עיצוב תאורה, חללים, תכשיטים וריהוט- רפאל נבוט עושה הכל ומסביר מה מהות העיצוב

 

המעצב רפאל נבות

מאת: מיה אור | צילום: יח"צ | מעצב רפאל נבות
המעצב רפאל נבות, פעם סטודנט באקדמיה לעיצוב באיידנהובן, הולנד, והיום מעצב מפורסם שמחזיק רזומה עשיר של שיתופי פעולה עם חברות מובילות בעולם, משתף אותנו בחיפוש אחרי הקונטקסט. "בין אם מדובר על חלל, תכשיט או שולחן, הסיפור הוא מה שמעניין אותי", אומר נבות. הוא עוסק בעיצוב פנים, עיצוב תאורה, עיצוב פרטי ריהוט ועוד והוא נמנה היום בין שורה מובחרת של מעצבי פנים, על אף שהוא טוען כי חלק נכבד מעיסוקיו אינו עונה על ההגדרה של עיצוב בסמנטיקה המקובלת. "באקדמיה מלמדים בעיקר איך לחשוב ולשאול שאלות" מסביר לנו נבות את הצורך שלו להתמקד בהיבטים רגשיים, כן, גם כשהוא מתעסק במלאכת עיצוב תאורה למשל.
 

תחילת הדרך

נבות החל כמעצב בסטודיו של חברת "פיליפס" כבר בסטאז' הראשון ולאחר מעבר לפאריז התעסק גם ביצירת וידאו ארט, פיסול ואף עיצוב תאורה. בדומה לעבודתם של מעצבי פנים רבים, עיצוב ככלל נעשה בדר"כ בהזמנה אישית. גם גופי התאורה שעיצב נבות בתחילת דרכו היו בהזמנה אישית בבתים של אנשים פרטיים. נבות שזר נברשות ממיתרי פסנתר וקריסטלים עד שהחל לעצב חנות בפאריז, משם הדרך לעצב את 25 חנויות הרשת ברחבי העולם הייתה קצרה.

 

 

 

אינטואיציה כנקודת מוצא עיקרית

בשונה מהרבה מעצבי פנים, נבות בעל רזומה עשיר ואינו מתמקד בתחום אחד ספציפי. העשייה של נבות כוללת עיצוב אובייקטים מסוגים שונים, החל מעיצוב ריהוט, עיצוב תאורה, עיצוב חללים מסחריים וביתיים ועיצוב תכשיטים, ובעבר נבות אף עיצב כתרים כפריטי אספנות. נבות מגדיר את עצמו כמכור להשראות "מהכל" ונקודת המוצא שלו לעולם תהא תחושה ואינטואיציה. כיום נבות עסוק בפרויקט עיצובי עם הבמאי ההוליוודי דיויד לינץ' ובמקביל מקיים מגעים ליצירת קולקציה לחברת "וניני". אין ספק כי נבות אינו נמנה ברשימת מעצבי פנים סטנדרטיים במושגים המקובלים ועולם העיצוב בעיניו רחב ואינסופי, כך למעשה, "כל מה שנתפס בעין הוא סוג של עיצוב", סיכם לנו נבות, "ואני אדם רואה".

 

גוף תאורה

 

-----
התוכן נשען על המאמר: המעצב רפאל נבות
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,84,617.aspx


יצירת קשר - עיצוב תאורה, חללים, תכשיטים וריהוט- רפאל נבוט עושה הכל ומסביר מה מהות העיצוב