חושבים לצבוע את הבית לבד? קבלו 10 טיפים חשובים

צביעת הבית יכולה לחולל בו מהפכה בבת אחת, לשנות לחלוטין את האווירה הכללית, ולהעניק לכם חוויית מגורים מיוחדת. לא חייבים לקרוא לבעל מקצוע בשביל צביעת הבית, שכן מדובר במשימה שכל אחד יכול לעמוד בה באופן עצמאי לחלוטין. במאמר זה נפרט 10 טיפים חשובים לצביעת הבית באופן עצמאי, אשר יאפשרו לכם לצבוע ממש כמו מקצוענים. 

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: יח"צ | 17/06/2020

 

     

 

 

שמרו על עצמכם מפגיעה במהלך העבודות 

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות לפני שמתחילים לבצע עבודות בבית, הוא להקפיד על נהלי הבטיחות. וודאו שאזור הצביעה המיועד שלכם אינו סמוך לנקודות חשמל, או לכבלים חופשיים. בדקו היטב שיש לכם נעלי עבודה איכותיות, ושהסולם שלכם איתן ויציב. חלק מההקפדה על נהלי הבטיחות, חייבת לכלול ביטוח תאונות אישיות. בין אם מדובר בנפילה מהסולם, או החלקה על רצפה רטובה מצבע, ביטוח תאונות אישיות יאפשר לכם לקבל פיצוי כספי על זמן העבודה האבוד, ולהתרכז בשיקום. 

רכשו מברשות ורולר חדשים

כמעט בכל בית יש באחד הארונות שקית ובה מברשות ורולר שנעשה בהם שימוש בפעם הקודמת שהבית נצבע. עשו לעצמכם טובה, והשליכו את השקית הזו לפח מיד כשתמצאו אותה, וגשו לרכוש ציוד חדש. הלכלוך אשר נדבק את סיבי המברשת והרולר, יכול בקלות להרוס את אחידות הסיבים, ולפגום באיכות הצביעה. נוסף על כך, מברשות אשר לא נשטפו כהלכה, יגרמו לערבוב הצבע הישן שדבק בהן עם החדש, ליצירת גוון לא נחשק בלשון המעטה. 

קנו כמות מספקת של טרפנטין לצבעים מבוססי שמן

אם אתם צובעים את הבית בצבעים מבוססי שמן הקפידו לרכוש מראש מיכל של טרפנטין. החומר יסייע לכם לדלל את הצבע על פי הנחיות היצרן, ובנוסף יאפשר לכם לנקות את הידיים ואת כלי העבודה לאחר השימוש. 

כסו את הרצפה והריהוט בניילון או עיתון

צבעי קיר הם צבעים שתוכננו מראש להחזיק זמן רב, ולעמוד בפני מים. כסו היטב את הרכוש היקר שלכם, כסו את הרצפה בעיתונים או בניילון, ורכזו את כלל הריהוט במרכז כל חדר, הרחק מהקירות. 

קראו את הוראות העבודה המצורפות לצבע הנבחר

לכל צבע יש מבנה כימי שונה, ואופן עבודה אחר שנגזר מכך. קראו היטב את הוראות העבודה עם הצבע שבחרתם, ועבדו על פיהן. רק כך תבטיחו צביעה אחידה וגימור מקצועי של קירות הבית. 

בדקו איך יראה הצבע לאחר ייבוש לפני צביעת כל הקיר

כאשר בוחרים צבע בחנות, עושים זאת מתוך מניפת צבעים, או על פי הגוון של מכסה המיכל שלו. לפני שאתם צובעים את כל הקיר, בדקו בפינה נסתרת האם הגוון אכן תואם לציפיות שלכם, והאם הוא משתלב יפה עם עיצוב הבית. 

מסגרו את אזור הצביעה בעזרת סלוטייפ עבה 

אם תרצו לצבוע בצורה מגוונת ומעניינת, תוכלו לעשות שימוש בסלוטייפ. הדביקו אותו כך שימסגר את הצורה אותה אתם רוצים לצבוע, וצבעו בחופשיות ובלי חשש. 

בצעו תיקוני טיח לפני התחלת העבודות 

לפני שמתחילים בעבודות הצביעה, חשוב מאוד לסיים את תיקוני הטיח. אל תצבעו על טיח רטוב או על קיר לא אחיד. בנוסף, בדקו היטב שאין רטיבות בקיר, ושאם יש עובש הסרתם אותו היטב, אחרת הוא יחזור ויהרוס את הצביעה החדשה. 

עבדו בתנועות אחידות ועם כמות שווה של צבע

צבעים לא מיומנים נוטים להעמיס כמויות צבע אדירות על המברשת כדי לסיים את העבודה מהר. נסו לשמור על כמות אחידה של צבע בכל משיכת מברשת, והימנעו מהעמסת יתר שתגרום לנזילת צבע. 

הגדירו זמן עבודה מספק 

חשוב שיהיה לכם זמן לביצוע העבודה. הגדירו לכם לפחות 5 שעות עבודה על כל חדר בבית, כך שלא תהיו לחוצים ותוכלו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי