לשפץ בלי לבזבז: 9 טיפים לחידוש מראה הבית במחיר שפוי

איך מקנים למטבח מראה חדש בלי להחליפו? באיזה חללים בבית כדי להתמקד בשיפוץ לפני מכירה? וכיצד תעניקו לבית מראה אורבאני מודרני במחיר מצחיק? אביתר רפאל דהן בעל המשרד התל אביבי הצעיר "ארד אדריכלים", מציג גישה חסכונית לחידוש הבית

מאת: המעצב אביתר רפאל דהן | צילום: | 18/09/2014
ארד אדריכלים

 

המטבח הוא אחד החדרים הכי חשובים בבית שעומד למכירה

מעמידים בית למכירה או השכרה? כדי לשפר את סיכויי ההצלחה ולהגדיל את הרווח עליכם לרענן ולחדש אותו. שוכר או קונה תמיד יעדיפו בית שמרגיש חדש ונקי על פני בית ישן, וברוב המקרים הם גם יסכימו להוסיף מעט כסף. הבעיה היא ששיפוץ יסודי עשוי לעלות עשרות ומאות אלפי שקלים, ואיש אינו שש לבזבזם. 

 

 

הפרקט שעושה את כל ההבדל


במרוצת השנים למדתי כי לא חייבים לשפוך הון כדי להעניק לבית מראה רענן. עם מעט מחשבה יצירתית עלות השיפוץ תעלה לכל היותר כמה אלפי שקלים.


טפטים יכולים לשנות לחלוטין את המראה

איך עושים זאת? הנה כמה טיפים:


1. התמקדו בחללים החשובים- מי שנכנס לבית חדש מתרשם בראש ובראשונה מהמטבח, המקלחת ודלת הכניסה. מוטב להשקיע את רוב הכסף שהקצבתם לשיפוץ האזורים האלה.


2. כסו את הרצפה בפרקט למינציה- אפשר למצוא פרקט למינציה נאה בכ-70 ₪ למטר, האפקט שהוא מעניק לבית רב בהרבה מעלותו .


3. במקום להחליף מטבח, חדשו אותו- מטבח חדש עשוי לעלות עשרות אלפי שקלים, לעומת זאת החלפת הדלתות או אפילו צביעתן תעלה לכל היותר אלפי שקלים בודדים והתחושה היא כבמטבח חדש.


נברשת לרושם חזק
 

4. חפשו באיקאה גופי תאורה –בחנות מעצבים הם יעלו לכם אלפי שקלים, באיקאה כמה מאות ובבחירה נבונה ובעזרת מעצב או אדריכל, תוכלו להפיק מהפתרונות של השבדים הרבה.


5. השתמשו בטפטים לחיפוי הקירות- בזכות טכנולוגיות הדפסה דיגיטליות, בשנים האחרונות הם חזרו לאופנה. בשיטוט מהיר ברשת האינטרנט תמצאו לא מעט חנויות המאפשרות להדפיס על טפט כמעט כל רעיון שעולה בראשכם- תמונה של אנדי וורהול, תמונות נוף אורבאניות, צבעים אבסטרקטים ועוד. הדבקתם לא רק תסתיר את הקירות העירומים, אלא תעשיר את החזות העיצובית של חלל הבית.


מראה בחדר האמבטיה תורמת לתחושת הגודל

6. במקום להחליף אמבטיה השתמשו בכיסוי ייעודי- ניתן להשיג ציפוי אמבטיה כמעט בכל חנות לכלי הבית, הוא עולה כמה מאות שקלים ולאחר הדבקתו האמבטיה נראית כחדשה.


7. הציבו מראה בחדר האמבטיה- לאנשים רבים חשוב לגור בבית עם חדר אמבטיה מרווח, מראה נאה וגדולה יוצרת תחושה של חלל ענק ואינה עולה הרבה.


סלון מודרני בעל מראה עיצובי אחיד

8. הדביקו טפט בדלת הכניסה- אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, ומשום כך מראה דלת הכניסה חשוב במיוחד. תמורת 300 שקלים תוכלו לקנות ולהדביק טפט ייעודי לדלת שתראה איתו לא רק חדשה, אלא גם ממוגנת.


9. אל תעמיסו- יש הרבה רעיונות עיצוביים טובים, וכשקשה לבחור בניהם יש הנוטים לאמץ את כולם יחדיו. התוצאה היא עומס, ותחושה של אי סדר. עדיף לדבוק במעט אלמנטים בעלי קו רעיוני דומה, שיאפשרו לשמור על תחושת הסדר והניקיון בבית.

 


אתם מוזמנים לבקר באתר של ארד אדריכלים

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי