זכוכית מגדלת

מבט על זכוכית אדריכלית

מאת: | צילום: | - 11/05/2015
עופרי פז

חומרים, צבעים וטקסטורות הינם ארגז הכלים של המעצב והאדריכל. בעזרתם הם מנסחים שפה וקונספט, המגדירים את האווירה בחלל והיחסים בין האלמנטים השונים. כל חומר בפני עצמו הוא עולם ומלואו, בו ניתן להשתמש עבור אלמנטים רבים מגוונים, חלקם מסורתיים ומוכרים יותר וחלקם חדשניים ואף מפתיעים. הזכוכית למשל משמשת באופן מסורתי למעטפת מבנים אך כיום ניתן לראות שימושים רבים ומגוונים שלה גם בעיצוב פנים כחיפויי קיר, רהיטים, מחיצות דלתות ועוד.


שקיפותה של הזכוכית ויכולתה להעביר אור אל פנים המבנה הפכו אותה לחומר בסיסי בתכנון אדריכלי. בתכנון המעטפת, החוצצת בין פנים המבנה לבין סביבתו החיצונית, תמיד תתקיים התייחסות למשחק המעניין שבין החומר האטום לבין החומר השקוף, עפ"י סוג המבנה, הפרוגרמה, תנאי השטח והתקציב. 
 


בחברת ‬מ. אשכנזי ‬בע"‬מ, המיבאת ומשווקת את כל סוגי הזכוכית השטוחה כבר כ-90 שנה, מסבירים כי בבחירת הזכוכית יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים, כמו עובי החומר, גוון, יכולת העברת אור, מקדם הצללה, בידוד תרמי ומקדם סולארי. "הזכוכית צריכה לענות על פרמטרים של נראות, עיצוב ואור ויחד עם זאת לספק גם צרכים תפקודיים של מיזוג אוויר, חסכון באנרגיה ובידוד וכל זאת בטווח מחירים רחב והוגן, המתאים הן לדרישות הזיגוג והן לתקציב הפרויקט." מסביר עידו מגן, מנהל השיווק בחברה.


מ. אשכנזי בע"מ נוסדה ‬בשנת ‬1925 ‬כיבואנית ‬הזכוכית ‬הראשונה ‬בישראל. כיום הינה היבואנית והמשווקת הבלעדית של חברת AGC, יצרנית הזכוכית המובילה בעולם, הידועה עבור טכנולוגיות הייצור המתקדמות שלה ועבור פתרונותיה האיכותיים, זאת תוך מתן מענה למגמות העיצוביות המודרניות כיום ברחבי העולם. החברה פועלת רבות בתחום המוצרים הידידותיים לסביבה ומוצריה קיבלו אישור Silver C2C בנוסף לתו התקן האירופי CE והתו הירוק של המועצה לבנייה ירוקה. חברת מ. אשכנזי מקפידה על ייבוא מגוון ‬איכותי ורחב ‬מאד ‬של ‬זכוכיות, על מנת לתת מענה מושלם לכל רעיון אדריכלי באשר הוא, בין אם עבור מעטפת המבנה ובין אם לעיצוב הפנים שלו.


הזכוכית על סוגיה השונים יכולה למלא מגוון פונקציות בחלל הפנים ולסייע ביצירת מראה מהודר ואלגנטי תוך שמירה על קלילות ואווריריות.
 
 
"אם תסתכלו בחללים שסביבכם, תבחינו בשכבות על גבי שכבות של שימוש בזכוכית" מסביר מגן, חברת מ.אשכנזי מיבאת מגוון רחב של זכוכיות כדי שתוכלו ליישם כל קונספט עיצובי באשר הוא – מראות דור שלישי ידידותיות לסביבה ™Mirrox 3G ו- ™Mirrox MNG עם עמידות גבוהה לקורוזיה והיחידות בארץ עם ציפוי אפוקסי, זכוכיות ברמת שקיפות גבוהה ביותר ™Stopray לקירות מסך, זכוכיות צבועות עם או בלי גימור מבריק Lacobel Matelac™ וזכוכיות בציפוי צבע קרמי במגוון צבעים הניתנות לחיסום ™Lacobel T, התזת חול וציפוי כימי, זכוכיות אנטי בקטריאליות ™Anti-Bacterial AB, זכוכיות קישוטיות בעלות עיטורים שונים, זכוכיות מעכבות בערה, זכוכית שכבות עם נורות LED פנימיות ועוד. 


לחברה ניסיון עשיר בכל סוגי הפרויקטים - מגדלים, בניה רוויה, משרדים, בתים פרטיים ווילות, ובכל סוגי הזיגוג – קירות מסך, עיצוב פנים על כל סוגיו וגווניו, תקרות זכוכית (SkyLights), מדרכים מזכוכית (משטחי דריכה), מעקות וחיפויי קיר. לנציגי החברה ידע רחב ונסיון מצטבר של שנים רבות והם מספקים שירותי ייעוץ לאדריכלים, מעצבים, יזמים ולקוחות פרטיים בכל הנוגע לבחירת סוגי הזכוכיות ויישומן בפרוייקט. 


מ. אשכנזי בע"מ – 03-6241516 | עידו מגן – 054-9720800 | www.ashglass.co.il

יצירת קשר - זכוכית מגדלת