איך לארגן חדר כושר ביתי?

שמירה על אורח חיים בריא כולל כמובן עיסוק בפעילות גופנית באופן תדיר ומתמשך. למול העובדה שאצל רבים שעות הפנאי מצומצמות נוצר הרעיון בהקמה של חדר כושר במסגרת הבית. 

מאת: מערכת בית ונוי | תמונות: אתר pexels י | צילום: | 09/12/2019

 

 

 


 הבחירה במרחב כושר אישי במסגרת הביתית הפך רלוונטי עבור רבים המעוניינים לשמור על פעילות גופנית תוך יצירת חלל זמין, נוח ונעים שעונה בדיוק על צרכינו האישיים. עבור אלו שחוו את המינוי בחדר הכושר ונוכחו להבין שעל מנת להגיע אליו הדבר דורש משאבים שאין ביכולתם לקיים לאורך זמן, מהווה חדר הכושר הביתי פתרון נהדר ויעיל. 

 

על מנת שנוכל לארגן חדר כושר ביתי יש בראש ובראשונה למצוא את החלל המתאים ביותר לכך. העדיפות היא למצוא חלל אשר זוכה לכניסה של אור טבעי לאורך היום, חלל רחב מספיק שאינו "נבלע" ברגע שנמקם בו מספר מכשירים ואביזרים ואף כזה שיכול להיות מבודד יותר ויאפשר לנו לחוש בנוח ואף להפעיל מוזיקה בעת האימון. 

לאחר שבחרנו בחלל שמתאים לנו, חשוב כמובן לערוך רשימה מסודרת הכוללת את פונקציות האימון להן אנו זקוקים. בנקודה זו חשוב כמובן להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום הדרכת הכושר אשר יבנו לנו תוכנית אימונים לטווח הקצר, הבינוני והארוך. בנייה זו מהווה את הבסיס כמובן למכשירים והאביזרים להם נזדקק ובכך להתאימם למבנה ולחלל החדר. 

לאחר שהבנו לאילו מכשירים נזדקק? חשוב כמובן להבין האם כל אלו יוכלו להיות חלק מחדר הכושר הביתי שלנו? האפשרות כיום לרכוש מכשירי כושר מודולריים, אותם ניתן לקפל בתום האימון, הופכים את המלאכה לפשוטה הרבה יותר. במקרים בהם נעדיף לרוץ בחוץ הדבר בעצם יאפשר לנו לוותר על מכשיר ריצה, הן מבחינת עלות כספית נוספת והן מבחינת כך שנחסוך במקום נוסף. 

מעבר למכשירי הכושר, אנו נרצה לאבזר את חדר הכושר שלנו במספר אביזרים הנחוצים לנו לתרגילים היומיומיים. האביזרים הנלווים הרבים נחשבים כיום לזולים והם מאפשרים לנו בקלות ליהנות ממגוון רחב של אימונים פונקציונליים. עם זאת, שימוש רב באביזרים נלווים יכול לגרום לחדר הכושר להיראות כמחסן לא מסודר שהאימון בו הופך ללא נעים. לכן, קיימת חשיבות רבה לעשות שימוש נכון בריהוט וכלים תומכים אשר יאפשרו אחסון נעים ופונקציונלי למשקולות, מזרנים מתקפלים, כדורים, גומיות או כל אביזר אחר.

המלצה חשובה היא ליצור בתוך חלל חדר הכושר פינה קטנה ובה יהיה מתקן למים ואף שולחן קטן הצמוד לו. הנוחות במים זמינים תאפשר לקיים את רציפות האימון וזאת מבלי לעזוב את חדר הכושר הביתי לבטח אם הוא נמצא יחסית רחוק מהמטבח. על שהולחן הצמוד למתקן המים ניתן להניח כוסות שתייה חד פעמיות ואף חטיפי מזון בריאים המבוססים על סיבים תזונתיים שאותם חשוב לצרוך דקות לאחר תום האימון. 

חשוב כמובן לדאוג לתחזוק מתמיד של חדר בכושר הביתי, לדאוג לניקיון מכשירי הכושר, הרצפה, אוורור החלל ושמירה שלו כחדר כושר בלבד ולא ככזה שהופך אט אט למחסן לשאר בני הבית. 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי