ממקור אורגני

שני פתרונות החיפוי האקוסטיים והירוקים הללו מבית KNAUF אורבונד, מוסיפים חומריות מפתיעה שמשתלבת טוב בחללים ציבוריים ומעצבת אותם באופן ייחודי.

מאת: טל פאר | צילום: אורבונד | 29/04/2021

אריחי ORGANIC צבועים  משולבים כחיפוי גיאומטרי צילום: חב' אורבונד
אריחי ORGANIC צבועים משולבים כחיפוי גיאומטרי צילום: חב' אורבונד
  

קירות מצמר עצים

לאריח ה-ORGANIC ,העשוי צמר עצים, יש מראה סיבים עשיר וסבוך שתובל בחמימות. ובדיוק כפי שהשם מרמז - האריח מיוצר מתרכובת אורגנית של בסיסי עצים רכים,  בשילוב מוספים ומינרלים שגובשו ללוחות קשיחים. המראה השזור והגולמי של האריח הופך אותו לתוספת מעניינת שמשתלבת טוב גם כחיפוי קירות בחללים שונים; כך למשל, בחדר ישיבות עטוף קירות זכוכית ופרזול מתכתי, חיפוי בגוונים טבעיים כמו PURE ORGANIC בגווניו החוליים או ה-Tobacco האדמתי יותר, ישבור את המראה המתועש והקריר, יעטוף בתחושה בוהמיינית יותר וגם יתן לחלל החזר אור גבוה, שיחסוך בתאורה מלאכותית ויהפוך את אווירת העבודה לנעימה יותר.

אריחי ORGANIC צבועים  כחיפוי משולב בתאורה צילום: חב' אורבונד
אריחי ORGANIC צבועים כחיפוי משולב בתאורה צילום: חב' אורבונד
  

גם הפרופורציות השונות שבהן נחתכים האריחים, משחקות תפקיד חשוב בנראות: חיפוי במשולשים בזוויות שונות וללא מרווחים, יצור "הדפס" גיאומטרי שמחמיא לסגנון העיצוב הנורדי; שילוב מלבנים וריבועים בגדלים שונים ובמרווחים אחידים, יצרו מראה תבליטי וכמעט סלעי; וחיפוי בצורות אמורפיות "ונוזליות", שאפשריות בחיתוך עצמאי בשטח, יקחו את המראה למקום מופשט לחלוטין.

שילוב אותן הצורות עם דגמים צבועים, יסגנן את הקירות אפילו יותר. למשל, בחירה בשלושה מהגוונים האפורים, כמו  Asphalt Greyו Moon Grey, Lead Grey ובאריחים במספר גדלים, תרכיב מראה מונוכרומטי מתוחכם ופסיפסי  שישתלב בלובאים מרוהטים בעץ או יוסיף מרקם מעניין לחדרי המתנה אלגנטיים. מצד שני, בחירה בגוונים נועזים ורווים כמו הFruity בצבע אדום-שני או ה-pink Paradise עם מאפייניו הסגלגליים, יזריקו צבעוניות שובבה שתשתלב כחיפוי בחללים מוסדיים שמרוהטים לרוב בקווים סולידיים, כמו אולמות הרצאה וכנסים.

אריחי ORGANIC צבועים  כחיפוי משולב בתאורה צילום: חב' אורבונד
אריחי ORGANIC צבועים כחיפוי משולב בתאורה צילום: חב' אורבונד
  

החורים שם בכוונה
גם דגם ה-CLEANEO מבית KNAUF מיוצר בידידות שלמה עם הטבע, ומיוחסות לו תכונות אקוסטיות גבוהות- שחבויות  במראה היחודי שלו. ה-CLEANEO הוא לוח גבס מחורר בדוגמאות משתנות, מחירור עגול, ריבועי וחירור פסים, שמסודרים בדפוס משתנה: ישרה, אקראית או במקבצים. החורים פותחו כך שיוכלו לספוג את אנרגיית הקול, להפחית את ההד שבחדר בצורה משמעותית- ובאותה הנשימה גם הופכים את הלוח לאלמנט עיצובי בפני עצמו.

אריחי CLEANEO בחירורים מלבניים צילום: חב' אורבונד
אריחי CLEANEO בחירורים מלבניים צילום: חב' אורבונד
  

הצורניות הבולטת שתופסת את העין פותחת את האפשרויות ליצירת עיצוב מקורי: לוח בחירור מעוגל בגדלים שונים ובתפזורת אקראית, כמו דגם  8/15/20R יצור "הדפס" בועתי, ולוח מדגמי RE UFF עם חירורים מלבניים יצור הדפס בועתי ולוח מדגמי UFF-RE עם חירורים מלבניים יצרו דוגמא שמזכירה טראצו - שניהם ישתלבו בעדינות בחללים שבהם נרצה ליצור עניין, מבלי להעמיס. לעומת זאת, לוחות אחרים בדוגמא צפופה כמו דגם 8/18R יצרו רקע אחיד "ושקט" שיאזנו בחללים בהם קיימות טקסטורות מורכבות, כמו רצפה מבטון משופשף או קירות נוספים שחופו באבן טבעית מרובת גוונים. 

מסעדת גחלים אשדוד תכנון: קינן אדריכלים צילום: מוני בלך
מסעדת גחלים אשדוד תכנון: קינן אדריכלים צילום: מוני בלך
  

למרות שהם שונים מאוד, גם לוח ה-CLEANEO וגם אריח ה-ORGANIC מאפשרים לשלב את הרעיון האקולוגי באדריכלות הישראלית, ולתת מקום לרעיונות חדשים.

לפרטים ויצירת קשר - אורבונד תעשיות גבס ומוצריו:

https://www.orbond.co.il

1-700-705-075


הכתבה מתוך גיליון 162 בנושא חיפויים <<להורדת המגזין לחץ כאן>>
רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי