יש הרבה דגים בים...

נישות חדשות של עיצוב בהשראת עולם החי והטבע, מעלה הפעם ברשתה את עולם הדגה ובראשם את דגי -הזהב; דגי הנוי הפופולאריים, מגשימי המשאלות והחלומות, סוחפים אחריהם את קהילת המעצבים והופכים לאייקון מקורי ומפתיע המוצע במגוון גרסאות מעוצבות.


מאת: מילי טל-שוורץ | צילום: | 10/03/2015

Orientales

אביזרים משלימים לשולחן מתוך קולקציית Orientales, בחתימת מעצב העל סטפנו ג׳יובאנוני והגרפיקאית Rumiko Takeda. האוסף מגוון את קו המוצרים של אימפריית Alessi בעיצוב עכשווי, צבעוני וססגוני להמונים בהשראת עולם חפצי הקרמיקה של המאה ה-18.


Fishbowls

המעצב Roger Arquer מברצלונה עיצב את סדרת Fishbowls הכוללת 15 דגמים של קערות דגים בעיצוב ייחודי ומתובל בהומור. קולקציית אקווריומים מסורתיים עם טוויסט, בוחנת את הדינאמיקה שמתקיימת בין אלמנטים שונים -תוך האנשה המיוחסת לדגים באמצעות העיצוב.
 
כך למשל בית הגידול "Above Water" בוחן את נושא שיתופיות המים בין צמחים ודגים ואילו Wishing Well מספר לנו על מסורות ותרבויות הקשורות לזריקת מטבעות למזרקה/באר;
פריט XS OR XL חוקר את מערכת היחסים בין דג גדול לקטן, ואובייקט נוסף מציג את מערכות היחסים המורכבות שיש לנו עם השכנים "Dear Neighbour";
מודל "Pure Life" מטהר את המים ישירות למתקן בעת מילוי הקערה, דגם "Private Matters" עוסק במושג הפרטיות, ואת ״הכוח לבחור בין חייו ומותו של הדג״ מנסח הדגם "Do not piss me off".

www.rogerarquer.com | צילום Peter Mallet

Juuyo

המעצבת  Lorenza Bozzoli מנציחה את מורשת המזרח הרחוק בקולקציית גופי תאורה עכשווית שעיצבה למותג ההולנדי MOOOI
מנורת התלייה מדגם koi carp tatto ממזגת בין צורניות רכה, צבעוניות מרגשת ואלמנטים מסורתיים מתרבות הגיישה. אלו מייצרים קו עיצוב אסתטי, נקי חושני והרמוני בשילוב הדפס מאויר מעולם האיקונוגרפיה היפנית המעטר- מסתתר בחלקה הפנימי. 

Irezumi 

אמן הקעקועים המוביל Paul Timman, מטביע את חותמו בתעשיית ה׳סרביס׳ -עם ליין מוצרים אקטואליים ברוח אוריינטאלית שעיצב למותג ink Dish.
 

סדרת כלי ההגשה Irezumi מעוטרת בהדפסים ומוטיבים אייקונים מתרבות המזרח, שעובדו מחדש לכדי אמנות גרפית בגוון ׳אינדיגו׳ המקועקעת על פורצלן.

Fish Stix

הסטודיו האמריקאי Fred & Friends כובש את שוק העיצוב הבינלאומי עם מוצרים יומיומיים שמשלבים בין פונקציונאליות להומור. לקו המוצרים של המותג מצטרף פריט רב-שימושי ומשעשע המרענן את מדף קיסמי האירוח: 24 דגיגונים ארוזים בתוך קופסת סרדינים בעיצוב Winnif Pang.


דלתות

דלתות פנים שהיוו בעבר אלמנט פונקציונאלי, הפכו לחלק מהותי מתרבות עיצוב הפנים והבית. אחד מהפיתוחים החדשניים בתחום הן דלתות מעוצבות בהדפסה מלאה ובהתאמה אישית לצרכי הלקוח, כמו, למשל, דלת פנים מזכוכית המתכתבת עם עולם הדגה באמצעות הדפס הומוגני ובעל נוכחות של דג זהב המיוצר בטכנולוגית הדפסה ישירה, עמידה ואיכותית. 


טפטים

תקופת הטפטים הנוסטלגית אשר חוזרת לאופנה אינה פוסחת על עולם היצורים המימיים כמקור השראה, דוגמת סדרת חיפויי קיר ותמונות טפט באווירה ימית ובשלל דוגמאות וסגנונות בהשראת עולם המים והאנימציה הממוחשבת.

 
 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי