לא על האריחים לבדם

טרנד הוינטג' באריחים חי ובועט - וכאן תלמדו איך להפוך את הטרנד הזה להצלחה


מאת: שירה רייז משולם | צילום: | - 03/04/2014
 
אריחים מסדרת Catalonia

מתערוכת Cersaie שנערכה בבולוניה איטליה יצאה הבשורה הלא מפתיעה - טרנד הוינטג', או אם תרצו "טרנד מראה הענתיקה" ימשיך לככב גם השנה בתחום החיפויים והאריחים. 

מחמאות רבות הושמעו בנוגע לסגנון הענתיקה, אמרו עליו שהוא; קלאסי, מרתק, מעניק לחלל אווירה יוקרתית, משדר תחושה של חמימות ורוגע... והכול באמת טוב ויפה עם הטרנד הזה, אך חשוב שתכירו בהקשר שלו שני מונחים מאוד חשובים: Fake מזויף ו: faux מלאכותי. ולמרות שעל פניו נראה שאין הבדל גדול בין השניים, במקרה של טרנד הוינטג': "מזויף" נועד להטעות ואילו המלאכותי משמש כמחווה או אם תרצו סוג של "הרמת כוס" לכבוד משהו גדול, מצליח או יפה. 

אם תרצו שהחיפויים בעלי המראה העתיק שבחרתם, באמת ירכבו על טרנד הוינטג' ולא ייתפסו כזיוף או הגזמה, כל שעליכם לעשות הוא להקפיד על מספר כללים פשוטים:

אריחים מסדרת Efeso-Variette


שמרו על עיצוב נקי 

בחדר שבו אתם משתמשים באריחים בעלי מראה "ענתיקה" נסו להתרחק משימוש בחומרים סינטטיים שלא היו זמינים בחלק הראשון של המאה ה:20 ובעיקר התרחקו מפלסטיק מודרני. 

גם אם הגעתם למסקנה שאין לכם ברירה ואתם חייבים להשתמש בחומרים אלו, נסו בכול זאת לשאוף ככול האפשר להגיע למראה הטבעי. 

אריחים מסדרת Blancoynegro

הקפידו על שילוב נכון של חומרים

שילובים מוצלחים של חומרים יכולים לעשות את כל ההבדל בין אותנטיות, לבין הגזמה או מראה מזויף. השילובים המומלצים עם אריחי קיר בסגנון עתיק יכולים להיות אבן, "בריקים" וכמובן עץ שיכול לבוא לידי ביטוי בארונות וברהיטים אחרים שנמצאים בחדר ואפילו כחלק מחיפוי הרצפה.

כדאי לקחת בחשבון את ה"לינולאום" שנחשב כחומר מודרני, אך, למרות שרבים אינם יודעים זאת, הוא היה מאוד פופולארי בתקופה הויקטוריאנית. מלבד העמידות שלו והתחזוקה הנמוכה הוא משתלב נהדר עם סגנון הוינטג' בכלל ועם אריחים בסגנון עתיק בפרט. 

שימוש בצבע הלבן עוזר מאוד לחיזוק המראה הקלאסי. בשילוב של לבן עם אריחי קיר בסגנון עתיק מתקבל מראה מעודן ואלגנטי בפשטותו. 

אריחים מסדרת Cocina-Tacos

הכנסת פרטים עיצוביים "היסטוריים"

אם האותנטיות מאוד חשובה לכם, כדאי לשקול שימוש בפרטים עיצוביים היסטוריים גם בריהוט. אפילו ברז עתיק על כיור גדול יכול ליצור תחושה קסומה של היסטוריה. חלונות או ויטראז'ים צבעוניים יכולים גם הם לעשות את העבודה. 

כמו בכול דבר אחר הקפידו על מינון עדין מאוד, מעין קריצה קלה אל התקופה הויקטוריאנית.

לא לפחד מהמודרניות

אפשר לשלב אביזרים מודרניים שיכולים להוסיף דרמה ועניין לסגנון העיצוב, אך גם כאן רצוי לעשות זאת בעדינות רבה, על מנת שהמודרני לא יעמוד בסתירה למראה העתיק. 

ביטוי נהדר למודרניות בתוך העולם הקלאסי הוא למשל בגופי התאורה. 

אריחים מסדרת Musichalls
 

סגנון הוינטג' מדבר אל ליבכם?

אתם מוזמנים להיכנס לאתר של חלמיש ולמצוא את אריחי הענתיקה שמתאימים ביותר לסגנון שלכם.
או לבקר בחנות שברחוב הלח"י 31 א.ת. בני-ברק טל:03-5784070
 
אולי תאהבו גם:

  

יצירת קשר - לא על האריחים לבדם