על כתפי ענקים

המימדים הגדולים הם תכונה ויזואלית חזקה שמזוהה עם מותג Dekton המוכר, מבית החברה הספרדית Cosentino. אבל בשילוב עם תכונותיו האחרות - האופקים נפתחים מחדש.

מאת: טל פאר | צילום: | 30/04/2021

פרויקט מגדל ויתניה. יזום וביצוע: ויתניה. אדריכלות פנים: אלכס מייטליס אדריכלים. צילום: אלעד גונן
פרויקט מגדל ויתניה. יזום וביצוע: ויתניה. אדריכלות פנים: אלכס מייטליס אדריכלים. צילום: אלעד גונן
   

בפנים, בחוץ ובכל מקום

משטחי Dekton ,שעשויים מתרכובת של 20 מינרלים טבעיים, הופכים את החומר לסתגלני ולשורד אמיתי. מסיבה זו למשל, בפרויקט "בת גלים" שעל רצועת החוף החיפאית, נבחרו לוחות Dekton מדגמי Kreta בגוון דמוי בטון ו-Valterra המדמה עץ בעובי 12 מ"מ- לחיפוי חזיתות המסעדה שמשקיפה בקו ראשון לים. הלוחות, המותקנים בשיטת תלייה יבשה בעיגון קייל, עמידים מול כל קשת תנאי מזג האוויר ומפגעיו; על כן, נבחרו למשימת החיפוי של שטח 650 המ"ר וכן התאימו למבנה הגיאומטרי של המעטפת. המראה שהתקבל היה חדשני ומאוזן - הודות לשילוב המנוגד בין החומרים החמים והקרים.

פרויקט
פרויקט "בת גלים" יזם וביצוע: אלמוגים אדריכל: אופיר זאבי אדריכלים צילום: נמרוד לוי
   

תכונות החוזק של Dekton נכנסות גם לשימוש הביתי. באיזורים לחים כמו חדרי אמבטיה ושירותים, החיפוי בפורמטים הגדולים, 320X144 ס"מ, לא מצריך שימוש בחתיכות רבות והמראה האחיד שמתקבל שוטף את החלל כולו - ללא קווי אפס. התכונה הזו הופכת את החיפוי למעין רקע עבור האלמנטים העיצוביים שיכנסו בהמשך. כך למשל, בחירה בדגם בדוגמא מתערבלת ונוזלית כמו דגם Sky Liquid ישתלב טוב עם אלמנטים בקווי עיצוב מוגדרים, מפרזול בהשראת אר-דקו ועד לאבזור בסגנון פריזאי.

פרויקט
פרויקט "בת גלים" יזם וביצוע: אלמוגים אדריכל: אופיר זאבי אדריכלים צילום: נמרוד לוי
   

על קו הרצליה- ניו יורק

אותם מימדי הענק שהוזכרו קודם, מאפשרים לנצל במקסימום את הקונספט הנבחר ולהבליט אותו באופן מאוד מוחשי. בחירה בגוון סולידי ומאופק כמו Edora למשל, תחמיא לצורניות של מבנים באדריכלות גיאומטרית מבלי "לגנוב" את ההצגה ותתאים כחיפוי לכל מבנה במינימליזם יוקרתי או אדריכלות ייחודית, מהרצליה ועד קיסריה. מנגד, בחירה בדגמי Dekton מסדרת Industrial ,משפשפים את המראה באווירה תעשייתית ניו יורקית, ומאפשרים להתנסות בסגנון עיצוב בניחוח שונה. עיצוב שכזה אפשר למצוא בפרויקט "מגדל ויתניה", בו עיצבה Cosentino שטח פנים מסחרי של כ-2,000 מ"ר באמצעות משטחי Dekton . לחיפוי הקירות נבחר Dekton slim 4 m"m דגם Soke , בו הגוון הבטוני המעושן בשילוב חיפוי דלתות, הוסיפו אלגנטיות למראה התעשייתי.

שילוב חיפוי
שילוב חיפוי "Dekton Liquid Sky" בחדר אמבטיה צילום: יח"צ קוסנטינו
   

Dekton ID

שניה לפני סיום, צעד נוסף בורסטיליות. טכנולוגיית Dekton ID , פרי פיתוח Cosentino ,מאפשרת למעצב להתערב בחומריות לחלוטין - מצבע הבסיס, דרך הגימור ועד להדפסה ברמת דיוק גבוהה, וליצור חיפוי שכולו  Custom made. בפרויקט "קמפוס אמות חולון" למשל, חופו קירות הפנים של גורד השחקים המשרדי בשטח של כ- 000,13 מ"ר באריחים מודפסים שממחישים את השימוש המגוון בשיטה, ביניהם: עמודי התמיכה בלובי הראשי, שנעטפו בחיתוכים גיאומטריים המשלבים Dekton בגוון שמנתי עם אריחים מצוירים; חזית הקיר האמצעי בלובי שחופה באריחים בתלייה יבשה, המודפסים בהטבעות שחורות רצופות- שנראות כמתמשכות אל מול המפגש עם התקרה המכוסה במראה. בגלל הדינמיות הזו שבבחירות, ID Dekton נותנת למבנה טביעת אצבע משלו, ומאפשרת למעצב ליצור פרויקט במראה חד פעמי וייחודי.

פרויקט
פרויקט "קמפוס אמות חולון" יזם וביצוע: אמות השקעות בע"מ אדריכל: עודד חלף צילום: יח"צ קוסנטינו
   

לפרטים ויצירת קשר - Cosentino:

cosentino.co.il

03-7630401

 

 

הכתבה מתוך גיליון 162 בנושא חיפויים <<להורדת המגזין לחץ כאן>> 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development