אם יש לך שמש

כיצד הווילונות שלכם יכולים לתרום לשמירה על התאורה והטמפרטורה שבתוך הבית?

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | 06/10/2016

רובינו מתייחסים אל הווילונות כאל פריט עיצובי משלים בלבד ושוכחים עובדה חשובה מאוד – בזכות היכולת שלהם לשמור על יציבות הטמפרטורה בתוך הבית, גם בימים חמים וגם בימים קרים, הווילונות יכולים לחסוך לנו חלק מההוצאה על קירור הבית או חימומו. לכן בבחירת סוג הווילונות בתוך הבית וסוג ההצללות מחוצה לו, כדאי לשים לב שבחרתם בבדים בעלי יכולות בידוד תרמיות טובות, כמובן בלי שתצטרכו לוותר על הסגנון העיצובי המועדף עליכם.
גם מסננים את קרינת השמש וגם שומרים על כניסת האור הטבעי. כדי להגיע ליעילות אנרגטית גבוהה במיוחד, מומלץ קודם כול לתכנן את פתרונות ההצללה החיצוניים, במיוחד בחלונות גדולים או בוויטרינות שפונות, בשעות היום החמות, לכיוון השמש. התריסים הוונציאנים, למשל, נותנים פתרון מלא לחסימת קרינת השמש מחוץ למבנה ובזכותם - בתוך הבית - הטמפרטורה הנמוכה נשמרת לאורך זמן רב ולכן ניתן להפחית את ההוצאות על השימוש במזגן. על ידי סיבוב השלבים של התריס הוונציאני ניתן לווסת, באופן אופטימאלי, את רמת האור החודר פנימה. כאשר השמש מתחילה לשקוע, אפשר לאסוף את השלבים כלפי מעלה ולתת לקרני השמש האחרונות ליצור מראה אוורירי ורומנטי. 


פתרון חיצוני יעיל נוסף, במיוחד בבתים פרטיים, הוא סגירת המרפסות או הפרגולות באמצעות וילונות גלילה מעוצבים העשויים מבדי רשת חזקים ועמידים. בדים אלו מסננים את קרינת השמש ועל ידי כך מפחיתים את כניסת החום לבית, בלי לפגוע בחדירת האור הטבעי פנימה. לבדי הרשת עוד יתרון חשוב - הם אינם מסתירים את הנוף. 


כיצד הווילונות שלכם יכולים לתרום לשמירה על התאורה והטמפרטורה שבתוך הבית?

גם מדגישים את סגנון העיצוב בבית וגם שומרים על הטמפרטורה בתוך הבית סדר העדיפויות משתנה כמובן – הדגש בבחירת הווילונות מושם על התאמתם לסגנון העיצוב השולט בכל חדר. אך אין זה אומר שתצטרכו לוותר על האפשרות לחסוך באנרגיה. בזכות המגוון העצום של הבדים הקיים היום - שמלבד טקסטורות מעניינות וצבעוניות עשירה - מספקים גם רמות שקיפות שונות - תוכלו להתאים את הווילון לחלל גם על פי סגנון העיצוב וגם על פי יעילותו בשמירה על הטמפרטורות. קחו לדוגמה את וילונות הבד עם הקפלים שמטרתם לסנן את הקרינה ואף לשמור על בידוד אקוסטי. ניתן להגביר את היעילות התרמית והאקוסטית של ווילונות הקפלים האלו באמצעות שימוש בשתי שכבות בד. השכבה התחתונה עשויה מבד האפלה או מבד אטום ואילו השכבה העליונה עשויה מבד דקורטיבי שעיצובו מתאים לסגנון העיצוב בחדר.  בזכות מבנהו הייחודי וילון הבד מקולקציית "דואט" נחשב לאחד מהווילונות היעילים ביותר גם מההיבט האקוסטי וגם מההיבט התרמי. בווילון הדואט ניתן להשתמש בבדי הצללה או בבדי האפלה ליצירת חושך מוחלט, ולכן הם מתאימים ליישום גם בחלונות שבסלון וגם בחלונות שבחדרי השינה. אם בכל זאת (למרות השפע הקיים) לא תוכלו למצוא את הווילון המיוחד שלכם מבחינת הטקסטורה ו/או הצבעוניות, יש כיום אפשרות פשוטה וייחודית להדפיס על וילונות גלילה או על וילונות בד כל טקסטורה או תמונה שרק תרצו. 


בזכות המגוון העיצובי העצום - וילונות ומוצרי הצללה איכותיים יכולים לשמש לא רק כפתרון דקורטיבי אלא גם כמחסום יעיל בין החוץ לפנים, וכתוצאה מכך לשמור על טמפרטורה נוחה בתוך הבית בכל ימות השנה. בחורף הווילונות יכולים לשמור על הבית חם ומואר, ובקיץ הווילונות יכולים למנוע מהשמש הקופחת לחמם את הבית. 


אתם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ עם אחד מנציגי חברת אורגון כדי למצוא את הפתרונות ההצללה היעילים והמעוצבים ביותר לתוך הבית ומחוצה לו.  

אולמות תצוגה ראשיים:  ירושלים – תלפיות, רח'  יד חרוצים 2 בני ברק – דן דזיין סנטר, רח'  הלחי 14
טל: 1-800-515151  |  [email protected] | www.orgon.co.il

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי