אלו הצליחו המעצבים למנוע מהמלון לשדר אווירה של ריחוק שמתקבלת פעמים רבות כאשר נעשה שימוש בסגנון עצובי קלאסי. 
 
 
 


לחדרי הדלוקס ולסוויטת הסטודיו של המלון יש חלונות שמתחילים ברצפה ומגיעים עד התקרה. חלונות אלו מאפשרים צפייה על נוף שנמשך עד אין קץ ויוצרים רושם עז של ריחוף באוויר.
 
 
 

עיצוב הלובי של קומת הקרקע מושך מיד את תשומת הלב של הנכסים בשערי המלון. המעצבים כריסטופר אש וג'יימס סוואן התקינו לובי מפואר, בגובה כפול שמעוטר בנברשות דרמטיות. בעיצוב הלובי נעשה שילוב מיוחד בין מתכת, אבן מלוטשת וזכוכית, חומרים שמבליטים את הספות הלבנות והכורסאות הצהובות הגדולות.
 
 


כדי לא להפריע למנוחת האורחים, אזור קבלת הפנים נמצא הרחק מהלובי. פינת ישיבה שעשויה מעץ אלון מסורתי ומדפים עמוסים בספרים שנמצאים בכול צד של האח מעניקים לאורחים מקום מפלט ומרגוע מהמולת בלפסט. 
 
 
 

בעזרת שימוש בחביות מעץ אלון, עיצוב המסעדה משחק על הנושא של "חדר האלון המסורתי". התאים וספסלי הישיבה מאובזרים במסכים פרטיים שיוצרים אווירה שובבה.
 
 
 

חדרי המלון מעוצבים באלגנטיות והם מלאים באור טבעי. חדרי השינה מרווחים עם קירות שחורים ועליהם כתמים נועזים של ירוק וצהוב. המיטות הן מאוד רחבות. 

חדרי האמבטיה מרוצפים בפסיפס שחור לבן ולהם מקלחות גדולות ואמבטיה נפרדת.

ניתן לומר שלמרות העיצוב האלגנטי מסורתי, עדיין האווירה בתוך המלון מצליחה להישאר אווירה חמה וידידותית שמושכת למלון תושבי חוץ רבים. 
 

האדריכל ג'יימס סוואן יהיה אחד מהמרצים הראשיים בכנס הבינ”ל ה - 3 לתכנון ועיצוב בתי מלון
להרשמה לכנס לחצו כאן

 
 

 

מלון EDITION - מגדירים יוקרה מחדש 


התמונות הזוכות לשנת 2013 בתחרות הצילומים האדריכליים "Arcaid Images" 


הכול אודות זאהה חדיד


יצירת קשר - מרחפים באוויר במלון פיצוויליאם בלפסט