הירוק היום ירוק מאוד

על פי הויקיפדיה:  "מטרת הבנייה הירוקה ליצור סביבת מגורים בריאה ונוחה תוך הימנעות, ככל האפשר, מפגיעה במשאבים טבעיים מתכלים ובאיכות הסביבה.

מאת: | צילום: | 29/03/2015
תריס עץ עם מנגנון cordless

בנייה ירוקה באה לידי ביטוי בשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ובחומרים ממוחזרים ותכנון שיאפשר חיסכון מקסימלי באנרגיה. גישה זו נועדה להשפיע הן על הדיירים המשתמשים בבתים והן על הקבלנים הבונים אותם, על ידי הקטנת הצריכה של משאבים ושיפור תנאי המגורים בבתים...". 
 

אך פעמים רבות הדיון סביב ה'בנייה ירוקה', הופך למעין מסמך עקרונות שמסיט את תשומת הלב מהפרטים הקטנים, שיכולים להפוך כל בית לירוק.  אחד מהפרטים הללו הוא שמירה על הטמפרטורה והתאורה הרצויות בתוך הבית, תוך שימוש מופחת ככל האפשר בחשמל. זאת ניתן לעשות בקלות באמצעות שינויים בפתרונות ההצללה של הבית.

חושבים על הצללה נכונה 

כמו כל פתרון אחר, על מנת שההצללות יעבדו נכון, עליכם לקחת בחשבון מספר דברים: השימוש העיקרי של החדר – מגורים, לימודים או עבודה. השעות בהן נעשה עיקר השימוש בחדר וזווית השמש מול החלון בעונות הקיץ והחורף. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון גם את כיווני החלונות והפתחים של הבית.

וילונות בד - בדים חכמים אנטי בקטריאלים

לחיי הפתרונות 'חכמים' 

בתי מלון רבים בוחרים להשתמש בווילונות אטומים, כדי לאפשר לאורחים לישון עד מאוחר, אך וילונות מסוג זה אינם מאפשרים מעבר של אור ואוויר, דבר הגורר אחריו שימוש יתר בתאורה מלאכותית ובאמצעי קירור ואוורור. לכן כדאי לשקול שימוש בווילונות 'חכמים' שנותנים לכם את האפשרות להגיע למצבי הסתרה שונים. את הווילונות החכמים ניתן לכוון באופן מדויק לחסימה ומזעור כניסת קרני השמש.


רמת הפונקציונאליות של התריסים הוונציאנים, למשל, היא גבוהה במיוחד ולכן הם יעילים מאוד בוויסות האור. משך חייו של  תריס וונציאני עשוי אלומיניום הוא ארוך מאוד, והחומר שממנו הוא עשוי הוא חומר טבעי שניתן למחזור. לכן מכל הבחינות התריס נחשב לידידותי לסביבה. 

מבט אל הנוף 

החיבור לטבע הוא אחד החיבורים החשובים ביותר לא רק מבחינת איכות הסביבה, אלא גם מבחינת איכות חיינו. עם וילונות גלילה, ניתן לא רק לקבוע רמות האפלה שונות ולסנן את הקרינה, אלא גם לשמור על הטמפרטורה בתוך הבית, בלי לוותר על המבט אל הנוף. 

חלק מוילונות הגלילה נחשבים ידידותיים לסביבה משום שהם מיוצרים בתהליכים נקיים, ידידותיים לסביבה וללא חומרים מזהמים. כמו כן, ישנה העדפה לבדים נטולי PVC. תוכלו לבחור גם בווילונות גלילה שעשויים מחומרים טבעיים כמו במבוק או רפיה הצבועים בצבעים ידידותיים לסביבה.  


אחד מהפתרונות הבולטים בתחום ההצללות הוא וילון גלילה רשת מבד Solar Screen, אשר לא רק יעניק לכם אפשרות של צפייה מלאה על הנוף משום שהוא שקוף, אלא גם יפחית עד 70% את האנרגיה החודרת פנימה וכן את רמת הסנוור של השמש הישראלית. לבד זה יתרונות נוספים - הוא מיוצר מ-100% סיביי זכוכית (פיברגלאס) שזהו חומר טבעי והוא גם אנטי בקטריאלי, כלומר משמיד חיידקים.

הצללה דינאמית

פתרונות הצללה דינאמיים הם פתרונות הצללה שמאפשרים הצללה מרבית בקיץ ולעומת זאת הצללה שכמעט ואינה מורגשת בחורף. בזכות העובדה שניתן לפתוח, לסגור ואף לכוונן את ההצללות – הצל הופך לאלמנט דינאמי שמסייע לשמירת הטמפרטורה בבית. 


גם וילונות הדואט שבנויים בצורת חלת דבש, מונעים באופן דינאמי כניסה של חום בקיץ ובריחת החום החוצה בחורף וזאת בזכות המבנה המיוחד של הבד Solar Screen וההרכב שלו. בבדי הרשת הדינאמיים של וילונות הגלילה - הצד הפנימי של הבד מתאים לסגנון העיצוב של החדר ומגיע במספר גוונים , ואילו הצד החיצוני של הווילונות עשוי מבד הכולל ציפוי מיוחד שדוחה אנרגיה סולרית ועד 95% קרינת UV. אופציה זו מספקת חזית חיצונית אחידה למבנה כמו גם חופש סגנוני בחדרים הפנימיים. 

בתריסי העץ ישנם שלבי עץ מיוחדים עשויים במבוק (חזרן) - חומר טבעי וירוק מאחר ואינו מצריך גדיעת עצים. קצב הגידול של הבמבוק מהיר פי 5 בהשוואה לגדילת עץ וגובהו יכול להגיע עד 40 מטר. 

ייצור ידידותי לסביבה

אי אפשר לדבר על איכות הסביבה או על בנייה ירוקה, בלי להתייחס לחומרים ולתהליך הייצור שלהם. זו הסיבה שרוב הווילונות של חב' אורגון עומדים בתקן הייצור המחמיר ביותר. אורגון מקפידה על שימוש רב ככל האפשר בחומרי גלם ידידותיים לסביבה שמפחיתים את זיהום הקרקע, האוויר והמים. בנוסף על כך, החברה מקפידה על הפחתת סיכונים בטיחותיים במנגנוני ההפעלה והדבר בא במיוחד לידי ביטוי בפיתוח מנגנוני בטיחות לילדים. 

גם השימוש בבדים המפחיתים תחלואה, בבדים אנטי בקטריאליים, בבגדים דוחי אבק ומפחיתי רעש, עונה כמעט אחד לאחד על העקרונות הבסיסיים ביותר של סביבה ברת קיימא ובריאה. הווילונות ומוצרי ההצללה נעשים ביצור מקומי שחוסך עלויות שינוע גבוהות ואף מאפשר תגובה מהירה בייצור באספקה ובתיקונים. 


כדי שתוכלו לדעת מהם פתרונות ההצלה הירוקים שמתאימים ביותר לצרכים שלכם,
התקשרו לפגישת ייעוץ ללא התחייבות:1800-51-51-51
אתם מוזמנים כמובן גם לבקר באתר: www.orgon.co.il

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי