עבודת טלאים מהפנטת

עיצוב דירה לזוג מיוחד, נרקם כעבודת טלאים מסיפורים, מזיכרונות, מריקודים, מבדיחות, מפגישות, מנסיעות, מדמעות, ממריבות וממגוון רגשות.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: ילנה סמטנין | 22/01/2019

 

בני הזוג עלו לישראל בשנות ה-90, משתי מדינות שונות בברית המועצות לשעבר.

השניים נדדו רבות במהלך חייהם והושפעו מתרבויות שונות ומגוונות. יחד הם חלמו לבנות בית שיבטא את אישיותם המיוחדת, את התרבויות שספגו ויאחד בין הניגודים.

 

ציור: ילנה סמטנין
ציור: ילנה סמטנין
ציור: ילנה סמטנין
ציור: ילנה סמטנין
 


הדירה הנמצאת בגבעת אלונים שבקרית אתא, היא דירת קבלן בת  4 חדרים הנפרסת על שטח של  כ-100 מ"ר.

הלקוחות ביקשו מהמעצבות לעצב את הדירה באופן שיפתיע את אורחיו כבר ממבט ראשון וימשיך להפתיע בכל פינה שלה. עוד בשיחת הטלפון הראשונה ביקש בעל הדירה כי התגובה של כל מי שייכנס לדירה תהיה לא פחות מ "וואו!!!". 

 

ציור: ילנה סמטנין
ציור: ילנה סמטנין

 

המעצבות החליטו להסתובב בחנויות ולחפש אחר פריט מרכזי שיצית את הדמיוןבאחד הסיבובים נתקלו בחנות טפטים וגילו טפט ״PATCHWORK״ המשלב דוגמאות של פרחים בסגנונות וצבעים שוניםשילובים של צבעוני לצד שחור-לבןעתיק ומודרנימהר מאוד הפך הטפט להיות אלמנט מרכזי בעיצוב הבית והוא זה שנתן את אפקט ה ״וואוו״ המיוחל.  

 המעצבות התבקשו לשלב בעיצובן חפצי נוי, תמונות, ציורים ופרטי ריהוט שהם בעלי ערך סנטימנטלי עבור הלקוחות.  חלק מהפריטים עברו במשפחה במרוצת הדורות, חלקם נבנו לפני שנים על ידי אביה  של בעלת הבית וחלקם נרכש על ידי הבעלים במהלך חייהם ומהווה מזכרת לאירוע או לדמות מסוימת.

מהר מאוד הוברר למעצבות כי הן יצטרכו לשלב בעיצוב סגנונות רבים על מנת להביא לידי ביטוי את האישיות של בני הזוג.

 

ציור: ילנה סמטנין
ציור: ילנה סמטנין
 

 

 


תמונות וציורים מקוריים אשר חלקם מירושה משפחתית וחלקם הינם עבודות יד שהלקוחות הביאו מטיול בסין, שולבו גם הם בעיצוב. בנוסף, יצרה ילנה סמטנין במיוחד עבור הפרויקט ציורים לסלון ולמטבח. 

 


 על הסטודיו:

LCONCEPT סטודיו לעיצוב פנים, בן 3 שנים הממוקם בחיפה.

ילנה סמטנין מעצבת פנים, אומנית, ציירת, מעצבת אופנה. כל החיים עוסקת בעיצוב, ציור ואומנות, בעלת סטודיו ללימודי ציור ורישום -ArtStudioLConcept.

לוסי לשנסקי מעצבת פנים, אשר  עד לפני 3 שנים הייתה חוקרת תאי גזע עובריים, בעלת תואר שלישי מהפקולטה לרפואה בטכניון. יצאה למסע הגשמה עצמית בעקבות האהבה לאומנות ועיצוב.

קרדיטים

ציורים מקוריים ילנה סמטנין

צילום ילנה סמטנין

נגרות דהן עיצובים בעץ

גמרים, הדבקת טפטים ועבודות מיוחדות צוות RemBrand


 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי