הדרך הנכונה לבית מעוצב – תכנון העיצוב של חללי הבית השונים

אתם נמצאים כעת בשלב שאתם מתחילים לתכנן את בית החלומות שלכם ואתם מבינים שמדובר בתורה שלמה הכוללת המון סוגים של חומרים, צבעים וסגנונות. אז מאיפה מתחילים? הכנו עבורכם כתבה שתעזור לכם לצלוח את המשימה עד לעיצוב של כל חללי הבית לשביעות רצונכם

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 15/04/2022
תמונה: freepik
תמונה: freepik
 
עיצוב המטבח – החלק המשמעותי בבית מבשל
אם אתם אנשים שאוהבים לבשל והמטבח הוא סוג של מרכז הבית עבורכם, הרי שאתם זקוקים לעיצוב נוח ופונקציונאלי. כאשר מתכננים נכון מטבח, יש לחשוב על כל הפריטים שיש לכם בתוכו ותצטרכו עבורם מקום. המטרה היא למנוע מלהניח את כל הפריטים על השיש וליצור נישות מותאמות לכל פריט. 

דבר נוסף שיש לחשוב עליו הוא סדר העבודה במטבח. כשאנו מבשלים משהו, אנו קודם ניגשים למקרר ומשם אנו ניגשים אל אזור הגז ולאחר מכן משתמשים בתבלינים. סדר העבודה צריך להיות זורם בין המקומות האלו. 
שני הדברים האחרונים שיש לחשוב עליהם בעת עיצוב המטבח הם החומר ממנו הוא עשוי וגם הדברת מכרסמים. מטבח לא רוכשים כל יום ולכן עלינו לבחור בחומר הטוב ביותר עבורנו. כיום יש מטבחים שעשויים מעץ, מפורמייקה, מפולימר ועוד. עשו לכם טבלת יתרונות וחסרונות לפני שתבחרו באחד מהם. כמו כן, לאחר התקנת המטבח, הזמינו הדברת עכברים מקצועית שתמנע כניסה שלהם והרס של המטבח בעתיד. 
תמונה: freepik
תמונה: freepik
 
עיצוב הסלון – מקום האירוח והרביצה בערב
הסלון הוא המקום שבו תארחו חברים ומשפחה וזה גם המקום שבו כל בני הבית יושבים לנוח בסוף היום. כאשר אתם מעצבים את הסלון, עליכם לחשוב על האווירה שתרצו לייצר בו. מה שמייצר אווירה בסלון זה קודם כל הצבעים. בחרו צבע אחד בהיר וצבע שני חזק יותר ויותר דומיננטי. אל שני צבעים אלו תוסיפו גם צבע ניטרלי אחד כמו עץ, שחור או לבן. 

לאחר בחירת הצבעים, עברו למדידות של הסלון. בעזרת המדידות תוכלו לחשב את גודל הספה, גודל השולחן, גודל השידה וכדומה. מומלץ לבצע את עיקרון השני שליש. הספה תהיה בגודל של שני שליש מהקיר המרכזי או האורך של הסלון. השולחן יהיה בגודל שני שליש מגודל הספה וכן הלאה. 
תמונה: freepik
תמונה: freepik
 
עיצוב חדרי האמבט– המקום להירגע באינטימיות
בחדרי המקלחת אנו לרוב נמצאים לבד וזה המקום שאנו מחפשים להירגע. רוגע בחדרי המקלחת ניתן לייצר בעזרת שני דברים עיקריים: צבעים עדינים וסדר. כיום יש מגוון רחב של צבעים, נסו לבחור את הצבעים שמשרים עליכם רוגע ונינוחות. בהקשר לנושא הסדר, חשוב לייצר ארון מקלחת שיש בו מספיק חללי אחסון עבור כל הפריטים שלכם. כמו כן, כדאי לדעת שיש כיום ארונות מקלחת הכוללים גם מגירת כביסה. 

דבר נוסף שחשוב לדאוג לו בעת עיצוב המקלחת הוא הדברת חולדות בביוב הבניין או הבית. לחולדות יש נטייה להגיע מהביוב דרך המקלחות והשירותים. הדברה שלהן בביוב מראש תמנע כניסתן. 

עיצוב של חדרי הבית השונים – המקום שישנים בו
חדרי השינה בבית חייבים להיות פונקציונאליים לאדם שהולך לישון בהם. אם מדובר חדר ילדים, חשוב לשים לב שאתם דואגים גם למקומות אחסון למשחקים. לרוב אנו דואגים למיטה ולארון הבגדים ושוכחים את שאר הפריטים שבחדר. חשוב לבצע רשימה של כל הפריטים בכל חדר ולדאוג למקומות אחסון נוחים. דבר זה ייצר סדר וגם רוגע. כמו כן, זה מונע יצירת מחבוא למזיקים שונים כמו עכברים. אם בכל זאת חדר אליכם עכבר, הזמינו לכידת עכברים מקצועית. 
צבע הוא גם דבר חשוב בחדרי שינה. בחרו צבעים מרגיעים והימנעו מצבעים אדומים, כתומים או צבעים חזקים מידי שיוצרים בדיוק את ההפך. 

הכתבה בשיתוף חברת הלוכד

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי