עיצוב הבית בתקציב מהודק

להלביש בית

מאת: עידית אסא | צילום: שי אפשטיין | אדריכלית פנים עדי ברלר, "בנדק ריקלין אדריכלים" - 03/04/2013
עיצוב הבית עלול להיות עסק יקר ולא מעט אנשים לוקחים הפסקה מתודית לפני שלב עיצוב הפנים הכולל אף עיצוב מערכות ריהוט. לכן, ארבע שנים לאחר בנייתו, דאגה מעצבת הפנים עדי ברלר לעצב ולשפץ בית בשוהם, בהתאם לתקציב קבוע מראש ומבלי לערוך מהפכים כבדים ויקרים, וכך, דאגה לשוות לו מראה נעים לשהייה ונוח כמו גם מזמין לאירוח באמצעות קונספט רעיוני של יצירת משחק קווים, אנכי ואופקי.
 

כי עיצוב פנים טוב אפשרי בכל תקציב

עיקר התהליך בוצע בקומת הכניסה. מעבר למלאכת עיצוב מערכות ריהוט באזור, הדרישה הייתה להוסיף למרחב הסלון, פינת האוכל והמטבח, גם אזור אירוח אינטימי שיתפקד לצד חלל הסלון. במסגרת עיצוב הבית, מעצבת הפנים, ברלר, הותירה את המטבח והסלון במיקומם המקורי, אך פינת האוכל הועתקה למרחב המשותף, וכך הגדירה המעצבת את כל האזורים בחללים בבירור וסיפקה מרחב מחייה נוח שניתן להרחיב בהתאם לצרכים.  

 

 

 

תאורה, צבע וריהוט
במהלך עיצוב הבית, הזדקקה מעצבת הפנים "להלביש" את החלל, מה שנכלל במסגרת בחירה כמו גם עיצוב מערכות ריהוט שונות וגופי תאורה. כך, את המטבח שדרגה המעצבת באמצעות תוספות צבע באדום עז, מבלי לבצע מהפכים כבדים מידי הכרוכים בתקציבים גבוהים. התאורה שולבה כאלמנט משלים בגופים שקועים, סמויים וקבועים בקיר, בעוד גופים דקורטיביים משלימים את המראה עם אלמנטים ופריטי ריהוט ונוי. מעבר לכך, בכדי לשמר את אווריריות החלל, לא שולבו יותר מידי פריטים ואלה שנבחרו מאופיינים במראה קליל. התהליך כולו של מלאכת עיצוב הבית ארך ארבעה חודשים ובמשך כל זמן השיפוץ התגוררו בני המשפחה בבית ובסופו של יום המשימה הושלמה ובהצלחה יתרה- החלל העירום קיבל חזות ביתית ומעוצבת, נעימה לשהייה ונוחה לאירוח בכיף, וללא כל חריגה מהתקציב. 

פינת אוכל

 

-----
התוכן נשען על המאמר: להלביש בית
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,252,493.aspx

יצירת קשר - עיצוב הבית בתקציב מהודק