בניית שידה מעוגלת? זה סטארטאפ! פוסט אורח מאת ניר ימיני

מאת: | צילום: | 06/10/2013

 

 

בניית שידה מעוגלת? זה סטארטאפ! פוסט אורח מאת ניר ימיני

שיעורי הנגרות בבית הספר התיכון לא קסמו לי - להיפך: רוב הזמן בנינו מדפים שנראו כאילו לקוחים מהאגדות (פרנקשטיין) ודאגנו לספר בדיחות מאחורי הגב של המורה. שום דבר לא הכין אותי לקראת הפוסט שראיתי בפינטרסט בו מוצגת שידה עגולה ולבנה שיכולה לאחסן חצי ארון ספרים קטן בתוכה.

השקר הישראלי הגדול ביותר

שבפייסבוק. אני לא שקרן: אני מכור לפייסבוק. פה ושם אני גם מציץ באתרים אחרים כמו pinterest. ראיתי אותה ממש במקרה: שידת צד, לבנה ועגולה, ובליבי כבר החלטתי: יום יבוא ואבנה אחת כזו. ככה היא נראתה כשרק נפגשנו לראשונה. 

בגלל שאני לא שקרן, ידעתי שאצליח לפנות די זמן בערב כדי לבנות אותה. יצאתי לדרך.

אישתי - חברה שלה - יש לה חצר - לאבא שלה יש את כל הציוד וגו'

לחברה של אישתי באמת יש חצר עם ציוד נגרות בסיסי: מסור, מלטשת וכלים ידניים. היא הודיעה לנו שהיא מתכוונת לבנות שולחן עץ, לבד. הייתי בהלם: ממתי אישה בונה לבדה שולחן עץ, ויותר מכך: איך אני יכול להיכנס לתמונה כדי לבנות את השידה שלי?!
הצעתי את עצמי כשותף לבנייה שעושה יותר נזק מאשר תועלת - והתקבלתי. כל אחד מאיתנו תיאר את הפרוייקט שלו לשני ותוך כמה ימים נמצאו 2 גלילי עץ שלימים יהפכו לשידה. נסעתי לאסוף אותם במהירות האור ונסענו למחסן עצים כדי לעשות השלמות.

בין לבין עשיתי כמה שרטוטים, רשימות ציוד ובסך הכל קניתי גם: צבע לבן, ברגים, חבל, סילר, לכה, גלגלים ועוד כל מיני דברים שאני כבר לא זוכר. מדי יום היינו נפגשים בערב כשכל אחד עובד על הפרוייקט שלו.

הליך העבודה

הרעיון הכללי הוא לחבר 2 גלילי עץ אחד לשני, ולגרום להם להיראות טוב. הנה שלבי העבודה כפי שאני זוכר אותם. מקווה שהם יקלו עליכם.

שלב 1 - גלילים רבותיי, גלילים

עליכם למצוא 2 גלילים מתאימים ולחבר אותם אחד לשני בצורה מדוייקת. יכול להיות שתמצאו גלילים גדולים או קטנים מאלו שאני מצאתי. צריך הרבה מזל בעניין. קחו את הגלילים ונקו אותם, לטשו אותם ובאופן כללי תדאגו שהם נראים כמו חומר גלם שאפשר לעבוד איתו ולא כמו משהו סדוק ועטוף בבוץ. חיבור 2 הגלילים נעשה בקלות באמצעות ברגים פשוטים.
 
 
 

שלב 2 - מרכז הגליל

מרכז הגליל יכול להישאר כמו שהוא. אני באופן אישי חשבתי על הגלילים שלי כמשהו שנמשה מן הים. רציתי לשלב מאפיין בולט שקשור לים ובחרתי לקנות חבל וללפף אותו סביב מרכז הגליל. החבל נטבל בסילר כדי להקנות לו איטום וחוזק. המראה הימי לא איחר לבוא.
 
 

שלב 3 - תומכות לספרים

מאוד רציתי לפנות מקום לספרים נוספים בבית. ז"א - יש לנו בבית שידה גדולה ועליה ספרים, אבל היא תמיד נראתה לי עמוסה מדי. רציתי שחלק מהספרים יעברו לשידה המעוגלת. כדי ליצור חציצה קניתי מקלות מעוגלים של מטאטא והרכבתי אותם במרחקים שווים.
 
 
 

שלב 4 - עיבוי וליטוש

הגלילים שמצאתי היו במצב טוב, אבל לא מספיק טוב: היו בהם חורים וכתמים, והם היו דקים מדי. עצים פשוטים שקניתי במחסן העצים המשומשים היוו חיפוי עליון ותחתון לשידה. בעזרת הברגה קלה וחיתוך מעוגל במסור, נוצרה שכבה עבה מלמעלה ומלמטה. ליטושים בקצוות ומכל שאר הכיוונים הוכיחו לי שזה מספיק: התחלתי לקבל מחמאות מאישתי. היא הודיעה לי שיש סיכוי שהשידה תיכנס אלינו הביתה.
 
 
 
 

 
שלב 5 - צביעה וגלגלים

השתמשתי בצבע לבן על בסיס מים ולא על בסיס שמן. למה? ככה. הוא יותר קל ליישום עם רולר, מתייבש במהירות, והשידה תהיה בתוך הבית ולא מחוצה לו. המוכר נשבע לי שזה הצבע שהוא משתמש בו לפרוייקטים שלו. הייבוש היה מהיר יותר משחשבתי. 4 גלגלים למטה - וסיימתי.
בסך הכל העבודה ארכה כשבועיים של שעות פנאי - פחות או יותר.
 
 
 

 
למה שידה מעוגלת היא סטארטאפ?

שידה מעוגלת היא סטארטאפ כי היא נראית מעולה, היא חדשנית, אתה מזיע את נשמתך כדי שהיא תצליח, אתה חולם עליה בלילה ועובד עליה בשעות הפנאי שלך, משגע את כל העולם ומספר על החלום שלך, בסופו של דבר אתה אוהב אותה למרות שהיא לא יצאה כפי שדמיינת ועדיין לא השלמת את הבנייה שלה כי הזמנת קישוטים מאיביי ולוקח להם זמן להגיע. אני אוהב סטארטאפים. אני אוהב את השידה המעוגלת שלי.
 
 
 
-----------------------
ניר ימיני הוא דוקטורנט לכלכלה באוניברסיטת חיפה. מנהל בין היתר את האתרים קורסיסט
 
 
אהבתם ?
 
 
 
 
 

ideaרוצים לקרוא את המהדורה המודפסת של מגזין בית ונוי בסלון שלכם? הרשמו עוד היום 

 


 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי