טעויות בתכנון המטבח שכדאי להימנע מהן

לחובבי התעלומות יש את משולש ברמודה ולאדריכלים והמעצבים יש את "משולש המטבח" שהוא בעל שלושה קדקודים: כיור, מקרר ותנור. כאשר לטענת מעצבים רבים - סוד העיצוב המוצלח של המטבח טמון בתכנון נכון של המרחק בין כל קדקוד. אך מלבד חשיבה על ה"משולש", ואף על פי שחלל המטבח נחשב לקטן יותר בהשוואה לחדרים אחרים, דווקא במטבח יש עוד שלל נתונים שכדאי להביא בחשבון, על מנת שבסופו של תכנון תיהנו מיופיו ומהשימוש בו למשך שנים ארוכות. 

מאת: שירה רייז-משולם | צילום: | בחסות בלורן פתרונות פרזול ועיצוב לרהיטים - 13/04/2016

הימנעו מחמשת הטעויות אלו ותזכו במטבח מעוצב לתפארת ביתכם:  

אז מי באמת מבלה במטבח? 
נכון, עיצוב המטבח נקבע על פי ההעדפות וההרגלים של זה שמבלה בו הכי הרבה זמן (בהכנת הארוחות ולא באכילתן) אך חשוב לשים לב גם להרגלים של שאר בני הבית. אם עד כה, המטבח שימש כמקום המפגש העיקרי של בני המשפחה, אולי אין טעם לתכנן פינת אוכל מחוצה לו, ובמקום זאת כדאי לחשוב אלו אלמנטים יכולים להפוך את המפגש המשפחתי במטבח לחוויה טובה יותר.  

ועוד הערה חשובה - גם אם אתם חולמים להיות מרתה סטיוארט הבאה, אבל כרגע אתם, אם ננסח זאת בעדינות, לא יודעים את ההבדל בין הגריל לטורבו, עדיף שתתכננו את המטבח על פי היכולות וההרגלים שלכם ותשאירו את החלומות לחוג הבישול הבא.מה כדאי לבחור קודם? 
אנשים רבים מניחים שקודם כול כדאי להם להחליט על סגנון העיצוב הכללי של המטבח ואז לנסות להתאים את הסגנון הנבחר למכשירים החשמליים הגדולים כמו לדוגמה: המקרר, התנור או מדיח הכלים, אך זאת טעות שיכולה דווקא להגביל. 

ההמלצה שלנו היא קודם כול לתכנן את המטבח, כאשר הדגש הוא על תכנון הפרזול של המטבח שהוא אבן היסוד של כל מטבח. תכנון נכון של הפרזול יהפוך את המטבח שלכם לפונקציונאלי ונוח לשימוש למשך שנים רבות. 


לא לשכוח לברר בנוגע לפתרונות אחסון חדשים
מה לא נאמר כבר בנוגע לפתרונות האחסון? ובצדק - פתרונות אחסון טובים לא רק יהפכו את עבודתכם במטבח לנוחה וקלה יותר, הם גם ישמרו על המטבח שלכם פונקציונאלי ומסודר לאורך זמן. אך במסגרת ריבוי המשימות והבחירות, אנשים רבים שוכחים להתעדכן בנוגע לפתרונות האחסון החדשים וחבל! 

התחום של פתרונות האחסון למטבח משתנה ללא הרף, ואם פתרונות האחסון הם המפתח להפיכת חוויית השהות במטבח לחוויה מענגת (כן אנחנו מתייחסים גם לבישול וגם לניקוי), מומלץ להקדיש זמן לבירור כל פתרונות האחסון אשר יתאימו למטבח שלכם. 


להתעלם מסגנון העיצוב בשאר הבית 
גם אם מאז ומעולם חלמתם שלמטבח שלכם יהיה מראה צרפתי רומנטי, לא כדאי להתעלם מסגנון העיצוב בשאר חדרי הבית. הנושא חשוב במיוחד אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני. אם תלכו רק אחר נטיות לבכם המטבח שלכם עלול להיראות זר ומוזר כמו אישה מהמאה ה-19 שנכנסת לפתע למשרדי חברת גוגל. 

סגנון העיצוב שבו תבחרו לעצב את המטבח החדש שלכם צריך אמנם להיות מושפע מהמראה הכללי של הבית, אך אל תשכחו גם להסתכל קדימה על העתיד כלומר, מומלץ להביא בחשבון שהילדים הקטנים שלכם עומדים לגדול בקרוב מאוד, וכדאי גם לחשוב האם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה, את מי אתם מארחים עכשיו ואת מי תארחו בעתיד וכדומה. 


נוגסים עוד קצת מהתקציב
כולנו יודעים שהתקציב הוא אחד מהיסודות החשובים ביותר של כל פרויקט. רבים מאתנו גם מבינים שכדי להימנע מהפתעות, את התקציב צריך לחשב עד למגרה הקטנה ביותר, אבל כאשר ההתלהבות מתחילה לחלחל מתחת לעור, וכאשר יש שפע רב לבחור ממנו, מתחשק לנו - במיוחד באקססוריז למטבח - לחרוג טיפ טיפה מהתקציב ואז עוד טיפה...

וכשהברז נפתח אף אחד לא יודע מתי הוא ייסגר.

לכן, לא רק שצריך לתכנן את התקציב עד לאחרון מקומות האחסון שבמטבח, עליכם גם להיות נחושים לעמוד בו למרות שלל הפיתויים סביבכם. 


מטבח מעוצב שמתוכנן היטב יכול להחזיק מעמד למשך שנים רבות, גם מבחינת מראהו, גם מבחינת חווית השימוש בו וגם בלי לפגוע בתקציבכם, לכן חשוב להתייחס לתכנון המטבח במלוא כובד ראש. 

אם אתם מעוניינים ללמוד על תכנון נכון של המטבח אתם מוזמנים להירשם, ללא עלות, לאחת ההדרכות של בלורן, או לבקר במרכז ההדרכות המתקדם שלנו שבו תוכלו לקבל תשובה בנוגע לכל מה שרציתם לדעת על פרזול, תכנון ופתרונות אחסון. מלבד הדרכות מקצועיות ומעמיקות תוכלו גם לקיים פגישה אישית עם אחד המומחים שלנו. 


לתיאום פגישה באחד ממרכזי המידע והתצוגה התקשרו ל: 1599-531-060 או באתר
מאחלים לכם שכול חלומות המטבח שלכם יתגשמו 
בלורן פתרונות פרזול ועיצוב לרהיטים