אורח לרגע

הבית בכפר האומנים הפסטורלי עין הוד, נבנה לראשונה בשנות ה- 70, ומאז לא עבר שיפוץ כולל הוא נבנה לראשונה כ"קוביה" ובמהלך השנים נוספה לו עוד "קוביה" – כלומר שני מבנים צמודים.

עיצוב פנים: ערן נעים ואורי דוניץ | EN Studio  

הפרוייקט נעשה בשיתוף עם האדריכל אייל רוזן

מאת: | צילום: יואב פלד | - 09/03/2016

"בדרך לצפון תמיד עוברים תהליך "ניקוי" יש משהו מרגיע בירידה של הקצב הקיים בשיגרה העירונית במרכז, להגיע למקום פסטורלי כמו עין הוד"כפי שמספר מעצב הפנים ערן נעים, וכך היה גם תהליך התכנון והשיפוץ של הבית, מעין ניקוי של כל השלבים שהבית עבר במהלך שנות קיומו.

 
הבניה של הבית בשלבים יצרה ריבוי חלוקות אשר יצרו ריבוי של חללי ביניים, ללא  היררכיה בחלל, המטבח היה מנותק מהסלון, הסלון מנותק מחדר העבודה וניתוק מוחלט בין חדר העבודה למטבח. 
 

 
במהלך השיפוץ לבקשת בעלת הבית המטבח הפך לחלל המרכזי של הבית ונפתחו החללים המרובים, על מנת לייצר יותר אינטרקציה בין ה"קוביות" וליצור זרימה יותר חופשית בבית. זרימה אשר מתבטאת בתנועה חופשית בין החללים אך גם במבטים הנוצרים כתוצאה מפתיחת החלל.המחיצה המפרידה בין חדר העבודה והמטבח, הפתח הוא אמנם קטן יחסית אך הוא יצר שינוי משמעותי בחלל, כמו גם פיתרון פונקציונאלי.נכנסנו לפרוייקט משני עולמות זרים, כאורחים אל רגע בעולמן של בעלי הבית. החיבור שנוצר בין העולמות השאיר חותמו אצל שני הצדדים, כל אחד בדרכו 

אקססוריז: SAGA TLV| One Bedroom | Abhaya

יצירת קשר - אורח לרגע