הדירה הלבנה במוסקבה

בשנה שעברה, חודש דצמבר במוסקבה נחשב לאחד החודשים החשוכים ביותר בהיסטוריה שלה. עננה כיסתה את העיר, ובמהלך החודש כולו היו רק שש דקות של אור. המיעוט הקיצוני באור השמש גרם בין השאר ל"דיכאון עונתי" בקרב תושבים רבים. בימי חורף חשוכים וקרים כל-כך, יכול להיות שדווקא דירה לבנה גדולה ומוארת היא סוג של פתרון חמים. משרד האדריכלים ממוסקבה Flow Projects תכנן דירה מינימליסטית שכולה לבן.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 01/05/2019

 

 

המיטה מעניקה לחלל אופי מיוחד

 

סטודיו האדריכלים הרוסי שמתמחה בעיצוב פנים, תכנן דירה שכולה לבן באזור מגורים מודרני במוסקבה. גודל הדירה הוא 43.72 מ"ר והיא נועדה לשימוש של אדם אחד – מומחה IT אשר מבלה את מרבית זמנו מחוץ לדירה.


לכל פריטי הריהוט יש גם תפקיד פונקציונלי נוסף
 אפשר להשתמש בבית כיחידה אחת או כשתי יחידות עצמאיות, הודות למחיצת הזזה לבנה ועליה טקסטורה גיאומטרית עדינה. נגיעות עדינות מאוד של שחור ואפור תוחמות את האופוריה הלבנה. הטקסטורה המיוחדת של מחיצת ההזזה מחפה גם את ארון הבגדים המוסתר כולו ומשמשת כהבלטה נוספת לצבע הלבן.

 

החלל מחולק לשלושה חלקים נפרדים: אמבטיה, מטבח, מגורים, חדר שינה ומרפסת

 

דלתות לבנות מסתירות את המטבח ואת ארון הבגדים

 

הקונספט שהנחה את האדריכלים היה יצירת שטח גדול ופתוח שמנוצלת בו כל טיפה מהאור הטבעי שנכנס פנימה דרך חלונות הזכוכית הגדולים. צביעת התקרות והרצפה בלבן יוצרת אשליה של שטח גדול מאוד.

 

 

מחיצות הזזה מחלקות את החלל לשניים

 

מטבח לבן, רצפת אפוקסי לבנה, מסגרת ספה לבנה... הצבע הלבן הוא הקונספט של העיצוב

 

הרהיטים המעטים שנמצאים בדירה, יוצרו בהתאמה אישית כדי לתמוך בקונספט המינימליסטי. המיטה הגדולה מונחת במיקום שמאפשר צפייה בנוף האטרקטיבי. "יצרנו חלל מודרני ודינמי, כאילו אנחנו אלו שאמורים לגור בדירה,"  אמר האדריכל איגור נבשטנקו (Igor Nevestenko).

 

כל הרהיטים יוצרו במיוחד עבור הדירה

 

מחיצות ההזזה מבודדות לחלוטין את הדירה
 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי