ביום בהיר אפשר לראות לנצח

השקיפות של הזכוכית מקנה לחלל שבו משתמשים בה אשליות רבות, ומאפשרת משחקי תאורה טבעית לחלל הפנימי. היום אפשר לחפות כמעט כל קיר – וכל משטח או אזור אחר שרוצים להדגיש.

מאת: רוית ליפשיץ ציון | צילום: | 18/01/2018

הזכוכית מעצבת מחדש את חלל הפנים

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
עיצוב זכוכית - יפית ריקלין מטיפא וטד בר. מעצבת המטבח - עופרה כהן, מטבחי רגבה חיפה. המטבח הביתי של השף שלומי נבון וארז גולקו - Eatwith צילום: עידן גיל

   

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
אלגוטק מערכות. תכנון ועיצוב: סתר אדריכלים. מתכננת אחראית: שירלי זמיר. צילום: עוזי פורת

למי שמעוניין בזכוכית אך אינו מעוניין בשקיפות מלאה קיימים מגוון פתרונות דקורטיביים לאטימה מלאה או חלקית לרבות הדפסות לייזר, מדבקות, התזת חול או צריבה ליצירת גוון חלבי, ומגוון גדול של שיטות עיצוב בזכוכית המתאימות את קיר הזכוכית לחלל. התקנת מערכת חשמל בקיר הזכוכית עצמו מאפשרת פעולות כגון העלאת מצגות או החשכת הקיר בלחיצת כפתור.  

חברת מיטרני מסבירה כי הזכוכית לא רק מעניקה תחושת עומק וממד נוסף לקיר, אלא מאפשרת להדפיס על מספר יחידות זכוכית למראה אחיד ונקי. ניתן להחליפה בקלות והיא עמידה בלחות ולכן מתאימה לחדרי אמבטיה ומטבח.

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
בירמן אקריליק. משרדי מייקרוסופט בשוויץ בחרו בלוחות האקריליק של Lg Hi Macs. בירמן אקריליק היא הנציגה שלהם בישראל. צילום: יח״צ

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
חיפוי זכוכית - מיטרני. מלון דן ירושלים

קיימות כמה טכנולוגיות להדפסה על גבי משטח הזכוכית, בהן הדפסה דיגיטלית ישירות על גבי המשטח או הדפסה על גבי מדבקה פלסטית הנצמדת אל הזכוכית בהתאמה מושלמת.

יפית ריקלין, האמנית והמעצבת הגרפית העומדת מאחורי חברת טיפא, משלבת אמנות מקורית וטכנולוגיות מתקדמות לכדי חזון אמנותי של כל עיצוב ועיצוב, ומספקת קירות סנסציוניים משלב הקונספט ועד ההתקנה.

במסעדה התאילנדית ניתן  תאי, התבקשה יפית ליצור עיצוב וגרפיקה בזכוכית שיתאימו לרוח התאילנדית המסורתית. העבודה נעשתה מול האדריכלית אדית ברון ומול בעלת המסעדה נעמי נם-הורוביץ.

המרקמים שיצרה החלו בסקיצות של ציורי יד, עיבוד מחשב והדפסה בטכניקות שונות לפי הייעוד של החומר .כל הזכוכיות חוסמו ועובי הזכוכית ותכונותיה הותאמו לייעוד ולתנאי הבטיחות הנדרשים.

    

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
ניתן תאי - מסעדה תאילנדית. עיצוב זכוכית: יפית ריקלין, טיפא. אדריכלית: אדית ברון. צילום: גלעד רדט. הדפסה על זכוכית ויטרינה חסינת אש

חיפוי זכוכית לקירות המטבח: עיצוב אמנותי והדפסה על גבי זכוכית

א.ש. אלומיניום מעיד כי חיפוי זכוכית במטבח היה בשנים האחרונות לאופנה סוחפת. החיפוי הוא לוח זכוכית מחוסם, איכותי וחזק המוצמד לקיר, בדרך כלל מעל משטחי עבודה ומסייע בהגנה על קירות המטבח.

התאמה מושלמת

חיפוי הזכוכית מתאים למטבח בצורה מושלמת כיוון שנחתך במדויק בניגוד לחיפוי אריחים שגודלם קבוע מראש ועל כן לעתים קיים צורך לחתוך אותם. בחיפוי זכוכית ההתאמה לקירות המטבח מדויקת עד לרמת המילימטר.

ניקיון

בחיפוי הזכוכית אין חריצים ואין פוגות ולכן הניקוי בתכשירי ניקוי רגילים וזמינים, קל ומושלם.

עיצוב

הזכוכית משדרת ניקיון ויוקרה ואינה דוהה ומתקלפת עם השנים. המראה נקי, מודרני ואלגנטי, ויש מגוון כמעט אין-סופי של צבעים והדפסות, שמאפשר לייצר ייחודיות ושוני. חברת בלורן מסבירה כי אפשר להתאים את גוון הזכוכית לצבע השיש בדיוק רב, והמראה המתקבל הוא מרשים במיוחד.

חוזק ועמידות

לזכוכית עמידות גבוהה במיוחד, היא קלה לניקוי ובטיחותית הודות לתהליכי חיסום. העובי המקובל הוא 6 מ"מ בצבע חלק או מודפס. תהליך החיסום הופך אותה לחזקה במיוחד ועמידה בפני חום גבוה.

 

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
מטבח משפחת לנדאו בת״א רחוב חיסין. אדריכלית: חווה גנדליס. צילום: חן ליאופולד. עיצוב הזכוכית: א.ש אלומיניום

המעצבת אורית בנדר שיפצה בית פרטי דו-משפחתי בשוהם לשני בני זוג.האישה ביקשה סגנון כפרי והבעל ביקש סגנון מודרני נקי ומינימליסטי יותר. הקונצנזוס: חיפוי קירות מעשי בזכוכית הדורש מינימום תחזוקה שהתאים לצורך המעשי ולצורך הסגנוני.

 

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
חיפוי בזכוכית חלקה במטבח מודרני כפרי. מעצבת: אורית בנדר. צילום: מושיק ברין

בפרויקט ליווי בעיצוב פנים אחר של המעצבת אורית בנדר, הדפסת עץ בונסאי על גבי חיפוי קיר הזכוכית של המטבח ביטא את חיבתה המיוחדת של בעלת הבית לסין.  

קרן גורן, מעצבת תחום הזכוכיות והעץ של בלורן ויוצרת ומעצבת קולקציית Art By Bluran  מסבירה כי הזכוכית היא חומר אציל וקל לעבוד אתו. מבחינה עיצובית השמים הם הגבול. היא שואבת השראה מהגדולים ביותר כגון אנדי וורהול, דייוויד הוקני ועוד.

   

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
חיפוי קיר מזכוכית משי-משי (מט) בסגנון פרחים. חברת בלורן

האמנית, המעצבת והיוצרת יפית ריקלין מחברת טיפא יוצרת את מרבית הגרפיקה בשיטה ידנית בשילוב מחשב ובונה קולקציה בהסתמך על פרצי השראה או יצירה אישית וייחודית לכל לקוח על פי טעמו האישי.

שיתוף הפעולה בין ההדפסים האמנותיים של טיפא ותמונות החלל העמוק של האמן טד בר יוצר דיאלוג ייחודי וחגיגה של צורה וצבע, גמישות, חופש ושמחת חיים.

   

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
עיצוב זכוכית: יפית ריקלין מטיפא וטד בר. מעצבת המטבח: עופרה כהן, מטבחי רגבה חיפה. המטבח הביתי של השף שלומי נבון וארז גולקו - Eatwith

מחיצות אקוסטיות מזכוכית לחלל המשרד

במשרדי חברת שינדלרס, בעיצובו של האדריכל חגי נגר, הזכוכית מחדירה אור לאופן ספייס לשקיפות מלאה, הן פיזית והן ניהולית-מקצועית.

המחיצות אקוסטיות מורכבות מלוח זכוכית אחד בתוספת מסגור באמצעות מסגרת אלומיניום דקה ודקורטיבית המותקנת הן על מחיצת הזכוכית והן על מפתח הכניסה. מסגרת זו מחפה באלגנטיות על מערכת האיטום מגומי, ומבודדת מפני רעש.

   

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
פרויקט AYR - עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'. תכנון ועיצוב: סתר אדריכלים. מתכננת אחראית: מיכל לייטנר. צילום: אינסה ביננבאום

    

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
משרד עורכי דין אלרואי מנור. עיצוב: חגי נגר אדריכלים. צילום: עוזי פורת


השימוש החכם בזכוכית

החיפוי בזכוכית יוצר לא מעט אתגרים כגון סנוור גבוה, חדירת חום וקרינה ואפילו בעיות בטיחות. כיצד עושים שימוש חכם בזכוכית ונהנים ממנה בכל שלב?

    

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
אדריכלות לודמיר אדריכלים. מורשה קליל זאב אלומיניום צילום: אלי גרוס - קרן אור

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
חיפוי קיר מזכוכית קליר (מבריק). העיצוב מותאם לדרישות הלקוח. חברת בלורן

  
ביום בהיר אפשר לראות לנצח
ציפוי ויטראז׳. קבוצת מגן שמש. צילום: יח״צ

 כמעט כמו זכוכית

בקולקציית אריחיSLIDE  מבית חברתIRIS CERAMICA  האיטלקית, המוצגת ברשת סניפי 'נגב',  מראה הזכוכית הוא מקור השראה עיקרי והגלזורה העבה והמיוחדת שעל גבי האריחים יוצרת אשליה ומראה הדומה לזכוכית. המראה הסופי, המגיע בגימור מט או מבריק הוא צבעוני, בעל טקסטורה וגוונים המשתלבים זה בזה, והמגע נעים, חלק במיוחד, מלא שיק ובעל אמירה עוצמתית.

  

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
קולקציית אריחי Slide של חברת IRIS. ניתן להשיג ברשת 'נגב'. צילום: יח״צ

 

ביום בהיר אפשר לראות לנצח
חיפוי זכוכית: מיטרני. פרויקטים ללקוחות פרטיים. אדריכל: שרון לוי

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי