איך להתכונן לשיפוץ דירה – 4 טיפים ישימים

ההבנה שהגיע הזמן לעשות שיפוצים בדירה, מהווה את החלק הקל והפשוט ביותר בתהליך, - יחד עם זאת, מה שכבר יהווה כאתגר, זה מתן התשובה לשאלה: מתי זה הזמן הכי מתאים לבצע שיפוצים? כידוע, יש לא מעט "תירוצים" מדוע לדחות את השיפוצים. מעבר לפרק הזמן בו יערכו השיפוצים בפועל, יש לקחת בחשבון שצריך להתכונן לקראתם, מה שגם יכול לקחת לא מעט זמן.  אז אם קיבלתם החלטה לבצע בכל זאת שיפוצים, להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם להגיע מוכנים לתהליך

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 15/04/2022

טיפ 1 - לקבוע בצורה מושכלת את מועד השיפוצים
כאמור, מדובר בהחלטה משמעותי וחשובה, שלא קל להגיע אליה – מתי לבצע את השיפוצים. 
אז אם מדובר בבית שיש בו ילדים צעירים, ההמלצה היא לערוך את השיפוצים באחד מהחופשים – כידוע, בתקופת הלימודים, השיפוצים יכולים להפריע לילדים בשגרת יומם ואף לפגוע להם בהצלחה בלימודים. מעבר לכך, כדאי להתחשב גם בנושא העבודה – האם יש לכם אפשרות לקחת חופשה מהעבודה – יש לקחת שבמקרים רבים, שיפוצים מצריכים לפנות מספר ימים, לפחות בשלבים הראשונים. 
פרמטר נוסף אשר ישפיע על קבלת ההחלטה נוגע לנושא כלכלי – האם יש לכם כרגע אפשרות כלכלית לעמוד בשיפוצים, או שעדיף לחכות קצת, שתחסכו עוד קצת כסף עבור המטרה.  

טיפ 2 – הגדרת הצרכים והציפיות
בשביל להגדיר את הצרכים והציפיות, חשוב בשלב הראשון, לבצע חשיבה מעמיקה ולנסות להגיע להבנה לגבי התוצאה אותה אתם מעוניינים להשיג. 
בשלב הבא, ההמלצה היא לקבוע פגישה עם אדריכל, ולשתף אותו בכל הציפיות והצרכים מהשיפוץ – על מנת שהוא יוכל לתכנן ולהסביר לכם איך ניתן להוציא את אותן הדרישות אל הפועל. 
בכל מקרה, ההמלצה היא להעלות על הכתב את כל השינויים אותם אתם מבקשים להשיג- לדוגמא, אם אתם רוצים ליצור חדר אמבטיה נוסף, אם אתם מעוניינים להחליף ריצוף, אם אתם מבקשים לבנות חדר עבודה ועוד.. כאשר הדברים יהיו מולכם, כשהם כתובים, תוכלו קודם כל לזכור מה אתם רוצים ובנוסף על כך, כשתעברו לתכנון התקציב, תדעו באלו סכומי כסף (פחות או יותר מדובר) ובמידת הצורך, תבצעו שינויים או וויתורים על חלק מאותם דברים. 
תמונה: pexels.com
תמונה: pexels.com
 
טיפ 3 – הבנת התקציב המוקצה למטרה
כידוע, לכל אחד מאיתנו יש לא מעט הוצאות כספיות המהוות חלק מאחזקת דירה כגון: ביטוח משכנתא, תשלום חשבונות ועוד. עבודת שיפוצים, מצריכה מאיתנו הוצאה של סכום כסף לא קטן ולכן, חשוב להיערך לכך בהתאם. 
יש לתכנן את גובה התקציב אשר יוקצה עבור המטרה – כאשר, תכנון התקציב אמור להתבסס במידה רבה על הצרכים והציפיות אשר הוגדרו – התקציב יושפע מהשאלה אם השיפוץ אמור לכלול גם שינוי במבנה (מה שמצריך תכנון והריסה), האם השיפוץ הוא בכל הבית או רק בחלק מהחללים/ חדרים וכיוצא בזה.. 

טיפ 4 – לבחור בצורה מושכלת את קבלן השיפוצים
אז אחרי שהבנתם את מלוא הציפיות שלכם מהשיפוצים והגדרתם את התקציב אותו תקצו למטרה, מגיע השלב לבחור בצורה מושכלת ונבונה את קבלן השיפוצים. 
בהליך בחירת הקבלן קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על פרמטרים כמו: הניסיון של אותו קבלן, הספקים איתם הוא עובד, השם והמוניטין של הקבלן וכיוצא בזה.
דגש על כל הפרמטרים הללו יאפשר לכם לבחור את הקבלן המתאים  - כאשר, חשוב לשים דגש משמעותי על נושא האמינות של הקבלן, מכיוון שרוב האנשים נתקלו בסיפורים על קבלנים אשר "נעלמו" לפני שהם השלמו את עבודתם – מה שיכול לגרור מפח נפש וגם הפסדים גדולים. 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי