עיצוב הבית בתחום הפרקטים

מאת: | צילום: | 03/04/2013
פרקטים - סוגים, עיצובים, התקנה וטיפים

 

הריצוף משפיע רבות על אסטטיקת החלל, וזהו גם אלמנט שלאחר שבוחרים אותו קשה להחליף. על כן ההחלטה היא קשה. 
אין זה מקובל במדינה ים תיכונית חמה כמו שלנו לרצף, כי הרושם הוא שזה שייך למחוזות קרירים ומיוערים. מגוון ההיצע הוא גדול ורחב, ומכיל שלל צבעים ועיצובים, סגנונות גימור, נוחות השימוש בו ויכולתו להעניק בתחום עיצוב הבית תחושה של חמימות נעימה.
הפיתוחים בתחום הפרקט הסינתטי הוזילו משמעותית את מחירי הלוחות והם נחשבים עמידים יותר, אמינים ונגישים לכל כיס, מה שגרם לעליה גדולה בשימוש בהם בעיקר מאז שנות השמונים בתחום עיצוב פנים. 

 

קטגוריות מובילות בתחום הפרקט

 

כדאי להכיר את סוגי הפרקטים השונים על מנת להגיע מוכנים לקראת הבחירה. הסוג הראשון הוא פרקט עץ טבעי, שעשוי מסוגי עץ שונים ביניהם דובדבן, אגוז ועוד. גם העוביים המשתנים פותחים אפשרות ליצירת דיגומים שונים. על אף מחירו הגבוה של חיפוי זה, המראה האלגנטי שמתקבל הוא יוקרתי. עיצוב הבית בלוחות העץ, שהן חומר טבעי ומשתנה, יש שמעדיפים את מראה ההתיישנות. 

 

בתחומים של עיצוב הבית, כמו גם עיצוב פנים, עושים שימוש בפרקט הטבעי, באופן כזה שפורשים אותו בצורת לוחות עץ להשגת מראה אחיד של הרצפה. אריחי העץ לעומת זאת יוצרים דיגומים שאיתם מעצבים את החלל בדיגומים משתנים. 

 

פרקטים שכבתיים

 

הסוג השני הוא פרקטים שכבתיים, שיכולים להיות דו או תלת שכבתיים, שכבה עליונה של לוח עץ מלא, ותחתן שכבות של עץ לבן או סיבית דחוסה. אלו פרקטים זולים יותר מהפרקטים העשויים עץ טבעי, אך הם מספקים תוצאה אסטטית ועיצובית גבוהה. 
מתוך אותם שיקולים כמו בבחירה של עיצוב פנים בפרקט מעץ טבעי, גם כאן יש להתחשב בעת הבחירה בגודל החלל, ההתאמה למבנה ולמראה. 

 

מבוסס על המאמר: פרקטים - סוגים, עיצובים, התקנה וטיפים

הפנייה למאמר המקורי:

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי