אירופאי שיק!

הבית המושקע בסגנון אירופאי, בעל נקיון עיצובי בכיכובו של הצבע הלבן. לצד הלבן, הבית כולל עושר חומרי, שמעניק לו חמימות נפלאה. הבית בעיצוב על זמני, יושב על שטח של 450 מ"ר, הוא קודם כל בית משפחתי.

מאת: מערכת בית ונוי | עיצוב ותכנון: שירלי דן | צילום: יואב פלג | 09/06/2020

 

     

זהו פרק ב' של שירלי דן עם בני המשפחה. פרק א' התקיים לפני כעשור, כאשר שירלי דן עיצבה את ביתם הקודם. כעת, לאחר שנוצר קשר חם וידידותי ביניהם, הם פנו אליה שוב על מנת שתתכנן, ותעצב את בית חלומותיהם. וזו התוצאה. 

הבית היושב על שטח של דונם וחצי,  ושטח  בנוי של  450 מ"ר ממוקם בכפר סירקין. הבית מתפרס על פני קומה אחת  ומרתף. השטח נרכש עם בית שיועד להריסה. 

לבני הזוג 4 בנים, שניים מהם  התחתנו ועזבו את הבית והשניים הצעירים מתגוררים עימם. האחד חייל והשני אחרי שחרור. אבי המשפחה עובד בתחום הבטחון והאם עובדת בהוראה, עמדת ניהול במשרד החינוך.

 

 

בכניסה לבית מקבל את פני הבאים פטיו מרכזי הממוקם במבואת כניסה, שבעצם כל הבית בנוי סביבו. קומת הקרקע הענפה, מתחלקת לאגף הציבורי מצד אחד של הפטיו ובצד השני אגף המגורים, כולל כניסה נפרדת לאחד הבנים.

מאחר והבית מורכב ממעט חדרים, כל חלל עצום בגודלו, עם אופן ספייס ענק ומרכזי הכולל סלון, מטבח ופינת אוכל.

המרתף רחב ידיים, כולל את חדר הבן, חדר אורחים, פינת רחצה וחדר קולנוע.

 

 

הקונספט של הבית הינו אירופאי , מאוד מרשים, בזכות הגודל, כמו גם קורות העץ בגג הבית המתנוססות בגובה עצום של 5 וחצי מטר – מה שתורם למראה עשיר ביותר. נעשה שימוש בחומרים טבעיים, אבן טבעית מלוטשת מחפה את חלל האופן ספייס, שנראית כמו משטח אחד גדול. הבית מחופה קרניזים מיוחדים שנחתו ארצה ונעשו בעבודת יד על ידי אמן פולני, לצד נגרות בהזמנה אישית.

נבחרו חומרים טבעיים, לצד חומרים בהירים, שמתכתבים עם הסגנון האירופאי החם והמזמין. זהו בית עם הרבה פרטים, קונספט אירופאי מאוד ברור שנרכש גם בזכות עיצוב פנים וסטיילינג שנעשו על ידי שירלי דן. החל מניהול ופיקוח (בעלה – גבי דן) וכלה בבחירת בדים, מצעים, וילונות ואפילו בחירת מזוזות הבית. 

הבחירה בלבן כצבע שולט נבעה על מנת ליצור בית חם ונעים, לא בית אופנתי וטרנדי , אלא בית על זמני. כניסת צבעוניות בבית נעשתה על ידי פריטים. 

מטבח –השקעה תכנונית עם המון חשיבה, בנוי עם אי ענק באמצע ויציאה לגינה קדמית, בה ממוקמת פינת ישיבה. המטבח הגיע מאיטליה,  עשוי עץ מלא, המשטח של האי עשוי עץ גושני. הפרזולים מאיטליה.


סלון –הכל פתוח אופן ספייס חלל אחד עם המטבח ופינת האוכל. יש קמין ענק עד גובה התקרה, קמין מודרני שמחופה בבריק. השילוב של החדש עם הישן, עם טלוויזיה שקועה מעל הקמין. 

 

 

כל חלונות הבית,  הן עץ אלומיניום שמשלים את האופי של הבית. הכל חשמל חכם. מסך עם מקרן גם בגינה, עמדת מטבח חיצוני.  הריהוט בהזמנה מיוחדת, צבעים בהירים שזורמים עם הבית. השטיח שנותן צבע, מאוד הרמוני וחם. חומרים טבעיים. שולחן פינת אוכל הינו שולחן אבירים מעץ מלא.

חדר השינה מקנה תחושה של מלון בוטיק, עם יציאה לגינה ולבריכה, חלל מאוד גבוהה עם גג גבוה. תוכנן כמעין קומפלקס הכולל למתחם ארונות עם אי באמצע, דרכו נכנסים למקלחת. המיטה והריהוט בגוונים בהירים. מה שנותן את החמימות זה פרקט אלון עתיק המחפה את החלל. התאורה בהזמנה מיוחדת גם היא באופי של הבית. גם בחדר השינה מתנוסס קיר בריקים ענק עם מסך טלוויזיה שקוע בו. בגב מיטה יש טפט מדהים ורגוע.

 

 

שירותי אורחים בדרך למרתף מחופים טפט מיוחד ושנדלייר שיורד מהתקרה.

מכל מקום בתוך הבית, קיים חיבור עם הגינה והבריכה. פינות קסומות בבית שמתחברות לגינה – מהמטבח, הסלון, חדר הורים . 

 


 


 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי