סימן שבא אביב

 

סצנת עיצוב הפנים היא ממש לא המקום לנוח בו, במיוחד עכשיו כשהאביב ממש כבר כאן. ממש כשם שהטבע מתעורר לחיים כך גם נחשפים סגנונות העיצוב שיכנסו לבתים ויהפכו את הבית לאביבי, אוורירי וקליל במיוחד.

מאת: בית ונוי | צילום: | - 15/04/2019

 כאן בארץ כשחג הפסח רק מעצים את הסיבה למסיבה, שינוי העונות ממש לא מצריך לעשות שיפוץ מקיף, לעיתים יספיקו כמה שידרוגים לאו דווקא יקרים שיובילו לשינוי מרשים. 

 

הגיע הזמן לשבת בסטייל 

הפריחה שבדרך לצד מזג האוויר החגיגי, מסמנים את בוא האביב ואת הסטייל הזרוק והכאילו לא מוקפד שאנו רוצים להכניס לבית, וכמובן נעשה זאת בדיוק רב. כאשר הטרנד הבולט הוא שילוב פתרונות ישיבה, שיקים ומגניבים כדי להקליל את חלל. הדומים, ספסלים, נדנדות, מרבצים שיהפכו את הסלון לדינמי. זאת ועוד, מסביר המעצב ניצן הורוביץ שימוש בטקסטורות וחומרים טבעיים , כמו בטון, מראה שיש טבעי, עץ, אבן וקטיפה בהחלט יוסיפו לחמימות והסטייל בחלל".


ישיבה לא פורמאלית אדריכלית: מרינה רכטר-רובינשטיין (ReMa אדריכלים), צלם: עמית גושר

ReMa אדריכלים - ישיבה לא פורמאלית צלם: עמית גושר

שימוש בחומרים טבעיים, מעצבת: שלומית זלדמן, צלם: עמית גושר

 

חגיגה של צבעים ופטרנים

"בבית עצמו ההדפסים נותרים גיאומטרים אך אוונגרדים מבעבר. הפרינטים אינם רפיטטיבים והם נוטיםלמראה אמנותי", מסבירה המעצבת שלומית זלדמן. "סקלת הצבעים נושקת לזו ששולטת כעת באופנת העילית: שילובים של צבעוניות פסטליים לצד צבעים דרמטיים שיוצרים יחד קונטרסט מרתק- עדין חלומי סקנדינבי לעומת חורפי-פריזאי בגוונים של ירוק בקבוק, שחור ולבן".


צבעוניות, עיצוב פנים: שלומית זלדמן, צלם: עמית גושר


 

"עוד מוטיב בולט באביב הקרוב הוא שילוב צבעוניות עזה המושאלת מהטבע שהגוונים הבולטים הם אמרלד או אודם טבעי בגוון צהבהב-כתמתם. "הצבעים האלה נתפסים כמשלימים וכמובן חשוב לשלב במינון נכון כדי ליצור הרמוניה עיצובית" מסבירה זלדמן.


צבעוניות, מעצב פנים: ניצן הורוביץ, צלם: עודד סמדר


ה FUSION

נירית פרנקל, ממשרד "פרנקל אדריכלים" מסבירה שגם הסגנון הסקנדינבי ימשיך להיות פופולרי בבית הישראלי כי הוא נגיש ומאוד קל לייצר אותו. זהו סגנון נקי, בינלאומי. משלב אלמנטים קרים ויחד עם זאת מצליח לייצר אווירה חמה, כמונו הישראלים. עם פריטים מאוד מינימליסטיים אפשר לייצר את הסקנדינבי.  "מאחר ובאופן אישי יש לי אהבה  לסגנון ה FUSION  שמכיל בתוכו אקלקטיקה ססגונית וממשק רב לסגנון הסקנדינבי והתעשייתי גם יחד, זהו סגנון שמדבר עם אותם חומרים וצבעים של הברזל, העץ, השחור, הלבן. כמעט בכל הפרוייקטים שלי אני משלבת את ה FUSION   עם קירות לבנים, ספריות ברזל, מטבחים עם ברזל שחור, מפתחים בלגיים בגוון שחור וחלוקות לריבועים", היא מסכמת. 

 

עיצוב: שרה ונירית פרנקל, קרדיט: איתי בנית (FUSION)

עיצוב: שרה ונירית פרנקל, קרדיט: איתי בנית (FUSION)

 

אירופאי שיקי 

אביב והקיץ בישראל מזכירים לנו יותר מתמיד שפה זה לא אירופה אבל מסתבר שהסגנונות האירופאים משתרשים היטב בקרב הישראלים עם שינוי אחד בולט- נגיעות מודרניות שיקיות שהופכות אותו לעתיר גלאם ומלא חיים. מעצבת הפנים סנדרה חליבה מסבירה כי על אף ההבדלים בתרבויות ובאקלים הרבה ישראלים מאמצים את הסגנון האירופאי והעל זמני. "המגמות החדשות הן מעין אינטרפטציה מודרנית לסגנונות הקיימים", היא אומרת. "כיום יש  מגוון רחב של  רוזטות, קישוטי מנורות, עמודים וחיפויי קיר דקורטיבים,  משרביות,קרניזים איכותיים, עמידים וידידותיים לסביבה שקל מאוד להתקין ולרכך בעזרתם, ליצור מסגרות לתמונות ומראות ולהוסיף אלמנטים מיוחדים לדלתות חלונות ותאורה, כדי להוסיף ניחוח אירופאי שיקי לחלל".


אירופאי שיק, עיצוב: סנדרה חליבה, צלם: שי אדם
יצירת קשר - סימן שבא אביב