שיפוץ בית באי מיורקה והסבתו לבית קיץ

בית ותיק ששופץ לבית נופש במיורקה

מאת: רועי סולומון ואירית חכמון | צילום: אירית חכמון | אדריכל Rick Abel 03/04/2013

 

האדריכל האנגלי- קנדי ריק אבל ובני הזוג קליין הוכיחו לאחרונה שגם בתים בני למעלה ממאה שנה באי מיורקה בקרבת ספרד יכולים להפוך לבתי קיט ונופש באמצעות השקעה קטנה במלאכת עיצוב הבית ושיפוצו. האי שנמצא במערב הים התיכון זוכה לתיירות רבה מידי שנה ואינספור נופשים מגיעים לאזורים הכפריים של האי כדי ליהנות משמש מלטפת, שקט ושלווה. זו גם הסיבה בזכותה החליטו בני הזוג קליין, לתכנן ולדאוג לעבודת שיפוץ בית כפר ישן אותו הם קנו כחורבה לפני מספר שנים. בית הקיץ של משפחת קליין הגרמנית נמצא כיום בקצה הדרום מזרחי של מיורקה, בצמוד לשמורת טבע, מול חופים ומפרצים קסומים, שם ניתן לנפוש עם חברים, לחלוק זמן איכות בחיק המשפחה ולברוח מהאקלים הגרמני הקודר.

 

 נוחות, שלווה ופונקציונאליות בחיק הטבע
גודל הבית הוא כ-150 מטר ושביל הגישה שלו מוביל לחניה מקורה בבוגנביליות צבעוניות ואל מדרגות שחולפות על יד עץ חרוב עתיק. עיצוב הבית נועד לאפשר חופשה אינטימית בדגש על נוחות ושלווה ועל כן המבנה מרובה פתחים, מדגיש את הזרימה בבית וחלל הפנים המחולק לשתי קומות גדול ופונקציונאלי מבחינת החלוקה לחדרים השונים. כל שיפוץ בית חייב להתייחס למטרה לשמה משפצים, ובמקרה הזה, הפיכתו של בית ישן לבית נופש הביא לשחזור הבניה המקורי ע"י שיבוץ קורות עץ עתיקות, תוך יצירת תחושה של בית כפר עם נגיעות עיצוב מודרני.

 

חופשה מושלמת בחיק המשפחה והחברים
על מנת שניתן יהיה ליהנות מחופשה באי, המבנה עבר שיפוץ בית המשלב טבע עם נגיעות מודרניות באמצעות אח מרשים בסלון, חלונות גדולים לתאורה טבעית ובריכת שחיה עטופה באבן. בנוסף, עיצוב הבית משקף את השימוש בחדרים כחדרי אירוח, כך למשל חדרי השינה כוללים ארון קיר מעץ, מיטה וריהוט מתאים והמקלחות בנויות באופן שמאפשר מקלחות זוגיות. כך, באמצעות שילוב אלמנטים של אסתטיקה פונקציונאלית ובתערובת מושלמת של ישן ומודרני, נוצר בית נופש מפנק המושלם לחופשה שלווה בחיק המשפחה והחברים.

 

 

 

 

עיצוב פינת הסלון
 

 


-----
התוכן נשען על המאמר: בית ותיק ששופץ לבית נופש במיורקה
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,252,316.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי