חידוש מראה הבית באמצעות צבע הקירות

קירות הבית הם המעטפת של הבית ולכן לצבע שלהם קיימת משמעות רבה על העיצוב הכללי והאווירה שהבית שלכם משדר. כיצד מחדשים את מראה הבית באמצעות צבע? איך עושים בחירה נכונה של צבעים? האם לבחור בצבע בטקסטורה מסוימת או להעדיף את הצבעים הרגילים? האם לצבוע חדר שלם באותו הצבע או לבחור קיר כוח? וכיצד עושים צביעת דירה מקצועית? בכתבה הבאה נענה על כל השאלות האלו שישפיעו על עיצוב מראה ביתכם

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 18/02/2022

מה שלא עושה הטבע, יעשה הצבע
באופן טבעי בתים מגיעים ריקים והקירות נצבעים תחילה בצבע הלבן שנחשב לבסיס הראשוני. אנשים רבים בוחרים להישאר בגוון הלבן והבסיסי, אך כדאי להכיר שצבע בקירות יוצר מראה מעוצב ומכניס אווירה לבית. לפני שאתם מתחילים בבחירת הצבעים שאתם מעוניינים עבור הבית, תחילה חשבו על האווירה שתרצו לייצר. האם תרצו לייצר אווירה חמימה או שתרצו לייצר משהו יותר מאוורר? האם תרצו ליצור תחושת משפחתיות או תחושה של חופש? חשבו על מה אתם רוצים להרגיש בבית שלכם והגדירו אותו במילים. ההגדרה תעזור לכם לבחור את הצבעים שיהיו בשימוש בעת צביעת דירה. 
בחירת צבעים מקצועית בעזרת ידע 
בחירת צבעים מתבססת על תורה שלמה שנקראת תורת הצבעים. בתורה זו משתמשים בכל תחומי העיצוב וגם בתחום של צביעת דירות. בתורת הצבעים, מאחורי כל צבע עומדת פסיכולוגיה שלמה של המסר שהצבע מעביר. על פי תורה זו, צבע כחול כהה משדר ביטחון וצבע תכלת ביטחון ורוגע. צבע ורוד יסמל ילדותיות וצבע כתום שמחה וכך לכל צבע יש את המסרים שלו. מעבר למסרים שהצבעים מעבירים, קיים גם גלגל הצבעים שעוזר לנו לבחור התאמה בין צבעים. בגלגל הצבעים נראה כאלו שהם צמודים, כלומר דומים אחד לשני, אך ניתן להתאים בניהם. כמו כן, נראה צבעים משלימים שמנוגדים זה לזה ומבליטים אחד השני. 
חידוש מראה הבית באמצעות צבע הקירות
חידוש מראה הבית באמצעות צבע הקירות
  
בבחירת צבעים, ניקח את הידע של תורת הצבעים כדי לבחור את הצבע שמתאים לאווירה שהגדרנו קודם ונשתמש בגלגל הצבעים כדי לבחור צבעי רקע לחדרי הבית וצבעים משלימים או צמודים שאחר כך נוכל להתאים ברהיטים והפריטים שנרכוש עבור הבית. מומלץ להתייעץ עם קבלן צבע מקצועי שמכיר היטב את התחום. 
בחירת צבעים עם טקסטורה או מרקם חלק?
כיום אנו רואים מגוון רחב של צבעים מסוגים שונים הכוללים גם צבעים במרקם חלק וגם צבעים במרקמים שונים שתורמים לעיצוב מעניין ושונה. לרוב אנו לא נצבע את כל קירות הבית בצבע עם טקסטורה. הטקסטורה נועדה להבליט אזור אחד יותר מהאחרים. ניתן לבחור בסלון קיר אחד שעליו כדאי להניח צבע עם טקסטורה. זה יכול להיות קיר הטלוויזיה או הקיר שעליו ניצבת ספריית הספרים בעלת הגב הפתוח. בחדרים נהוג לבחור קיר כוח אחד אותו ניתן לצבוע בצבע עם טקסטורה או גוון ייחודי או יותר כהה מצבע הרקע. התייעצו עם צבעי מוסמך בתחום שימליץ לכם על סוגי הטקסטורות השונות. 
בחירת פלטת צבעים לכל חדרי הבית
כיום כאשר יוצרים תכנון צבע בכל חדרי הבית, מתכננים לכל חדר פלטת צבעים הכוללת צבע בהיר דומיננטי שמהווה את הרקע ומספר גוונים כהים יותר שיכולים להתאים. אם מדובר בחדר של ילדות שאוהבות את הצבע הוורוד, נוכל לבחור פלטה שכוללת גוון רקע שמנת ומספר גווני וורוד. אחד מגווני הוורוד ניתן לייעד עבור קיר הכוח שבחדר או אזור מסוים שתצבעו בצבע זה ובשאר הוורודים או הצבעים המשלימים תוכלו לרכוש פריטים מתאימים. בחדר המגורים המשותף שהוא למעשה הסלון, נהוג לבחור צבעים לפי סגנון העיצוב הנבחר. כאשר סגנון העיצוב הוא כפרי, צבעי עץ ניטרליים ברהיטים יחד עם גווני פסטל בקירות יעשו את העבודה. כאשר הסגנון הוא מודרני, מומלץ לבחור את הצבע הלבן כרקע ואליו לחבר צבעים חזקים כמו סוגים שונים של אפור, טורקיז או חרדל. 
הדגשים החשובים בעת בחירת צבעי
1. לראות דוגמאות ועבודות שביצע – כדי לדעת האם הצבעי מתאים עבורכם, מומלץ לבקש לראות עבודות שלו לפני שאתם סוגרים חוזה עבודה. דוגמאות העבודה יסייעו בהבנה האם הצבעי יכול לקלוע לבחירות שביצעתם. 
2. הזמינו צבעי מחברה מוכרת – חברה מוכרת עובדת לרוב עם מספר צבעים מקצועיים ואתם יכולים להזמין שירותי צביעה בכל עת. כאשר נסגרתם על החברה שתבצע את הצביעה, כנסו לאתר, בחרו עיר והזמינו שירות לתאריך המתאים עבורכם. 
3. בדקו עם איזו חברת צבעים הצבעי עובד – כיום בארץ יש שתי חברות צבע מובילות. צבעי מקצועי לרוב ישתמש בשתי החברות על פי סוג הצבע. יש סוגי צבע שטובים יותר בחברה אחת וסוגים אחרים שטובים בחברה השנייה. צבעי מקצועי יודע מה איכותי יותר מתוך ניסיונו. 

הכתבה בשיתוף צבעי מחברת תצבע לי

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי