עבודת כפיים

הסדנא של סטודיו פיירפליי היא בעצם שער הכניסה לעולם המעריך את מלאכות היד ומעניק להם מקום של כבוד, והיא האחראית על מספר פרויקטים, שכל אחד היה שמח לשרבב לפרוטפוליו שלו

מאת: | צילום: | 17/08/2015

אם נתקלתם לאחרונה בבתי קפה וברים ברחבי תל אביב, שהחליטו לאמץ את המראה אפוף הסטייל של הפליז, תדעו שכנראה החבר'ה של סטודיו פיירפליי עברו שם. 


הסטודיו של טל ונועם, שוכן בלב פלורנטין, בין חנות תקליטים לבית דפוס ישן, כמעט שאינו נראה. לא העובדה שהשניים הצליחו להשתרבב לפרויקטים הנחשקים ביותר, היא שהסבה את תשומת ליבי, אלא מידת ההערכה שמעניקים השניים למלאכות היד, למגע, ליצירה. נדמה שהם מנסים, כמעט בכח, בעולם מתועש, לשמור על הגילדה הקטנה והקסומה שלהם, תוך התעקשות ליצור הכל במו ידיהם. 


הסטודיו מתמחה בעבודה עם פליז, נחושת וברזל והיכולת לעצב באמצעותם כמעט כל גוף תאורה, אביזר משלים או פריט ריהוט, בהתאמה לשירטוטים ולתוכניות שהאדריכל מביא עמו, מעניקים לו ערכים מוספים שקשה להתחרות בהם. 


הביקור בסדנא משלב ריחות חזקים של חומרים שונים וריתוך, והחלל מלא בעבודות הנמצאות בשלבים שונים של עשיה. 


בימים אלו עומלים בפיירפליי על שיפוץ מסעדת ננה, מוסד תל- אביבי המקבל את פני הנכנסים לשכונת נווה צדק ממזרח, וברקורד שלהם לא מעט מקומות אפופי סטייל נוספים כמו ה- Wine Story בנווה צדק, מוזיאון אופטיקנה במתחם שרונה, מסעדת אבו שדיד, הסטודיו החדש של מעצבת שמלות הכלה גליה להב ובתים פרטיים רבים. 


הידע הרב של טל ונועם, בעלי הסטודיו, מאפשר לטפל בחומרים השונים, להעביר אותם תהליכים מגוונים ביניהם אוקסידציה, פטינול, גימורי החלדה שונים ולהעניק להם גימורים מקוריים. כל תהליך העבודה מתרחש בסטודיו והלקוח יכול להגיע בכל שלב לעקוב אחר תהליך היצירה, שמתרחש במקום. המתכות והסגסוגות, משתלבות היטב כפריטים מעוצבים ומהוות גם אבזור משלים בדמות ידיות, מעמדים לקולבים וכל אביזר משלים אחר שידרש. 


העבודה בסטודיו משלבת חומרים משלימים דוגמת עץ, זכוכית, פרספקס ואחרים. נדמה שליצירה שנולדת מתוך מגע כפיים, יש אופי משלה. בניגוד למוצר מתועש, שנשלף מאיזה מדף, המפגש עם פריט שמישהו חתך, ליטש, ליטף, הדביק וצבע, הוא מפגש עם פריט בעל נשמה, כזה שאפשר להתאהב בו בקלות ולהעריך דרכו את עולם מלאכות היד.

נחלת בנימין 155חיפוי קיר משולב פליז ונחושת.
חיפוי קיר משולב פליז ונחושת.

מוזאון אופטיקנה שולחן משולב פליז ועץ וזכוכית
מוזאון אופטיקנה שולחן משולב פליז ועץ וזכוכית

ספריה מסגרת מפליז בגימור אוקסיד מלוכלך ללא לקה מדפים מברזל שחור מוחלד
ספריה מסגרת מפליז בגימור אוקסיד מלוכלך ללא לקה מדפים מברזל שחור מוחלד
החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development