בשם הפרטיות: רואים שקוף, רואים רחוק

דלתות נסתרות, קירות שקופים ומשרד חבוי מאחורי מראה - אלה הן רק חלק מהדרכים שבאמצעותן הגשימו גליה יצחקי ואסתר קאופמן מ"קאופמן ויצחקי אדריכלות ועיצוב פנים" את חלומה של הלקוחה שלהם: לעצב דירה שהנסתר בה רב על הגלוי.

מאת: תמי וינצברג | צילום: אבישי פינקלשטיין | - 28/05/2019
מעצבת הפנים

 

 

 

"אני רוצה שיהיה לי הכל, מבלי לראות דבר", זו הייתה הדרישה המאתגרת שניצבה בפני המעצבות והאדריכליות גליה יצחקי ואסתר קאופמן, בעלות "קאופמן ויצחקי אדריכלות ועיצוב פנים", כשניגשו לתכנן ולעצב דירת פאר רחבת ידיים באיזור המרכז. את האתגר הלא פשוט הזה איזנו תקציב נדיב ולקוחה בעלת תעוזה, שהעניקה להן חופש יצירתי כמעט בלתי מוגבל. התוצאה: דירה בקו נקי מאוד, שמשלבת בין איפוק אלגנטי לצבעוניות מתפרצת.

מדברים מהשטח: דירה דו קומתית בת 6 חדרים, המתפרסת על פני 190 מ"ר + מרפסת ששטחה 60 מ"ר, השייכת לאשת עסקים מצליחה, אם לשני פעוטות. המשפחה עלתה לארץ באחרונה, כך שכל פריטי הריהוט, האבזרים והאלמנטים הדקורטיביים נקנו במיוחד לבית החדש.

 

 


דבר המעצבות: "האתגר הגדול כשהתחלנו בפרויקט היה הצורך לשלב בין דרישתה של הלקוחה לפרטיות מירבית לבין הרצון שלה להשגיח על ילדיה מכל פינה ובכל מצב, גם כשאינם שוהים עמה באותו חדר", מסבירות קאופמן ויצחקי.

 כדי לעמוד באתגר זה הושקעה שנה שלמה בתכנון הדירה, במהלכה בילו יצחקי וקאופמן שעות רבות במחיצתה של הלקוחה ולמדו להכיר אותה ואת אורח חייה. תהליך זה מאפיין את עבודתו של המשרד שלהן, אותו הקימו בשנת 2013 ושבמסגרתו הן מתמחות בעיצוב ותכנון בתים ודירות יוקרה, במטרה לתרגם את חלומותיהם של הלקוחות למציאות.

 

 


הדירה מתפרסת, כאמור, על שתי קומות. לכל אורך קומת הכניסה הקימו קאופמן ויצחקי קיר החוצץ בין האיזור הפרטי לציבורי, ובו שילבו דלתות נסתרות המובילות לחללים, שאינם גלויים לעין. כך, למשל, מהמטבח הראשי יש כניסה למזווה ולמטבח נוסף, משני, שבו נעשית עיקר עבודת הבישול. בהמשך הקיר החוצץ, המחופה בחומרים שונים בהתאם לחלל בו הוא עובר, תלוי מסך הטלוויזיה, כשמצדו האחד דלת סמויה לארון נעליים גבוה, ומצדו השני, בחלק המחופה כולו במראה, נחבאות דלתות המובילות לשירותי אורחים ולמשרד. כל הדלתות לאורך הקיר החוצץ נפתחות באמצעות מנגנון מגע אלגנטי.

 

 

 

 

במרכז המטבח ניצב אי רחב ידיים מקוריאן לבן, אליו סמוכים כיסאות בר בעלי מושבים בגוון צהוב עז, ובהמשך לו שולחן אוכל עם כסאות מרופדים בבד שחור. שאר החלל הציבורי נפתח למלוא גובה הדירה, כך שהתקרה בפינת האוכל ובחדר האורחים נישאת לגובה 6 מטרים. כשנכנסים הביתה מעורר הגובה העצום הזה, המודגש באמצעות ציור גדול ממדים, רושם עז.

קמין הניצב סמוך לפינת האוכל מהווה את המוקד של פינת המשפחה, ובהמשך לו נמצא איזור האירוח, שבו בולטים שטיח שאגי וספה מרופדת בגווני אפור ורהיטי מתכת שחורים.

 

 

 

 


לקומה השנייה, המחופה פרקט כהה, מובילות מדרגות מקוריאן לבן. מוטות מתכת שחורים, המהווים חזרה על מוטיב החשיפה וההסתרה, תוחמים אותן. לכל אורך גרם המדרגות, בגובה המתאים לשימושם של ילדים, נקבע פרופיל אלומיניום שקוע, המשמש כמעקה.

במרכזה של הקומה יצרו קאופמן ויצחקי חדר משחקים שהוא בעצם ג'ימבורי ביתי -  יש בו קיר טיפוס, נדנדה וארון נסתר משובץ כוכים צבעוניים, שהילדים יכולים להתכרבל בהם. הארון, כמו כל פרטי הנגרות בבית, תוכננו תוך שיתוף פעולה הדוק עם עדי שוחמי ודורון רויטמן מ"נגריית גושן", שזוכים מהן למחמאות רבות בזכות איכות העבודה והיצירתיות שהפגינו.

 

 

 את קיר הלבנים מול ארון ההפעלה הססגוני החליפו המעצבות בקיר זכוכית שקוף, ובכך הפכו, בעצם, את חדר המשחקים וחדר האורחים בקומה הראשונה לכדי חלל ויזואלי אחד. מעבר לאפקט העיצובי המרהיב, הדבר מאפשר לראות את ההתרחשות בחדר המשחקים כמעט מכל מקום בקומת הכניסה, והחדר אף זוכה לחדירה של אור טבעי, המגיע מהחלונות הגדולים בחדר האורחים.

לצד חדר המשחקים נמצאים בקומה זו חדרי הילדים, שירותים, אמבט וחדר השינה של האם, שהצבעים השולטים בו הם שחור, לבן וצהוב. אלה מעניקים לחדר מראה מינימליסטי ועכשווי מאוד.


 

 האור והתאורה זוכים בדירה לתשומת לב רבה: בחדר המשחקים שולבו ספוטים הנראים כמו כוכבים, מנורות תלויות בעלות מבנה גאומטרי נתלו מעל שולחן האוכל, לאורך המסדרונות נמתח פס תאורה שקוע בתקרה ובמקומות שונים בבית שולבו גופי תאורה נסתרים. אלה, כמו השימוש בקווים גאומטריים לאורך ולרוחב ובחירת חומרי גלם תוך חשיבה על מידת השקיפות שלהם, מוסיפים לתחושת המרחב בבית. התוצאה היא דירה בסגנון מינימליסטי, שפריטי ריהוט ייחודיים ויצירות אמנות שנבחרו בקפידה משרים בה אווירה חמימה ונעימה.

 

 


 


פרטים נוספים: קאופמן ויצחקי אדריכלות ועיצוב פנים:

www.ki-arch.com

טל' 052-4536998, 053-8205020.

Office@ki-arch.com

יצירת קשר - בשם הפרטיות: רואים שקוף, רואים רחוק