מי בפה ומי ברגל

 

אמנים ישראליים יוצרים בפה וברגל, כחלק מפעילות הארגון הבינלאומי - 'אמני הציור בפה וברגל'

מאת: אורי סלע | צילום: | 15/02/2015

הציור באמצעות הפה או הרגל, הן שתיים מהמיומנויות שגם אם מנסים מאוד, קשה להבין כיצד ניתן לרכוש אותן. אמנים היוצרים באמצעות הפה או הרגל, מפתחים מיומנויות שמשאירות את הלסת פעורה זמן רב.

 


ארגון אמני הציור בפה וברגל הוא ארגון בינ"ל, הכולל 80 סניפים ברחבי העולם ו- 800 ציירים. בישראל מתנהל אחד מסניפי הארגון והוא כולל 16 אמנים ישראליים. הארגון מתנהל כעסק כלכלי לכל דבר ועניין, אינו מוגדר כמלכ"ר או כעמותה, אלא ארגון עסקי המעניק לאמנים בעלי מוגבוליות את הבמה הראויה ומתייחס אליהם אופן שיוויוני. כל ההתנהלות מוכתבת לפי הכללים של הארגון העולמי.

 


היצירות אינן נמכרות בחנויות, אלא באמצעות תערוכות ייעודיות ודיוור הזמנות ממוקדות. את היצירות האורגינליות המוצעות למכירה, מדפיסים בארגון גם על גבי אגרות ברכה מובלטות, לוחות שנה ופדים לעכבר כך שהגולשים באתר והלקוחות הקבועים שמקבלים דיוור לקראת פסח וראש השנה יכולים לרכוש את המוצרים הנלווים, כחלק ממתנות החג.הציירים מתקבלים לארגון, באמצעות וועדת קבלה של המטה העולמי, תחת קריטריונים קפדניים מאוד. מתקבל לארגון רק מי שאינו יכול לצייר עם היד ושרמת ציוריו גבוהה מספיק. ההכנה לוועדת הקבלה מחייבת את האמנים ללמוד ולפתח את מיומנויות הציור באופן שיאפשר להם להגיע לרמה הנדרשת.

 


נציגי הארגון בארץ מסייעים בחיבור האמנים למורים שונים שמסייעים להם בהכנת תיק העבודות ומלווים אותם בתהליך. ברגע שהציורים הגיעו לרמה הנדרשת, נשלח מדגם מייצג לוועדה מקצועית הכוללת אוצרים, בעלי שם, של המוזיאונים והגלריות הנחשבים ביותר באירופה. עם קבלת האישור, חותם האמן על חוזה. ההתקשרות החוזית מקנה מלגה חודשית לכל אמן, הנגזרת מרמתו המקצועית ומהוותק שלו בתחום.

 


מיקי ליכטנפלד, היא הלב הפועם של נציגות הארגון בישראל. חלק ניכר מסדר יומה כולל ביקור בבתי הציירים, סיוע ומתן תמיכה. בסופו של דבר היא מסבירה, כל אמן מוצא את הפינה הנוחה שלו ואת האופן בו נוח לו ליצור. הארגון הישראלי כולל אמנים מכל רחבי הארץ ולכל אחד סיפור אישי. יש מי שנולד עם מוגבלות ואחרים ערכו עמה בעל כורחם, היכרות באמצע החיים.

 


נטע גנור (30+) הייתה בת 15 כשחשה כאבים עזים בכל הגוף ותוך שעה, הפכה מאדם רגיל לנכה 100%, כך גם רונן אלגרזי (47), שהיה מעורב בתאונת אופנוע קשה כשהיה בן 17 ומאז הוא משותק. שניהם חברים בארגון ושניהם מהווים דוגמא למנות גדושות במיוחד של אופטימיות, המצליחה לבוא לידי ביטוי ביצירות האמנות שלהם ומהווה תקווה גדולה לבעלי מוגבלויות רבים נוספים. אלגרזי מושפע מאוד מהתקופה האימפרסיוניסטית. טכניקות הציור שלו, הן בעיקר על- ידי טפיחות ומשיכות מכחול. הטבע הוא אחד הנושאים האהובים על האמן והדבר ניכר ביצירותיו. איציק אדיר הוא צייר בארגון, שאף לימד במדרשה לאומנויות ברמת השרון ומסייע בהכוונה ובהדרכה של ציירים השייכים לארגון.למידע על תערוכות המתקיימות או לרכישת יצירות ומוצרים נלווים,

ניתן לגלוש באתר 'אמני הציור בפה וברגל' או ליצור קשר טלפוני - 03-9317077

 

 

 


 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי