כיצד לשלב בהרמוניה אלמנטים מנוגדים במהלך שיפוץ בית

שיפוץ בית - חוץ ופנים, ישן וחדש

מאת: מיה אור | צילום: עמית גירון | אדר' נטלי זכרוני ויניב פרדו 03/04/2013
מטבע הדברים, רכישת בית קיים כרוכה במספר אלמנטים, החל מעבודת שיפוץ בית וכלה במלאכת עיצוב חדרים בכדי שניתן יהיה להתאים את הבית לצרכי הדיירים ולטעמם האסתטי האישי. כשמדובר באדריכלים, המשימה נעשית אפילו יותר מחייבת וכך, צמד האדריכלים נטלי זכרוני ויניב פרדו מצאו עצמם בתהליכי שיפוץ בית, הפעם שלהם, בשכונה ותיקה ברמת השרון, בסביבה שקטה וירוקה. 
  
בהרמוניה מושלמת
נטלי ויניב דאגו לעבודת שיפוץ בית שמשלב באופן הרמוני לחלוטין אלמנטים של ישן עם חדש, כאשר חזותו, במבטח מן החוץ, נראה כאילו לא השתנה. התכנון נעשה למעשה כתגובה לקיים ובהתייחס אליו, על כן, שומרה החזית הקדמית של הבית אך עם פתיחת דלת הכניסה לבית-  סגירות המעטפת הקדמית מתחלפת בפתיחות ובנוכחות חוץ חזקה הנמהלת בתוך חלל פנים. מבחינת עיצוב חדרים בבית, חלקו הוותיק של המבנה אופיין בסגירות ואכלס את האגף הפרטי שכלל שלושה חדרי ילדים ויחידת הורים, כך שכשצמד האדריכלים תכנן את תוספת הבנייה הם דאגו לשלב מאפיינים "פתוחים" בחלק החדש של הבית, עד כדי טשטוש תחומים בין פנים לחוץ ושזירתם לכדי מרחב מגורים אחד המשלב בית ופטיו. 

 

ישן, חדש ועולמות שמשתלבים לכדי שפה חדשה
מעבר לעבודת עיצוב חדרים בתוככי הבית הקיים, צמד האדריכלים הרחיבו במסגרת תוספת הבנייה והשיפוץ את שטח הסלון ויחידת ההורים ויצרו חללים חדשים- חדר משפחה / טלוויזיה, מטבח, חדר אוכל ופטיו שמשמש חלק בלתי נפרד ממרחב המגורים. הם שילבו את הצביון המקורי "של פעם" באמצעות פתחי עץ בגוון שמנת בהיר, תריסי גלילה עשויים עץ, ריצוף באריחי אבן גיר מקומית ועוד. למעשה, הם דאגו למלאכת שיפוץ בית הרוקמת אסתטיקה של חיבורי עולמות המשתלבים לכדי שפה אישית שאינה נצמדת לתכתיב אופנתי כזה או אחר, כך למשל ביתם שזור בפריטים ישנים כמו גם פריטים מודרניים ומסוגננים. אין ספק שביתם של נטלי ויניב עוטה זהות ייחודית המאחדת את כל המהויות העומדות בבסיס תכנונו לכדי חוויית מגורים שלמה ושובת לב.

 

חדר האוכל החותם את ציר התנועה- משמר ממד מסורתי של חדר אוכל כמו חדר אוכל ופונה אל חלקת הפטיו המשתרעת בהמשכה.
 

 

-----
התוכן נשען על המאמר: שיפוץ בית - חוץ ופנים, ישן וחדש
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,252,771.aspx  

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development