עיצוב דירה במגדל בפתח תקווה

עיצוב דירה במגדל דירות בפתח תקוה, בקו נקי מיניליסטי מודרני המשלב פונקציונלית, בשילוב מקומות איחסון, שיראה מרווח נעים ובעיקר מעוצב

מאת: מערכת 'בית ונוי' | צילום: | ריטה ביסון 03/04/2013
במגדל דירות בשכונת נווה גן המשקיף על בריכת הספורטן צמוד לקניון הגדול של פתח תקוה, נתבקשה המעצבת ריטה ביסון לעצב חלל מגורים שישרה אוירה נעימה, בקו נקי מיניליסטי מודרני המשלב פונקציונלית, בשילוב מקומות איחסון, שיראה מרווח נעים ובעיקר מעוצב, מתאים לרוח התקופה הנוכחית והעתידית.
התוצאה משחק של צבעים שחור לבן אפור עם נגיעות צבע עדינות על רקע הקירות הלבנים.

 
מבנה המטבח מוארך עם חלון אחד. רוחב המטבח 2.70 מ' ולכן הוחלט למקם את הארונות הגבוהים על קיר זה, ואת הארונות התחתונים למקם מתחת לחלון. כך יוצא שמשטח העבודה הוא מול חלון גדול שמכניס הרבה אור טבעי, אין ארונות עליוניים שמקטינים את רוחב החלל. האי - משמש בראש ובראשונה כמשטח עבודה נוסף, שיש 1.10/1.10 מ', מתחת מגירות אחת קטנה ועד שתי מגירות עמוקות המשלימות את האיחסון  החסר. וכך נתקבלו 2 מקומות ישיבה בתוך המטבח . 

 

 

פינת האוכל בהמשך למטבח, מעליה גופי תאורה עם פסיפס זכוכית שחורה, מקשרת בין המטבח והויטרינה נבחרה בזכוכית שחורה ומאחור וילון בצבע אפור בהיר כדי שתבלוט.

בויטרינה שקופה ולצידה ויטרינה אטומה ממול נתבקשה המעצבת לייצור משהו מיוחד על הקיר עם הזוית 135 מעלות. היו מס' רעיונות והרעיון שבוצע היה ויטרינה  מחולקת שקופה ואטומה. הויטרינה השקופה משמשת בר משקאות הממוסגר בתוך הקיר ולצידו ויטרינה אטומה - עם הדפס דיגיטלי של תמונה בשחור לבן שנבחרה ע"י הלקוחה והמעצבת. זכוכית זו נפתחת והיא מחביאה מאחוריה שטח איחסון בעומק של 60 ס"מ. (ראה שרטוט ויטרינה).
הויטרינה ממוסגרת ע"י מסגרת בצבע שחור מבריק ונראית כמו תמונה על הקיר כיוון שהיא מובנת בתוך נישה מגבס שתוכננה ונבנתה במיוחד עבור מטרה זו, מיקומה מול דלת הכניסה לדירה ובמקביל לפינת האוכל והמטבח. 

בחדר המגורים קיר הטלויזיה נצבע בצבע אפור, הספות שנבחרו בצבע לבן שמנת על מנת שיבלוט על רקע הצבעים האחרים, והקונזולה עם המראה תואמת למזנון הטלויזיה עוצבו והוזמנו בהזמנה אישית.

השהייה בחלל הציבורי של הבית בשיתוף הנוף הנשקף מהקומה ה- 13 נותן אוירה של מגורי יוקרה במרכז הארץ, רוגע ושלווה.

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי