לתת לרהיט אופי

ראיון עם המעצבים אריאל אוקנין ומאיה שפיר מגלריית A&M

מאת: שירה רייז משולם | צילום: שגיא מורן | 02/07/2014

בסוף השיחה עם אריאל אוקנין ומאיה שפיר מגלריית A&M, נזכרתי לרגע בפרק של "חברים". אני יודעת, הסדרה נגמרה כבר לפני מספר שנים טובות, לכולנו נמאס מהלופ האין סופי של הפרקים... ואף אחד לא רוצה לראות את רייצ'ל בתספורת שנות השמונים, אבל בואו נודה על האמת – גם אתם, בדיוק כמוני, מצאתם את עצמכם שאובים לתוך פרק כזה או אחר של חברים. 

רהיטים עם אופי

הפרק שעלה במחשבתי הוא הפרק שבו רייצ'ל מזמינה שולחן מחנות רהיטים שמייצרת רהיטים להמונים, אלא שאז מוניקה מספרת לרייצ'ל שפיבי שונאת חנויות לייצור המוני ורהיטים שאין להם היסטוריה. בלית ברירה רייצ'ל ממציאה לפיבי סיפורי אלף לילה ולילה על מקורות השולחן. חוץ מפיבי יש עוד הרבה אנשים שמעדיפים לקנות רהיטים עם אופי, וגם בלילות ירח מלא לא תמצאו את כף רגלם בפתח הסניפים של חנויות רהיטים להמונים. 

בדיוק בשביל האנשים האלו אריאל ומאיה נמצאים. עבורם כל רהיט ורהיט הוא הרבה יותר מ:Costume made , בעיקר משום שמוקדשת חשיבה רבה לא רק לחלום של הלקוח ולמראה הסופי של הרהיט, אלא גם לפונקציונאליות שלו. 


להיוולד לתוך המקצוע

אפשר לומר שאריאל התחיל את הקריירה שלו מהבסיס הטוב ביותר – הוא למד את מקצוע הנגרות על ברכי אביו הנגר. ילדותו וחופשות נעוריו עברו עליו בנגרייה. מיד לאחר סיום השירות הצבאי והטיול המסורתי בחו"ל אריאל הצטרף לעסק המשפחתי. באותו שלב אריאל לא למד עיצוב, העסק המשפחתי הצליח להביא לידי ביטוי את המחשבה היצירתית. רק כעבור מספר שנים אריאל החליט לרדת לשורשי העיצוב וללכת ללמוד עיצוב פנים. מיד עם תום לימודיו הוא פנה לדרך עצמאית של עיצוב רהיטים. "מאז ומתמיד האמנתי בריהוט שהוא Costume made וזה מה שמלווה אותי לאורך כל הדרך", אריאל מבהיר. 


ביחד זה רבה יותר טוב

מאיה - שותפה לעסק וחברה טובה - למדה ציור במכון אבני, עיצוב מוצר ב"אסכולה" ועיצוב פנים והחלה לעסוק בתחום. מאיה ואריאל הכירו אחת את השני כבר לפני 10 שנים, מאיה שעסקה באותה תקופה בעיצוב פנים ואריאל מעצב הרהיטים נפגשו באחד הפרויקטים והבינו שביחד זה הרבה יותר טוב. כאשר אריאל נאלץ לפנות את גלריית הרהיטים שלו ממתחם געש, השותפות עם מאיה נראתה לו כהמשך טבעי לחברות הטובה. 

"אריאל בא מהכיוון של העשייה ואני באה יותר מהתחום של העיצוב וסידור גופים בתוך החלל, כך שאנחנו באמת משלימים אחד את השני" מסבירה מאיה. 

מאיה ואריאל חולקים לא רק טעם דומה, אלא גם תשוקה עזה לרהיטים איכותיים ומקוריים - האתגר מבחינתם הוא להפוך את החלום של הלקוח ואת הטעם האישי שלו לרהיט שמדבר בשפה של הלקוח ובאמצעות כך גורם ללקוח להרגיש מיוחד. מאיה מכניסה לתוך העיצובים את התכנון והמחשבה על הפונקציונאליות, ואילו אריאל מכניס לתוך העולם הזה את יסודות הנגרות ואת הרצון לשבור את המוכר למען היופי והנוחות. 

 


שילובים רבותיי שילובים

למרות שאריאל ומאיה מאמינים יותר בהתאמת עיצוב הרהיט לצורך ולסגנון של הלקוח, הצלחתי לסחוט מהם מספר תשובות על הטרנדים החמים ביותר בתחום. 

לדברי מאיה הטרנד החזק היום הוא שילוב בין קלאסי למודרני וטרנד זה בא לידי ביטוי בקווים נקיים, צבעים חמים ואקלקטיות קטנה. הסגנון ההיי-טקי לדעת אריאל הולך ודועך, כנראה בגלל השימוש המוגזם בחומרים קרים. אמנם היום עדיין אפשר לראות את הסגנון הזה, אך במינונים קטנים מאוד בהשוואה לעבר. 

"מה שיפה בעיצוב דירות להבדיל מאופנה הוא שכול אחד רואה את הבית שלו כסוג של חלום, דירה בפרובנס, לגור בלופט, בית מודרני... כל אחד יכול לגור איפה שהוא רוצה" אריאל מוסיף. אריאל ומאיה מציעים ללקוחות שלהם שירות של הדמיות תלת-מימד, על מנת שהלקוחות ייראו כיצד בדיוק החלומות שלהם יבואו לידי ביטוי. 

השילוב המיוחד והחיבור בין מאיה לאריאל מאפשרים להם להציע ללקוחות את התמונה המלאה ולא רק רהיט שהוא Custom Made. "תוך כדי שיחה, מתפתח דיאלוג שיכול להסתיים בריהוט של כול הבית" מאיה אומרת. 

מאיה ואריאל אוהבים לעבור את התהליך המלא עם הלקוח; החל משלב הייעוץ, דרך התאמת הרהיטים לחללים השונים וכלה בתוכניות הדמיה. 

תמיד ישאירו את כול השאר מאחור

מלבד רהיטים לסלון, אצל אריאל ומאיה תוכלו למצוא גם ריהוט לחדרי רחצה, נישות בהתאמה אישית, חדרי שינה, חדרי עבודה וחדרי נוער. התחרות והייצור ההמוני לא מפחידים אותם, משום שהם מאמינים שהאיכות והיצירתיות תמיד ישאירו את כול השאר מאחור. 


כימיה עם הלקוחות

מאיה ואריאל מעדיפים לקוחות שיודעים להביע דעה ולהגדיר בדיוק מה הם אוהבים, אך באותה מידה הם זקוקים לאמון של הלקוחות במקצועיות ובידע שלהם. אצל אריאל ומאיה הכימיה, לא רק ביניהם, אלא ובעיקר עם הלקוח היא מילת המפתח להצלחה. 

 

ומה הטיפ האישי שלהם? 

להגיע לגלריה עם מידות / תוכניות והכי חשוב  להעיז ולשטף בחלומות ובצרכים כדי ליצור את החיבור המושלם. 

0

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי