אורבונד – לוחות גבס משופרים בהתאמה מלאה לאופי החלל

אורבונד, החברה הוותיקה הגדולה והמובילה בישראל, מייצרת ומייבאת מגוון לוחות גבס מתקדמים ומשופרים. כל לוח מותאם לאופי החלל בו הוא מיושם ולייעוד ספציפי. התאמת לוח הגבס לחלל משפרת בין היתר את הבידוד התרמי, את הבידוד האקוסטי וכן את העמידות באש.

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | 18/09/2017

במדריך זה בחרנו לתת לכם כמה דוגמאות להתאמת תכונות לוחות הגבס המשופרים לסוג החלל הנדרש.

גבס בחללים ציבוריים

במקומות ציבוריים בין אם מדובר במסעדות, ברים, בתי מלון ואפילו בבתי חולים - ישנם כמה דגשים שמומלץ להביא בחשבון, כגון: הגנה מפני שריפות, אקוסטיות גבוהה, הגנה מפני קרינת רנטגן, וכדומה.

לוח ה-Fireboard, למשל, הוא לוח גבס מצופה סיבי זכוכית בעל עמידות גבוהה במיוחד באש למשך זמן ארוך. גם ללוח FIRE PLUS, שעוביו 25 מ"מ, יש עמידות גבוהה באש לזמן ארוך.ללוח הגבס 
Diamond - בנוסף לעמידות במים ובאש - יש גם עמידות משופרת לנגיפה ולכן הוא מתאים ליישום בבתי חולים, מרפאות ובמקומות ציבוריים כגון בתי ספר ומתנ"סים, שם נדרש שילוב תכונות הייחודי ללוח DIAMOND.


להגנה מפני קרינת רנטגן בבתי חולים, מרפאות ומכונים המפעילים ציוד פולט קרינה, מומלץ להשתמש בלוח  Safeboard המבוסס על החומר בריום סולפט בליבת הלוח ולכן אינו מכיל עופרת.


חללי משרדים

במשרדים בכלל ובסביבות עבודה פתוחות בפרט יש חשיבות גדולה לשמירה על הפחתת הרעש (האקוסטיקה) בין המשרדים.
לוחות הגבס PIANO HD הצפופים והחזקים מפחיתים את עוצמת הרעש ב -dB 52דציבל, ולכן הם מתאימים בעיקר להפרדה בין חללים במקומות שבהם רוצים בידוד אקוסטי גבוה.

    


חללי הבית

בדירות ובבתים פרטיים, השמירה על הבידוד התרמי מוזילה באופן משמעותי את ההוצאה על חימום/קירור המבנה. בנוסף על לוחות גבס שבגב הלוח בידוד מינראלי, שמשמשים לבידוד תרמי בחיפוי הפנים של הבית, אפשר, באמצעות מעטפת חיצונית של בידוד, לשפר את יעילות הבידוד ולמנוע גשרי קור. שיפור הבידוד התרמי יחסוך לנו בהוצאות האנרגיה השוטפות, בנוסף לאיכות החיים בתוך המבנה.

    לוחות שליבתם עמידה במים ומשני צדדיהם נייר דוחה מים, יכולים לשמש כמחיצות ב"חדרים רטובים" כגון, חדרי אמבטיה, שירותים, מטבחים וכד'.

  


גם לוח הגבס הכחול החדש - BLUE EX מתאים ליישום באזורים רטובים במיוחד, בזכות תכונות ייחודיות.

זהו רק קצה המזלג ביריעה שלמה של פתרונות תכנונים ועיצוביים המותאמים לפונקציות השונות של החללים. צוות האדריכלים והמהנדסים של אורבונד עומד לרשותכם ושמח להעניק לכם תמיכה, ליווי מקצועי וייעוץ בנושאי יישום לוחות הגבס בהתאם לאופי החלל.

    


לקביעת פגישה התקשרו אל: 1-700-70-50-75. 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי