קירות מתעוררים לחיים

היום כבר לא צריך פחיות של צבע וחומרי בניין כדי לגרום לקיר להיראות במיטבו. מדבקות וטפטים מעוצבים אישית יכולים להוסיף את הסטייל הדרוש לכל חלל, מחדר הילדים ועד חדר ישיבות במשרד. כך נראה עיצוב כשהוא עוטף את הקירות

מאת: לימור קלר | צילום: סטודיו Walli י | 24/07/2021

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

אם רק הקירות יכלו לדבר, הם היו מספרים כמה קל לטפל ולעצב אותם, כמה אווירה הם יכולים להכניס לחלל ואפילו להגשים חלומות עיצוביים. הפעם לא צריך פחיות של צבע, גם לא לשנע אבנים לחיפוי או חומרי בניין, אלא רק קיר שמבקש תשומת לב ובמקרה של סטודיו Walli גם טפט, מדבקות וקונספט. 

אם הביקור האחרון בניו יורק השאיר רושם עז, אם הילדה מוקסמת מקשת וענן ואם מקום העבודה רוצה לתת לעובדים שלו להרגיש כמו בבית – לא צריך להגיע עד לשם. כל אלה מגיעים עד הבית,  המשרד ועד הקיר הספציפי, והופכים את הדמיון לחלק ממציאות חדשה. "השינוי כה גדול ומספיק אפילו אלמנט אחד על קיר כדי שהחלל ייראה אחרת", אומרת בעלת הסטודיו מירב הירשפלד. "ממדבקות שמוסיפות לסטיילינג ועד זכוכית שמחדירה את קרני האור מהתקרה ומאירה משפט מרגש מהילדות".

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

Walli, שקיים מ-2009 ומעסיק צוות עיצוב, פיזיקאי ומהנדס, מציע פתרונות עיצוביים לקירות וזכוכיות, לחיפוי ארונות ודלתות על ידי טפטים בעיצוב אישי, לוחות מחיקים, לוחות שעם, מדבקות בחיתוך צורני (למשל, משפט השראה שמדביקים על הקיר), תמונות עם הדפסה על פרספקס ואפילו לוגואים בתלת ממד שיתאימו למשרדים. רק צריך להגיע עם בקשה או חזון, להגדיר את החלל – בין אם קיר בחדר השינה, חדר המשחקים, חדר ישיבות ואפילו חדר רחצה – ובסטודיו יתאימו את החומר הנכון.

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

"אנחנו מקשיבים ללקוחות שלנו, אם הם גרים בדירות שכורות ואם בבתי יוקרה, מבצעים איתם בריף והתאמת צרכים, מבררים מי האנשים ששוהים בחדר, שכן מה שמתאים לילדים לא מתאים לעובדי משרד. בודקים מה סגנון העיצוב וכמובן, מה התקציב לפרויקט", מסבירה הירשפלד. אפשרויות המשחק רבות ומגוונות, החל מטפט עמיד במיוחד לחדר מתבגר שלא מקפיד על שמירת הקירות ומדבקות אווירה בחדר הילדים ועד טפטים בהדפסה ירוקה לחדר השינה ולוח מחיק מעוצב עם שם המשפחה למטבח. לפעמים מתחילים עם משפט השראה לחדר, ממשיכים לחיפוי של דלת ולטפט לקיר הסלון, כשכל משטח מקבל את סוג המדבקה שמתאימה לו. לאחרונה גם גוברת הדרישה לטיפול בחללי העבודה בתוך הבית ובמיוחד בקיר מול המסך, שמשמש כרקע לשיחות זום. באמצעות המאגר שיש בסטודיו או באמצעות הצוות הגרפי ניתן לבחור כל דוגמה ולהתאים אותה לקיר.

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

משקיעים בעובדי המשרד

גם משרדים שמעוניינים במיתוג פנים ארגוני מגיעים לסטודיו מתוך מחשבה להשקיע בחללים ובעובדים. חלקם מבטאים בקירות את ערכי החברה באמצעות גרפיקה שמתבצעת בסטודיו, ואחרים מבקשים ליצור לעובדים סביבה אטרקטיבית ושמחה שתמשוך אותם למקום העבודה. כך פעלה חברת ממתקים שרצתה לתת לעובדיה להרגיש בבית, ובעזרת הסטודיו יצרה צבעוניות עדינה בגווני ורוד וירוק שמשתלבים עם המתיקות ושילבה טיפוגרפיות מעניינות. 

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

העובדים מרגישים שחושבים עליהן, וכשהתכנון והיישום מדויקים, משיגים את המטרה באמצעים פשוטים. ההמלצה לרוב היא לטפל בחללים משותפים בהם נמצאים העובדים יחד, כמו קיר הכניסה למטבח או חדר הישיבות. "קירות הם מדיה, ועבור החברה זהו כלי להעברת תחושות ומסרים עם תמורה טובה ומוצדקת להשקעה הכספית. יצרנו חיפויים למטבחים, לקירות הזכוכית ואלמנטים מתלת ממד שמותאמים לקונספט נבחר ומדברים באותה שפה", מסבירה הירשפלד.

יש לך טיפים למי שרוצה להוסיף עיצוב במדבקות לבית?
"בראש ובראשונה אני מציעה לשוטט כדי לקבל להשראה. בשלב הבא כדאי לבחור פלטת צבעים שתתאים לעיצוב של החלל, בלי לשכוח את גודל החדר, מי שוהה או ישן בו. יש מקומות שיתאימו להם טפטים בדוגמה גנרית, ולחדרי שינה רצוי לבחור צבעים רגועים או יותר פסטליים. חשוב לא לבחור דגמים שישעממו מהר ויימאס לנו מהם. וכמובן, לא לשכוח שגם בורדר על הקיר יכול להשתלב עם אקססוריז ולהקפיץ את מראה החדר". 

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

תמונה: סטודיו Walli
תמונה: סטודיו Walli

חלק מהטפטים ניתנים להסרה בקלות, וחלקם דורשים צביעה לאחר מכן. בסטודיו Walli אפשר להזמין גם את התקנת המוצרים באמצעות אנשי מקצוע מיומנים. 

פרטים ליצירת קשר - סטודיו Walli :
לבית www.walli.co.il 
ברשבסקי 33 כניסה 1 קומה 1 ראשון לציון, 072-2497498 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי