פרקט או דמוי פרקט? זו השאלה

 

אם פעם החלום שלכם לריצוף הבית בפרקט עץ טבעי נגדע בגלל שאתם אנשים פרקטיים, אז וודאי תשמחו לגלות את הטרנד שכובש את תערוכות הקרמיקה בעולם: ריצוף דמוי עץ

עץ בהיר או כהה? סטריפים דקים או קורות עבות? עץ בעיבוד עתיק או מודרני? כל האופציות פרושות בפניכם להשיג את המראה הרצוי, רק עם היתרונות של גרניט פורצלן.

מאת: זהבי עצמון | צילום: יח"צ | 03/04/2013
 

העץ הוא חומר אשר נוכחותו בבית משרה אוירה טבעית וחמימה. את העץ ניתן להכניס לבית במגוון דרכים, כאשר הדומיננטית שבהן היא ריצוף עץ.

ריצוף עץ מלא (שכבתי או גושני) הוא אמנם "הדבר האמיתי", אך הוא בדרך כלל יקר באופן יחסי, ודורש תחזוקה קבועה על מנת לשמר את המראה, ולמנוע שחיקה. פרקט למינציה הוא פרקט זול באופן יחסי לעץ המלא, אך אורך החיים שלו קצר יחסית (לא ניתן לחידוש אחרי מספר שנים), וכמו העץ המלא, הוא רגיש מאוד לשריטות, למים ולכתמים, כך שבדרך כלל אינו הבחירה הראשונה לחיפוי חללים רטובים או מטבחים.

 

 

 

 

 

תעשיית הקרמיקה הידועה ביכולתה לחקות חומרים שונים, גילתה את הצורך לפתח אריחים דמויי עץ, אשר יספקו אלטרנטיבה עיצובית פרקטית לחובבי מראה העץ. 
המראה הטבעי והחמים שמקנה הפרקט לבית, התמזג עם החוזק, העמידות והפרקטיות של הפורצלן והפך למוצר אחד חדש - אריחי גרניט פורצלן, בעלי מראה של פרקט עץ טבעי. האריחים קיימים במבחר רחב מאוד של גוונים, עיבודים, גדלים וצורות, כך שניתן לדייק מאוד בבחירת הקולקציה התואמת את הסגנון העיצובי הרצוי, מקלאסי ועד מודרני.
האריחים דמויי העץ הפכו במהרה לשחקנים מרכזיים בעיצוב הבית, שכן הם מאפשרים מראה יוקרתי, טבעי וחם, יחד עם נוחות התקנה, עמידות גבוהה ומינימום תחזוקה.

 

"באופן כללי, השימוש באריחי גרניט פורצלן במראה עץ זהים ליתרונות של ריצוף באמצעות גרניט פורצלן", אומרת ביתי אלקיים, מנהלת מוצרים ומסחור חזותי ברשת "זהבי עצמון", ומסכמת את היתרונות: 


 

למי שחולם על עץ באמבטיה וחושש מנזקי הרטיבות, זהבי עצמון
 

 

 

 יישום קל ונוח - האריחים נוחים יותר לריצוף לעומת הפרקט. ניתנים לריצוף גם על חול, מה שיכול להוזיל את עלויות הריצוף. לאחרונה יש גם אריחים דמויי עץ דקים במיוחד, אשר ניתן להלבישם על אריחים ישנים, וזהו דבר שבהחלט מוסיף לפרקטיקה של המוצר.

 

רמת שחיקה גבוהה - האריחים חזקים ביותר, ובעלי עמידות גבוהה לשריטות ולכתמים. ישנן קולקציות שמתאימות במיוחד גם לחיפוי חוץ ולמקומות ציבוריים, כולל עמידה בתקני אנטי סליפ.

 

עמידות ברטיבות - ניתנים לריצוף גם בחללים רטובים, היות והם עמידים למים וניתנים לניקוי על ידי מוצרי ניקיון שונים.

 

תחזוקה מינימלית - שומרים על המראה המקורי שלהם לאורך שנים רבות, ללא צורך בחידוש או בתחזוקה, לעומת עץ טבעי, המצריך חידוש בלכה או בשמן מדי שנה.

 

היבט ירוק – ברור שהיצור אינו כרוך בכריתת עצים, ובנוסף, יצרניות הקרמיקה הגדולות מקפידות כיום על ייצור המתחשב בסביבה, בהתאם לתקנים ירוקים בינ"ל מחמירים.

 

יחד עם זאת, אלקיים מדגישה שגם בבחירה של אריח דמוי עץ, יש לבדוק את איכות החברה היצרנית. רצוי להעדיף אריחים תוצרת איטליה או ספרד, ולבדוק שהאריח עומד בכל התקנים. 


סניפי רשת זהבי עצמון: חיפה, ירושלים, ראשל"צ ובסניף הדגל ברח' הלח"י בבני ברק.

 

www.zahavi.co.il 

 

 

 

גרניט פורצלן במראה חמים לחדר השינה, זהבי עצמון
 

 

 

 

פרקטי במיוחד בחלל המטבח, זהבי עצמון
 

 

 

קולקציות גרניט פורצלן חדשות במראה של עץ מיושן, זהבי עצמון
 

 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי